Francis Ngannou zaryzykował w 2023 roku – odszedł z UFC i spróbował swoich sił w ringu bokserskim. Predator opowiedział o decyzji jaką podjął rozstając się z największą organizacją MMA Na świecie.

Francis Ngannou to były mistrz kategorii ciężkiej UFC, który nie dogadał się z organizacją i na początku tego roku rozstał się z amerykańskim hegemonem prowadzonym przez Danę White’a. Predator później podpisał kontrakt na walkę w Arabii Saudyjskiej z Tysonem Furym oraz umowę z PFL na występy w klatce MMA. Na swoim kanale na platformie YouTube, Ngannou podsumował 2023 rok i opowiedział o ryzykownym rozstaniu z UFC.

Słyszałem wiele kontrowersyjnych opinii na temat moich decyzji dotyczących kariery, wiele zmieniło się w tym roku. Później trwały negocjacje z różnymi organizacjami, które były mną zainteresowane. Wiele z nich próbowało kombinować, budować narrację, skorzystać pod względem promocji. Spotkaliśmy różne osoby – sporo dwulicowych.

To część tego biznesu i nauczyłem się w tym roku, że może on być naprawdę paskudny. Mamy tu ludzi, którzy udają kogoś, kim nie są. To jednak coś dobrego jeśli chodzi o ten proces. Gdy jesteś zawodnikiem, nie jesteś nauczony jak zachowywać się w takich sytuacjach. Większość zawodników nigdy się tego nie uczy i dlatego często są oszukiwani. Mam szczęście, że jestem w takiej pozycji, w której musiałem nauczyć się wielu rzeczy o biznesie. Dostałem świetną ofertę, świetny kontrakt od PFL i wielką okazję, której nie mogłem odrzucić.

37-letni Ngannou (17-3 MMA, 0-1 BOKS) w przeszłości negocjował z m.in. ONE Championship oraz BKFC i dlatego wspominał o nieudanych rozmowach. Obie organizacje twierdziły, że przedstawiły mu niezwykle lukratywne oferty, z czym nie zgadzał się sam były mistrz UFC. Ostatecznie, jak widać, jest on niezwykle zadowolony z kontraktu z PFL.

Predator to były mistrz kategorii ciężkiej UFC, który na swoim koncie ma wygrane z m.in. Stipe Miociciem, Alistairem Overeemem, Curtisem Blaydesem czy Cirylem Gane. Predator uznawany jest za jednego z najlepszych zawodników kategorii ciężkiej w historii. Aż 16 z 17 wygranych w klatce MMA zdobywał przez skończenia przed czasem.  Ostatni raz w klatce MMA widzieliśmy go w styczniu 2022 roku, kiedy to na UFC 270 wygrał przez decyzję sędziowską z wcześniej wspomnianym Cirylem Gane. Teraz zawodnik z Kamerunu ma wystąpić w klatce PFL – nie wiadomo kiedy odbędzie się jego debiut dla nowej organizacji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,976 komentarzy 3,040 polubień

Francis Ngannou zaryzykował w 2023 roku – odszedł z UFC i spróbował swoich sił w ringu bokserskim. Predator opowiedział o decyzji jaką podjął rozstając się z największą organizacją MMA Na świecie. Francis Ngannou to były mistrz kategorii ciężkiej UFC, który nie dogadał się z organizacją i na początku tego roku rozstał się z amerykańskim hegemonem prowadzonym przez […]

Odpowiedz polub

click to expand...