Akop 2

Tyberiusz Kowalczyk (MMA 1-0) w MMA stoczył do tej pory jeden pojedynek i termin jego kolejnej walki wciąż się przesuwa ze względu na liczne kontuzje. Po tym jak sprawdził się na gali FEN 3 w boju z Tomasem Vaicickasem, prezes Fight Exclusive Night chętnie zobaczyłby „Tyberiana” na jednej z kolejnych gal. Mówi o tym w wywiadzie z MMAoctagon.pl:

Tyberiusz miał ostatnio problem z kontuzjami. Dwa razy pod rząd miał walczyć. W końcu do tego ringu nie wyszedł. Teraz też dostał propozycję – chcieliśmy go wziąć do Wrocławia, ale stwierdził, że ma inne plany; że nie zdąży się przygotować, także nie wiem co z nim będzie. Gala w styczniu prawdopodobnie, albo na styczeń albo na marzec dostanie wezwanie ostatniej szansy – albo podejmie rękawice, albo zostanie już skreślony.

Paweł Jóźwiak ma pomysł na to, z kim mógłby w kolejnej walce skrzyżować rękawice „Tyberian”. Jedną z opcji jest Akop Szostak (MMA 2-0), który solidnie zaprezentował się w boju z Łukaszem Borowskim na gali FEN 8:

Jak widać mamy teraz Akopa Szostaka, który mocno, z przytupem wszedł w świat MMA. Dał dobrą walkę. Jeśli Tyberiusz chce być brany dalej pod uwagę, niech się mierzy z Akopem. Zwycięzca tego pojedynku niech pokaże, że będzie taką gwiazdą FEN-u w kategorii ciężkiej.

Prezes Fight Exclusive Night daje do zrozumienia, że Kowalczyk z Szostakiem walczyliby o „być albo nie być” w jego organizacji:

Chciałbym tę walkę zrobić. To będzie też taki typowy test dla Akopa. Kto wygra z tych dwóch zawodników, na tego będziemy stawiać. Dwóch takich zawodników z innych sportów nie potrzebujemy, także potrzebny jest nam jeden z nich. Niech się biją między sobą i niech ta walka wyłoni kandydata do tego, kto będzie dalej walczył w FEN.

16 KOMENTARZE

 1. @Szady zaznacze na wstepie, ze bardzo cenie Twoja prace, ale naprawde po obejrzeniu tego wywiadu wlasnie to potencjalne zestawienie jest dla Ciebie najwazniejsza informacja jaka dostalismy ? A co z klatka, lokciami i badaniami, ktore choc tak ochoczo zapowiadane odchodza nagle do blizej nieokreslonej przyszlosci ?

 2. Dwa wyjebane klocki w klatce które już coś tam potrafią… Januszki jak i prawdziwi fani powinni być zadowoleni z ewentualnego zastawienia

 3. VaeVictis

  @Szady zaznacze na wstepie, ze bardzo cenie Twoja prace

  Dzięki, doceniam to.

  VaeVictis

  ale naprawde po obejrzeniu tego wywiadu wlasnie to potencjalne zestawienie jest dla Ciebie najwazniejsza informacja jaka dostalismy ?

  Skąd wniosek, że dla mnie to najważniejsza informacja? Jeśli chodzi o ten wywiad, to będzie jeszcze jutro news o planach szefa FEN-u na 2016 rok.

  VaeVictis

  A co z klatka, lokciami i badaniami, ktore choc tak ochoczo zapowiadane odchodza nagle do blizej nieokreslonej przyszlosci ?

  Pisaliśmy o tym miesiąc temu:
  http://www.mmarocks.pl/fight-exclus…ingowe-oktagon-oraz-pieciorundowe-walki-o-pas

 4. Skąd wniosek, że dla mnie to najważniejsza informacja? Jeśli chodzi o ten wywiad, to będzie jeszcze jutro news o planach szefa FEN-u na 2016 rok.

  Pisaliśmy o tym miesiąc temu:
  http://www.mmarocks.pl/fight-exclus…ingowe-oktagon-oraz-pieciorundowe-walki-o-pas[/QUOTE]
  Dzieki, ze znalazles czas na odpowiedz. Szkoda, ze chyba niezbyt dokladnie, lub tez nie do konca przeczytales moje pytanie. Dla mnie najistotniejsza informacja plynaca z tego wywiadu jest fakt, ze zmiany w FEN owszem beda, ale nikt nie wie kiedy.

 5. Szady

  Akopa Szostaka, który mocno, z przytupem wszedł w świat MMA

  Aha. Nie zwróciłem uwagi

  Śmiesznie dla mnie brzmi hasło "walka o być albo nie być" wobec zawodników, którzy
  1) dopiero co przygodę z MMA pozaczynali
  2) nie doznali jeszcze żadnych porażek

  Jeśli nie chcą dwóch takich zawodników, to po co ich w ogóle brali i kontraktowali? Chłopaki się przestawili na MMA i póki co radzą sobie z wyzwaniami które mieli, a teraz się okazuje, że muszą walczyć by ich nie wywalili.

  Nie słuchałem wywiadu, ale jak to co @VaeVictis mówi jest prawdą, to idealnie się to wpasowuje w teorię o tym, że tamten tweet był po prostu zagraniem ad hoc pod publiczkę, żałosną próbą storpedowania KSW (jeśliktoś jeszcze miał co do tego wątpliwości).

 6. Nie rozumiem tego stwierdzenia że nie potrzeba im dwóch takich zawodników. Jeden walczy w HW drugi LHW, i póki co Janusze bardziej kojarzą Tyberiusza. Jaki problem prowadzić jednego i drugiego?. Akop póki co w fajnym stylu wygrał swoją drugą walkę z co by nie mówić z całkiem doświadczonym rywalem, A Tyberian zdemolował swojego.Dla Akopa powinni sprowadzić porównywalnej klasy rywala co Borowski, a dla Tyberiusza może np. Michał Pukin?? (przykład wzięty z dupy).

 7. Nie jestem.zwolennikiem takivh walk i takich zestawien nie nawet czy obejrzalbym ta walke ale napewno z ciekawoscia sprawdzilbym wynik tej walki. Zestawienie StrongMana z Kulturysta

 8. testy testy i jeszcze raz testy, poza tym who cares
  Panie Józwiak, miał być sport nie cyrk. Tymczasem jedno pan mówisz, a drugie robisz
  p. Miro równiez obiecał sport, a walke Najmana zrobił. Puste słowa i tu i tam

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.