Już od jakiegoś czas mówi się coraz głośniej o drugiej walce Fedora Emelianenko z Fabricio Werdumem. Obaj panowie wyrazili chęć takiego starcia. Dziś Emelianenko jest związany z organizacją Bellator, natomiast Werdum właśnie rozstał się z UFC. Na razie jednak nie wiadomo jakie dalsze kroki w swojej karierze podejmie Fabricio.

Do pierwszego starcie Fedora Emelianenko z Fabricio Werdumem doszło podczas gali Strikeforce. Brazylijczyk poddał Rosjanina w drugiem minucie pojedynku. Wygrana ta była ogromną niespodzianką przerwała bowiem niesamowitą passę 27 wygranych Fedora.

Dziś Werdum jest pewny, że ponownie wygrałby z Rosjaninem przed czasem, o czym powiedział w rozmowie dla serwisu MMA Fighting.

Wierzę, że mogę go ponownie skończyć w pierwszej rundzie. Skończę go szybko, ponieważ czuję się bardzo pewny siebie. Kiedy trenuję i skupiam się na starciu, wychodzą do walki i czuję, że to jest właśnie moje życie. Kocham walczyć. Wierzę, że pobiję go ponownie przed czasem.

Werdum powiedział również, że bardzo szanuje Fedora.

Szanuję Fedora od dawna. Nigdy w życiu nie powiedziałem złego słowa na jego temat. Szanuję go bardzo. Wierzę, że rewanż byłby częścią historii tego sportu. Kiedy w 2010 go pokonałem, zszokowałem świat i może zrobię to ponownie.

Fedor Emelianenko w swojej ostatniej walce szybko pokonał Quintona Jacksona. Fabricio Werdum bez najmniejszych problemów rozprawił się natomiast z Alexandrem Gustafssonem.

Zobacz również: „Fedor chciałby walczyć przed publicznością” – Szef Bellatora o powrocie Emelianenki

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.