Informacja prasowa: 

Od mocnej walki Adama Brzezowskiego z Damianem Tarabaszem rozpocznie się 12 maja gala FEN 17 Baltic Storm w Gdynia Arena. Dla obu tych młodych, obiecujących fighterów wagi półśredniej będzie to debiut w organizacji Fight Exclusive Night.

26-letni Adam „Brooklyn” Brzezowski to utalentowany zawodnik klubu MMA Devil Międzychód, który ma na swoim koncie m.in. mistrzostwo Wielkopolski w submission fighting. Dotychczas stoczył ponad 20 amatorskich walk grapplingowych i w formule MMA. Podopieczny trenera Przemysława Kniocha w zawodowym ringu debiutował ponad trzy lata temu. Obecnie jego rekord to 4 zwycięskie walki, w których dwa razy nokautował i dwa razy poddawał swoich rywali, oraz 2 porażki.

Przeciwnikiem Brzezowskiego na gali FEN 17 Baltic Storm będzie reprezentujący gdyński Energy Fight Club, 27-letni Damian „Kazuba” Tarabasz. Zawodnik duetu trenerskiego Maciej Kartawik i Jarosław Miotk to amatorski mistrz Polski w MMA z 2012 roku, ale sukcesy odnosił także na ringach bokserskich, m.in. dwukrotnie zdobywając tytuł wicemistrza Poznania. Jako zawodowiec na zasadach MMA walczył dotąd trzy razy, odnosząc 2 zwycięstwa i raz przegrywając. Ostatni walkę stoczył zaledwie 2 tygodnie temu na lokalnej gali w Radomiu, pokonując na punkty Artura Zientalaka.

W innych ogłoszonych już walkach na zasadach MMA podczas gali FEN 17 Baltic Storm zmierzą się Michał Wlazło z Czechem Martinem Chudejem, Bartosz Leśko z Aleksandrem Rychlikiem oraz Jakub Kowalewicz z Aleksandrem Georgasem, a w pojedynkach K-1 spotkają się Radosław Paczuski z Holendrem Menno VAn Roosmalenem i Jarosław Daschke z Robertem Rajewskim juniorem. 12 maja w Gdynia Arena wystąpią także Kamil Łebkowski, Michał Oleksiejczuk, Marcin Szreder i Ireneusz Szydłowski.

2 KOMENTARZE

  1. Ta karta w przeciwieństwie do poprzedniej gali FENu (gdzie interesowały mnie tylko ME i walka Kopery) zaczyna wyglądać interesująco. Fajna walka Kowalewicza z Georgasem, jak tylko dadzą na odbudowę dobrego rywala Bombie, a nie jakiegoś Vacka i równie dobrego przeciwnika sprowadzą dla Oleksiejczuka to może być ciekawie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.