Nie da się ukryć, że ostatnie miesiące to rozkwit organizacji Fight Exclusive Night, którzy najpierw pozyskali byłego zawodnika UFC Damiana Grabowskiego (20-5), a teraz sięgają po byłego zawodnika UFC i KSW Normana Parke’a (25-6).

Parke zapowiedział za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że wystąpi na styczniowej gali FEN w umownym limicie do 74 kilogramów. Słowa te potwierdził sternik drugiej siły MMA nad Wisłą i wszystko wskazuje na to, że szczegółów transferu dowiemy się podczas zbliżającej się wielkimi krokami gali FEN 22 w Poznaniu.

Zawodnik z Irlandii Północnej w latach 2012 – 2016 walczył dla organizacji UFC, gdzie pojedynkował się z takimi zawodnikami jak Reza Madadi (14-6) czy Francisco Trinaldo (23-6). Po opuszczeniu szeregów największej organizacji MMA na świecie okazjonalnie walczył dla organizacji ACB i BAMMA, a następnie związał się z organizacją KSW. Aktualnie Stormin jest na fali dwóch zwycięstw, pokonując Łukasza Chlewickiego (14-8) oraz Mylesa Price’a (10-7).

Kontrowersje budzą jednak słowa pracownika KSW Wojsława Rysiewskiego, który twierdzi, że Norman Parke zgodnie z wciąż obowiązującym kontraktem z KSW nie może walczyć dla innej organizacji na terenie Polski aż do 30 czerwca 2019 roku. Czy w związku z tym debiut Stormina dla FENu okaże się zagrożony?

42 KOMENTARZE

 1. Kontrowersje budzą jednak słowa Dyrektora Artystycznego KSW Wojsława Rysiewskiego, który twierdzi, że Norman Parke zgodnie z wciąż obowiązującym kontraktem z KSW nie może walczyć dla innej organizacji na terenie Polski aż do 30 czerwca 2019 roku. Czy w związku z tym debiut Stormina dla FENu okaże się zagrożony?

  :juanlaugh:

 2. Kontrakt nakłada z reguły zobowiązania na obie strony, Norman powinien w okreslonym czasie dostać jakąś walkę, a przecież wlasciciele KSW mówili, że nie mają na niego pomysłu. Mam nadzieję, że FEN z Lotosem za plecami zmienił prawników 😉 Obstawiam starcie weteranów UFC i walkę z Bandlem, a przynajmniej bardzo chętnie zobaczyłbym taką walkę.

 3. Obstawiam starcie weteranów UFC i walkę z Bandlem, a przynajmniej bardzo chętnie zobaczyłbym taką walkę.

  Walka by potrwała max 2 minuty.

  Bandel obskoczyłby szybki wpierdol.

 4. Masz rację. Max 1 minuta, za bardzo wierzę w Polaków.

  Jakby się Norman dobrze przygotował to myślę iż nawet 30 sekund by wystarczyło.

  Brawo dla FEN, trzymam kciuki ale zainwestujcie we frika bo lotos ogarnie, że to lipny biznes i ucieknie a freak może faktycznie coś pomoże. Przydałby się im Różal..

 5. Masz rację. Max 1 minuta, za bardzo wierzę w Polaków.

  Norman nie byl w stanie skończyć wyeksploatowanego i niemal filigranowego Saszki. Z Bandlem byłby faworytem, ale wcale nie skreslalbym Marcina.

  @Assocati  nie wiedziałem, że Norman to taki finisher, musialo mi to jakoś umknąc.

 6. Norman nie byl w stanie skończyć wyeksploatowanego i niemal filigranowego Saszki. Z Bandlem byłby faworytem, ale wcale nie skreslalbym Marcina.

  @Assocati  nie wiedziałem, że Norman to taki finisher, musialo mi to jakoś umknąc.

  Człowiek uczy się całe życie.

 7. Jóźwiak im szedł na rękę z Szymańskim, Tyberianem, Marychem i innymi a tu Wojek straszy jakimiś zakazami pffuuu :enterthehorwitch:oty

  PS. A Alberdzik Odzimkowski by się nie nadał na Normana? W ogóle co z nim jest?

 8. Jóźwiak im szedł na rękę z Szymańskim, Tyberianem, Marychem i innymi a tu Wojek straszy jakimiś zakazami pffuuu :enterthehorwitch:oty

  PS. A Alberdzik Odzimkowski by się nie nadał na Normana? W ogóle co z nim jest?

  Ciągle jeszcze zmaga się z kontuzją. Albert na pewno nie w styczniu, a tym bardziej nie w 74.

 9. Norman nie byl w stanie skończyć wyeksploatowanego i niemal filigranowego Saszki.

  Nie był w stanie a moim zdaniem troche nie chciał. Od pierwszej sekundy walki nie ujmując nic Łukaszowi odczuwałem wrażenie Normana walczącego na 30% tak jakby za bardzo nie chciał uszkodzić swojego rywala.

 10. Nie był w stanie a moim zdaniem troche nie chciał. Od pierwszej sekundy walki nie ujmując nic Łukaszowi odczuwałem wrażenie Normana walczącego na 30% tak jakby za bardzo nie chciał uszkodzić swojego rywala.

  Możliwe, ja po prostu pomyślałem o Bandlu gdy pojawił się ten nietypowy limit 74 i wcale nie uważam, że Parke latwo by go odprawił. Jednak biorąc pod uwagę ulotne tweety Irlandczyka być może nie ma o czym mówić.

 11. Jóźwiak na pewno skonsultował to z najlepszymi prawnikami w kraju więc wątpię aby występ Normana był zagrożony.

 12. Jóźwiak na pewno skonsultował to z najlepszymi prawnikami w kraju więc wątpię aby występ Normana był zagrożony.

  Byle nie z tymi co układali kontrakty FENu

  :korwinlaugh:

 13. Na jakich swoich mediach społecznościowych to ogłosił ?? Bo na fb i insta od dawna go śledzę i nic takiego nie było ?

 14. Zawalczy w styczniu. KSW poprostu robi dobra mine do złej gry. Mam nadzieję tylko, że fen nie wdepnie w to szambo zwane freakami, bo wpadnie po uszy jak KSW. Wierzę, że da się zbudowac organizacje bez tego całego szamba, tym bardziej z Lotosem. Może nie w ciągu miesiąca, ale powoli wyciagajac Normanow itp. W KSW już sportu co raz mniej, więc okazja jest dobra. KSW zajmie się rywalizacja z Fame na freak fighty.:baldwinwhiskey:

 15. Straszą pozwami, ale zapominają że nie mają go na własność dożywotnio, jeśli nie dają walk to taki kontrakt zostanie unieważniony ale fakt to potrwa, lecz znowu Kawulski się gównem przez to wysmaruje bo zawodnicy zagraniczni zobaczą że KSW może ich trzymać pod kontraktem nie dając walczyć i co za tym idzie, nie mogą zarabiać a dodatkowo robią problemy gdy zawodnik chce walczyć u kogoś innego (to rozumiem akurat bo nie ma co pomagać konkurencji, no ale kurestwem jest nie dawać zawodnikowi walk, no ale to KSW gdzie 150 pod kontraktem a walczy z tej grupy z 15-20 osób…)

 16. Ale zjazd pana Parka. UFC, KSW, FEN. Szybko się stoczył, ale bez palców i bez oka to ciężko walczyć.

  Jeszcze zostaje plmma i fame mma i będzie mógł czuc się spełniony

 17. Jeszcze zostaje plmma i fame mma i będzie mógł czuc się spełniony

  Szanujmy się, tak? Gdzie mu do Fame? Za wysokie progi. Nie ma palców, oka, a Król Rafonix by mu urwał jeszcze nogę. Nie życzmy źle panu Parkowi.

 18. Szanujmy się, tak? Gdzie mu do Fame? Za wysokie progi. Nie ma palców, oka, a Król Rafonix by mu urwał jeszcze nogę. Nie życzmy źle panu Parkowi.

  Rafonixowi jakby palcem w oko pociągnął to jeszcze by se go połamał

 19. A on czasem nie ma kontraktu z bellatorem lub acb?

  Miał niby podpisany z bellatorem i jakoś chyba w listopadzie miał debiutować

 20. Jakby się Norman dobrze przygotował to myślę iż nawet 30 sekund by wystarczyło.

  Brawo dla FEN, trzymam kciuki ale zainwestujcie we frika bo lotos ogarnie, że to lipny biznes i ucieknie a freak może faktycznie coś pomoże. Przydałby się im Różal..

  Różal albo Kołecki. Ciekaw jestem czy ci Panowie mają kontrakty na wyłączność z Babilon.

 21. Sądząc z postu Wojka, to Norman sobie może przejść do Fenu, tylko na walkę poczeka do czerwca.

  Albo gala zagranicą ale na się raczej nie zapowiada.

 22. A co ma Solorz do tego i czemu mialby cos kazac?

  TV to sila. . . nie myslcie sobie, ze "Wlodarze federacji" jakichkolwiek maja taka absolutna autonomie :Duke3d::Duke3d::Duke3d:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.