Floyd Mayweather Jr. jednak nie wystąpi na gali RIZIN 14, gdzie miał zmierzyć się z Tenshinem Nasukawą. Jak ogłosił sam bokser, został on kompletnie zaskoczony przez organizację warunkami kontraktowymi.

View this post on Instagram

Now that I am back on U.S. soil after a long and disappointing trip to Tokyo, I now have the time to address you, my fans and the media in regard to the upcoming event on December 31st that was recently announced. First and foremost, I want it to be clear that I, Floyd Mayweather, never agreed to an official bout with Tenshin Nasukawa. In fact (with all due respect) I have never heard of him until this recent trip to Japan. Ultimately, I was asked to participate in a 9 minute exhibition of 3 rounds with an opponent selected by the "Rizen Fighting Federation". What I was originally informed of by Brent Johnson of "One Entertainment" was that this was to be an exhibition put on for a small group of wealthy spectators for a very large fee. This exhibition was previously arranged as a "Special Bout" purely for entertainment purposes with no intentions of being represented as an official fight card nor televised worldwide. Once I arrived to the press conference, my team and I were completely derailed by the new direction this event was going and we should have put a stop to it immediately. I want to sincerely apologize to my fans for the very misleading information that was announced during this press conference and I can assure you that I too was completely blindsided by the arrangements that were being made without my consent nor approval. For the sake of the several fans and attendees that flew in from all parts of the world to attend this past press conference, I was hesitant to create a huge disturbance by combating what was being said and for that I am truly sorry. I am a retired boxer that earns an unprecedented amount of money, globally, for appearances, speaking engagements and occasional small exhibitions.

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

Teraz, kiedy wróciłem do USA, po rozczarowującej, długiej podróży do Tokio, mam szansę na skomentowanie całej sytuacji dotyczącej mojego potencjalnego występu na gali, która odbędzie się 31 grudnia. Przede wszystkim zaznaczę. Ja, Floyd Mayweather, nigdy nie zgodziłem się na walkę z Tenshinem Nasukawą. Z całym szacunkiem, ale nawet nie słyszałem o nim przed podróżą do Japonii. Zostałem poproszony o 3-rundowy „pokaz”, który miał trwać 9 minut, z zawodnikiem wybranym przez „Rizen Fighting Federation”. Zostałem poinformowany przez Brenta Johnsona z „One Entertainment”, że pokaz będzie dla małej ilości bogatych osób, za dużą wypłatę. Miał to być specjalny pojedynek tylko i wyłącznie dla rozrywki, nie dla rywalizacji, którą zobaczą fani w telewizji. Kiedy pojawiłem się na konferencji prasowej, wraz z moim teamem zostaliśmy kompletnie zaskoczeni tym co się dzieję i już wtedy powinniśmy dać o tym znać. Chcę przeprosić swoich fanów za fałszywe informacje, które zostały podane na konferencji i mogę was zapewnić, że również byłem tym naprawdę zszokowany. Ze względu na kibiców, którzy przylecieli na konferencję, nie chciałem tego wszystkiego przerywać i robić awantury. Jeszcze raz przepraszam. Jestem emerytowanym bokserem, który zarabia duże pieniądze na całym świecie przemawiając, spotykając się z ludźmi i organizując małe, okazjonalne pokazy.

Organizacja RIZIN nie odniosła się jeszcze do słów Mayweathera.

2 KOMENTARZE

  1. floydmayweather [długie tłumaczenie dlaczego trzęsę dupą przed małym żółtym facetem, o którym myślałem, że go łatwo rozjadę][spoiler]Tak, też przypuszczam, że to była jedna wielka szopka, żeby narobić szumu. I tak ostateczny rezultat jest taki, że wygląda jakby Floyd się przestraszył i spierdolił.[/spoiler]

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.