Organizacja Fight Exclusive Night pragnie poinformować o zmianie w karcie walk nadchodzącej gali FEN 9 „Go For It”, która  odbędzie się w sobotę 7-go listopada w hali „Orbita” we Wrocławiu. Niestety z powodu kontuzji wycofany musiał zostać Paweł Kiełek z Olsztyna a nowym rywalem wrocławianina Jakuba Boczka w formule MMA będzie Michał Golasiński reprezentujący klub Contender Kamienna Góra. Pojedynek odbędzie się w kategorii półśredniej do 77 kg.

Michał Golasiński ma 27 lat a swoją przygodę z MMA od amatorskich występów w 2012 i 2013 roku. Później trafił na zawodowe areny. Mimo porażki w debiucie później przyszły trzy zwycięstwa z rzędu. Trzecie było zarazem debiutem w Fight Exclusive Night, gdzie fighter z Kamiennej Góry pokonał silnego Patryka Paducha z Wrocławia. W ostatniej walce jednak musiał uznać wyższość silnego Rafał Lewonia. Na zawodowym ringu 3 razy wygrywał i 3 razy schodził pokonany. Golasiński mierzy 180 cm i waży 77 kg.

Jego rywal Jakub Boczek to bardzo doświadczony 27-letni zawodnik, który pierwszą walkę toczył już w 2008 roku z aktualnym mistrzem KSW Borysem Mańkowskim. Karierę rozpoczął w Opolu pod okiem znanego polskiego zawodnika wagi ciężkiej, Damiana Grabowskiego. W dwóch ostatnich pojedynkach utalentowany grappler zwyciężył z krajowymi rywalami: Tomaszem Dybowskim i Michałem Boduszkiem. Boczek jest trenerem w klubie Fight Lab Wrocław, a także współpracuje z Pawłem Szubartem z Boi Team Wrocław. Mierzy 178 cm i waży 77 kg. Na zawodowej arenie wygrał 5 walk, 4 razy poniósł porażkę oraz jeden raz zremisował.

Niestety kontuzja Pawła Kiełka pokrzyżowała nam plany, ale nieszczęście jednych jest szczęściem innych i Michał Golasiński dostaje u nas kolejną szansę. Poza tym w tej kategorii mamy bogactwo wyboru i nieskromnie powiem, że walczą w niej najlepsi polscy zawodnicy. Derbowy dolnośląski pojedynek to dodatkowa dawka emocji dla widzów z Wrocławia i okolic” – mówi Paweł Jóźwiak prezes FEN.

 

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.