Jak zawsze informacje z Valetudo.Ru dzięki Tjo:

Fani wszechstylowej walki wręcz, z zapartym tchem, czekali na ten tydzień. Przyniósł on oświadczenie prezydenta organizacji Strikeforce Scotta Cokera w sprawie najbliższych planów federacji, a w szczególności, mówi o terminie i miejscu następnej gali i o ewentualnym udziale w nim Rosjanina Fedora Emelianenki.

Scott Coker wreszcie przerwał w ten czwartek milczenie, chociaż na wiele pytań nie ma jeszcze odpowiedzi, na niektóre udało się uzyskać. I tak przede wszystkim z tych nowości potwierdza się miejsce zbliżającej się gali Strikeforce – odbędzie się on w Nashville w stanie Tennessee – 17 kwietnia. Reszta szczegółów zostanie opublikowana w przyszłym tygodniu.

„Obecnie skupiliśmy wszystkie nasze siły na organizacji jutrzejszej gali Strikeforce Challengers w San Jose. Dopiero wszelkie nowości podamy w przyszłym tygodniu”.

Cokker zdecydowanie zrezygnował z daty 24 kwietnia:

„24 kwietnia telewizja ShowTime pokazuję dużą galę boksu, dlatego nasza gala w ten dzień nie może się odbyć”.

Oprócz wcześniej zapowiadanych par Emelianenko – Werdum, Shields – Henderson i „King Mo” Lawal Mousasi, prezydent Strikeforce wymienił jeszcze kilku potencjalnych zawodników na nadchodzących galach, takich jak Brett Rogers, Shinya Aoki (mistrz DREAM w wadze lekkiej) i Gilbert Melendez (mistrz wagi lekkiej Strikeforce).

„Co się tyczy Bretta, myślę, że pojedynek, który może mieć dla niego ogromne znaczenie, to konfrontacja z Antonio Silvą lub Alistairem Overeemem. Z tymi dwoma facetami chciałbym go zobaczyć w walce. Twierdzę też, że Aokiego zobaczycie dość szybko. Ciężko nad tym ostatnio pracujemy”.

Coker również poinformował o możliwej transmisji gal w systemie pay-per-view, który z powodzeniem praktykuje UFC.

„Mamy nieco inny model marketingowy niż UFC. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z ShowTime i CBS . Ale pod koniec tego roku, w czwartym kwartale, z pewnością będziemy zrobimy galę na pay-per-view”.

Odnośnie przyszłych planów, na dzień dzisiejszy Coker znów kazał nam czekać, tym razem do następnego tygodnia.

„Będziemy z Wami w kontakcie, pracując ciężko nad najbliższymi galami. Z pewnością wypuścimy szereg znaczących informacji, ale o tym w kolejnym tygodniu”.

Wcześniej promotor Fedora – Vadim Finkelsteina poinformował, że walka z Brazylijczykiem Werdumem zostanie przeniesiona na maj.

8 KOMENTARZE

  1. nie ogarniam już tego! to oni we wszystkich wagach chcą robić turnieje? jaki to ma sens?

  2. Trochę mnie zdziwiło to co Coker mówi?! Chce dać Rogersowi walkę z Alistarem czyli walka o tytuł po tym jak przegrał swoją ostatnią walkę??? Wiem że Fedor niby nie chce tytułów tylko dobre walki ale to chyba on powinien jak coś walczyć z Overeemem!!!
    Druga opcja zdecydowanie lepsza: Rogers z Silvą a zwycięzca Fedor-Werdum o pas 😀

  3. 🙂 Faktycznie 🙂 Z góry serdeczne dzięki za sprostowanie Venom. Pozdrawiam.

  4. Fajnie gdyby przeszedł testy 🙂 Szczerze bardzo lubię Overeema i chciałbym żeby zawalczył z Fiedią. Byłoby ciekawie. Alistair niewyobrażalnie się rozrósł, przy czym rusza się jak na swoje rozmiary dość dynamicznie. Oglądałem jego walki sprzed paru lat wyglądał wtedy jak wysoki szczypior…heh…któż to wie, testy może przejść. Nie mam pojęcia co brał, ale jeśli coś nowego, to znając życie wynik może być satysfakcjonujący.

  5. GG to nie jakaś cienizna – chłopaki stać na zrobienie kilku gościom cyklów na prochach genetycznych (patrząc na Aliego to możliwe, że chodzi o dezaktywację białka miostatyny odpowiedzialnej ograniczanie rozrostu masy mięśniowej), a to wykryć można jedynie biopsją mięśni przed koksowaniem. Tego nawet testami MKOLu nie wykryją.
    To raczej następne zagranie pod publikę Vadima – jak nic nie wykryją (a zapewne tak się stanie) to walną, że tak coś brał, tylko testy nic nie wykazują, a Fiedia walczy tylko z zawodnikami, którzy „są czyści” i tego typu pierdoły 😀

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.