(fot. efedor.ru)

Emerytura to słowo, którego boją się chyba wszyscy sportowcy. Tym niemniej w karierze każdego przychodzi moment, kiedy atletycznie zaczyna odstawać od młodszych rywali. Czasami, w niektórych sportach, można nadrabiać to doświadczeniem i obyciem jak chociażby Filippo Inzaghi, MMA to jednak sport, który nie daje seniorom tak dużej fory jak futbol. Po porażce z Antonio Silvą Fedor Emelianenko zapowiedział, że odchodzi na emeryturę. Czy to był naprawdę ostatni raz kiedy Rosjanin założył małe rękawice?

W ostatnich latach zostaliśmy zaznajomieni z realiami przechodzenia na emeryturę w MMA. Oczywiście w sporcie, któremu za dwa lata symbolicznie stuknie dwudziestka zawodnicy zdążyli już pokończyć kariery ale dopiero w ostatnich latach mieliśmy przykłady fighterów, którzy dorobili się na MMA i stanęli przed perspektywą dalszego walczenia z zgrają młodszych, zwinniejszych i silniejszych oponentów. Praktycznie bez żadnego wyjątku to wyzwanie zostało przyjętę. Randy Couture na emeryturę przechodził lub został wysyłany kilkukrotnie od 2006 roku ale jednak zawsze wracał. Chuck Liddell musiał być siłą przywiązany do stołka w biurze UFC by dać sobie spokój z walczeniem. Nawet w innych sportach roi się od podobnych przykładów – Michael Jordan zagrał przecież te dwa sezony w Waszyngtonie.

Na Fedora na pewno będą wywierane naciski by walczył po raz kolejny. W końcu nie tak dawno podpisał nowy kontrakt z Showtime, na którym atrament chyba nawet nie zdążył wyschnąć. Ciężko sobie wyobrazić, że Showtime będzie wolało umieścić w turnieju Shane’a del Rosario przed Rosjaninem. Podobnie M-1, którego zresztą Fedor jest udziałowcem, ma biznesplan oparty na gażach Emelianenki, których część pozwala finansować cykl M-1 Challenge. Najgorzej na tym wszystkim wychodzi Strikeforce, której przez rok nie udało się zestawić potencjalnej mega-walki Fedora z Overeemem, a teraz jej perspektywa chyba bezpowrotnie się oddaliła.

Również nie bez znaczenia dla ewentualnej emerytury jest fakt, że Fedor po prostu nie jest fanem MMA i wielokrotnie mówił, że walk dla samego siebie nie ogląda. Kontrastując spokojnego Rosjanina z Liddellem, który nawet będąc widzem potrafi niesamowicie intensywnie walki przeżywać nie wiem czy z będzie z takim uporem jak Amerykanin powtarzał, że to jeszcze nie koniec. Fedor zaczął walczyć w MMA głównie dlatego, że nie udało mu się dostać do olimpijskiej drużyny w judo i musiał zarabiać pieniądze na utrzymanie. Przez ponad 10 lat swojej kariery i przynajmniej kilka milionowych czeków za wygrane zarobił już wystarczająco dużo być bez zmartwień żyć sobie w spokoju w Starym Oskole.

Słowa o emeryturze zostały wypowiedziane w trudnym momencie, kto wie, może za kilka dni Emelianenko się rozmyśli. Jak powszechnie wiadomo realia wagi ciężkiej są jakie są. Fedor nadal może pokonać wielu ciężkich, którzy przewijają się w naszym rankingu i choć został okrutnie pobity przez Silvę to nadal stawiałbym na niego przeciwko Kharitonowowi, Arlovskiemu, Rogersowi czy każdemu z rezerwowych.

Z drugiej strony mówimy o zawodniku, który przez ponad 7 lat był najlepszym ciężkim na świecie i nie wiem czy próba odbudowania kariery Fedora na zawodnikach pokroju del Rosario przyciągnie wystarczająco dużo zainteresowanych. Niemądre byłoby zrzucać ciężar porażki wyłącznie na wiek Fedora, bo choć wyglądało na to, że stracił sporo ze swojej szybkości to jego ułomne przygotowania w Rosji, o których już pisaliśmy, na pewno miały przełożenie na walkę. Paradoksalnie 7 miesięcy starszy Anderson Silva jest nadal w bardzo dobrej dyspozycji ale koniec końców jedną z cech wyróżniających tych największych mistrzów jest odejście w odpowiednim momencie.

Pozostałe rzeczy, których nauczyła mnie sobota:

– Pierwsze koty za płoty w turnieju Strikeforce.
Spekulacji o tym jak trudno będzie perfekcyjnie przeprowadzić Strikeforce ten turniej nie było końca. Z 7 walk 2 już za nami i plus przynajmniej jest taki, że Coker nie musi się martwić, że turniej stanie się zakładnikiem negocjacji z Rosjanami lub niesamowicie częste kontuzje dłoni Fedora będą wymuszać kolejne opóźnienia. Nie wszystko jednak wygląda różowo – druga część ćwierćfinałów jest zaplanowana na początek kwietnia i nadal nie wiadomo gdzie ta gala, z udziałem nie posiadającego licencji Josha Barnetta, się odbędzie.

– Główna karta złożona wyłącznie z walk w wadze ciężkiej? To nie może się nie udać.
Do momentu walk turniejowych poziom głównej karty był nieco żenujący. Valentijn Overeem pokonał banalną techniką Raya Sefo, walka Griggsa z Villante, choć emocjonująca, była pozbawiona jakiejkolwiek techniki a Shane del Rosario jeśli chodzi o postępy stoi w miejscu i był całkowicie spuchnięty po niecałej rundzie. Najlepszym rezerwowym Strikeforce nadal jest Daniel Cormier.

– Gina Carano powraca i nie wiem co o tym myśleć.
Powrót Carano to z jednej strony bardzo dobra wiadomość dla Strikeforce. Gina jest rozpoznawalna i może być sporą atrakcją nadchodzących „jakoś niedługo” gal. Z drugiej strony Cris Cyborg, przez to, że była aktywna, prześciga ją znacznie umiejętnościami w tej chwili i ta tendencja raczej się nie odwróci. Po nieuniknionym rewanżu z Brazylijką dla Giny w i tak słabiutko obsadzonej wadze 66 kilo po prostu zabraknie przeciwniczek.

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

184 KOMENTARZE

 1. Fajny tekst standardowo. Podkreślić tylko można, że w przeciwieństwie do Fedora Anderson Silva, jak na swoją kategorią, jest po prostu DUŻY.

 2. No i co tu więcej dodać? Może jeszcze tylko propsy dla obydwu uczestników walki wieczoru, za zachowanie i wypowiedzi po wszystkim.

 3. szkoda fedora,chyba skonczyła się jakaś era tak mi się wydaje,dziwne uczucie mialem jak rpzegrał.Mówi się trudno.

  czas na młodszych zawodników, którzy w przyszłośći mogą sporo zwojować(jon jones)

  TIDŻEJ pytanie do ciebie-czy według ciebie fedor przegrał przez to ze był po prostu „mniejszy” fizycznie? ja widzialem ze po 1 rundzie ,fedora cardio juz siadło, druga runda to totalna domincaja silvy,

  powiedz mi co wedlug ciebie zadecydowało o przegranej,w głównej mierze oczywiscie

 4. Rozmiary miały na pewno znaczenie w drugiej rundzie, tak samo jak utrata prędkości widziana w pierwszej w porównaniu do poprzednich walk ale jeżeli miałbym wskazać jedną przyczynę to obrona obaleń. Fedor zaczął drugą rundę od cepa, który nieco zaburzył mu równowagę a Silva po prostu pod nim zanurkował i sprowadził go do parteru. Fedor nigdy nie miał świetnej obrony obaleń ale to jedno wyglądało wręcz zbyt prosto.

 5. fiedzia906 święte słowa , ja też mam wrażenie ,że skończyła się pewna era której ikoną był Fedor . Tak na marginesie jak Fedor faktycznie ogłosi koniec kariery ,fajnie byłoby napisać jakiś grubszy historyczny artykuł podsumowujący jego osiągnięcia sportowe 🙂

 6. Przecież Fedor nie powiedział, że idzie na emeryturę tylko, że może, ale jeszcze nie wie.

 7. Fiodor swoje już dla tego sportu zrobił powinien odejść z podniesioną głową

 8. Bubi , tak na moje oko , jeszcze stoczy  jakaś 1 pożegnąlną walkę ,żeby oklepać leszcza- mam tylko nadzieje ,że Ci wszyscy spece od marketingu nie wmanewrują jeszcze w jakieś walki Fedora , bo naprawdę ta walka pokazała ,że już czas myśleć o zakończeniu kariery ,żeby odejść w chwale  i nie stracić szacunku wśród swoich fanów.

 9. stare gwiazdy pomału upadają, najlepiej jak odchodzą w odpowiednim momencie, ciekawi mnie co dokładnie teraz rozważa Fedor, co będzie z Arlovskim który zaliczył już 4 porażkę z rzędu?

 10. fiedzia906 Gdyby to warunki fizyczne wpływały na walki Fedora, to za pewne przegrał by z Hong’ iem man choi, chociaż może to nie najlepszy przykład 😉
  Fedor ma już sporo walk za sobą, nie należy do najmłodszych zawodników, ale jak napisał Tidżej jego przygotowania nie były najlepsze i to na pewno miało duży wpływ na przegraną.

 11. Mam nadzieje że Fiodor podejmie odpowiednią decyzje, lata lecą MMA idzie ostro do przodu oby odszedł nie odcinając kuponów od swojej kariery.

 12. gdzie nie zajrzę w temat o powrocie Giny do mma to wszędzie o "nieuniknionym rewanżu z Cyborg" 🙂 Coker teraz na pewno chce wygranej Giny i zestawi ją z zawodniczką którą będzie w stanie pokonać, więc licze że ściągnie jej Dandois która sama wyrażała chęć walki z Giną a której kontrakt z M-1 z wiadomych względów raczej nie przeszkodzi w tym. Olsen też jest w jej zasięgu i jak właśnie widzę również wyraziła przez facebooka chęć przywitania Giny w klatce 🙂 z kim Gina nie zawalczy to walka i tak się dobrze sprzeda więc na szybki rewanż z Cyborg bym nie liczył

 13. ciekawy artykuł + oryginalne foto 🙂

  Fedor tak jak prawie wszyscy piszą stał w miejscu od paru lat i nie ma najmniejszych szans na sukces w walce z dużą grupą zawodników z wysokiej półki. dlaczego ? stagnacja Fedora trwała zbyt długo aby zdołał on nadrobić zaległości.

  Nie upatrywałbym przyczyn porażki w niskiej masie Rosjanina (pokazał choćby Velasquez ze z mniejsza masa można spokojnie pokonać cięższego od siebie, dobrego technicznie rywala) Prawdą jest też że nie pokonał on nikogo znaczącego przez ostatnie 2-3 lata. o ile Tima Silvie można na siłe uznać za wartościowego oponenta to Rogersa i Arlovskiego nie.

  Małe doświadczenie Rogersa, ogromna odporność na ciosy pozwoliło jedynie Rosjaninowi na wygranie w debiucie w Strikeforce. Poprzednia walka z Arlovskim – nie wymaga komentarza(Andrei przegrał ostatnie 4 walki z czego 3 przez KO – a przegrana Białorusina tego ranka to komedia)

  Podsumowując nie ma najmniejszego sensu aby Fedor wracał do klatki gdyż kolejne porażki nie są mu do niczego potrzebne tak samo jak zwycięstwa nad zawodnikami pokroju Rogersa.

 14. Najlepiej dla Fedora by było gdyby zakończył już karierę. No ewentualnie jakaś walka na pożegnanie żeby nie odchodzić z dwoma porażkami z rzędu. Mógłby przecież zająć się trenowaniem młodzieży, w końcu jest autorytetem i idolem wielu młodych adeptów. Gina vs Cyborg jak dla mnie to odpada. Widzieliśmy przecież co Christiane wyprawiała z nią w ich pierwszej walce. Gdyby miała od razu dostać walkę z Cyborg w dodatku po tak długiej przerwie to byłaby egzekucja, mówiąc delikatnie.

 15. Fedor został oszukany. W UFC jednookiego Koschecka dopuścili do walki. A Silva to pewnie wstrzyknął sobie synthol w mięśnie. 🙂

 16. mi się wydaje że teraz zorganizują gdzieś za pół roku walkę pożegnalną dla fedora w rosji,dostanie tam jakiegoś wacka,pokona go, zbije piątke z putinem i podziękują mu za wszystko,pożegnają godnie,tak to widzę:)

 17. Oglądając z rana przemówienie po walce Fedora łezka w oku mi się się zakręciła… ale warto było czekać tak długo. Myślę że gdy Fedor odejdzie na emeryturę to dla prawdziwych fanów MMA zawsze pozostanie legendą i Najlepszym zawodnikiem mieszanych sztuk walki!
  Ps: skrycie liczę jeszcze na jedną walkę fedora:)

 18. Przegral przez luki w parterze; to ze oddal obalenie jestem w stanie zrozumiec, nawet ze oddal boczna bo nie zdolal bigfoota przetoczyc ale dlaczego nie zapinal gardy zaraz po obaleniu tego nie wiem, wydawalo mi sie ze mial tam miejsce; to samo z dosiadem, ani razu nie prubowal przetaczac tylko sie krecil w kolko jak nie powiem co. A reke mu big foot zostawial czesto. To gdzie teraz jest Fedor zalezy jeszcze od tego jak zawalczy Silva w nastepnej walce, moze rzeczywiscie to czarny kon tego gp? O stujce nawet nie pisze, slaby game plan ze strony Fedora, malo pracy nog. Szkoda.

 19. Podobnie jak Tidżej miałem skojarzenia z M. Jordanem. Obaj w swoim czasie zdominowali swopje dyscypliny i każdy z nich musi(-ał) prędzej czy później odejść. DObrze byłoby, żeby Fedor nie miał swojego „sezonu w Washington”.

  PS. Pytanie do Tidźeja i Venoma – jak punktowaliście 1. rundę ?

 20. Jak każdy fan MMA bardzo szanuję Fedora dlatego cieszę się że nie doszło i już nie dojdzie do jego walki z Oveeramem. Na dzień dzisiejszy to holender zgasiłby Fedorowi światło, a tego nikt nie chciałby. Emelianenko powinien skończyć karierę, chyba, że na zakończenie kariery pojedynek numer 4 z Nogueirą, ewentualnie z Filipovicem lub Couture( pod warunkiem, żektóryś z nich skończy współpracę z UFC)

 21. Fedor w tej drugiej rundzie wyglądał tragicznie, ten cep na początku był taki od niechcenia, coś go zahamowało, tak jakby odechciało mu się walczyć, wyglądał jakby podczas przerwy między rundami myślał o ciepłych kapaciach i telewizorku w Starym Oskolu a nie o tym jak rozpracować big foota, śmiesznie oddał dosiad i skończyło się jak się skończyło, panowie nie oszukujmy się od 2005 roku był tez tragicznie prowadzony i chyba już wtedy stracił motywacje bo problemy stwarzał mu już szklany Arlovski i gdyby nie to fruwające kolano to nie wiem jak tamta walka by się skończyła, złe treningi bez sparingpartnerów, złe prowadzenie, w ogóle przed walką zachowywał się jakby wszystko było mu jedno aż cisnęło mi się na usta żeby w którymś z wywiadów ktoś go zapytał „Fedor czy ty w ogóle chcesz wygrać tą walke??” dla mnie tak to wygląda i jeżeli Fiedzia nie odzyska motywacji, nie zacznie porządnie się przygotowywać pod kątem danego przeciwnika, niech lepiej już nie walczy bo nie chcę patrzeć jak obija go kolejny młody lew

 22. szybkośc i sila fizyczna. Andersona silva to faktycznie juz stary rower lecz to nie ten przedial wagowy. Wydaje mi sie ze zawodnicy hw czesciej i duzo szybciej traca warunki, sprawnosc i sile fizyczna z wiekiem niz ci szczuplejsi bardziej atletyczni zawodnicy. 34 latka robia swoja i jest to rzecza niesprawiedliwa ukladac ranking zestawiajac weteranow z mlodymi swiezymi zawodnikami no ale tak juz jest.To nie jest juz Fedor z czasow pride ktory nigdy w zyciu by sie nie dal obic tak na ziemi. Nie ta sila nie ta szybkosc. Moze gdyby ta runda trwala nieco dluzej zdolal by zalozyc ta dzwignie na stope brazylijczyka i by pewnie wygral pojedynek jeden tak los chcial i tego nie zmienimy. Czy w boksie czy w mma na kazdego czas przychodzi. Nie wierze w to by ten stary fedor tak dobrze kontrolujacy zawsze walke w parterze, zwinny , silny nie poradzil sobie z silva. Wiek robi swoje a szczegolnie u ciezkich. To jest moje zdanie. Nie usporawiedliwiam go tak uwazam to nie to samo co pokazywal kiedys. Staram sie go oceniac pod innym wzgledem przedewszystkim tego jak swietnie walczyl jako mlody zawodnik technicznie( swietna wymniana ciosu, doskonala kontrola na ziemi i obalenia) Dla mnie to byl i bedzie najbardziej komplenty zawodnik wszechczasow. Tak jak Jordan dla koszykowki tak Fedor dla mma.

 23. fiedzia906: o ile pamietam zakladaleś się ze mna, że jeśli Fedor przegra przestaniesz pisać komentarze 🙂

 24. Jeżeli fedor chce walczyć dalej to w LHW ciekawe co by z tego wyszło?
  Chętnie bym zobaczył jego walkę z Randym a wiem że Couture swego czasu nawet opuścił UFC żeby zawalczyć z rosjaninem(nie wiem dlaczego do walki nie doszło)…

 25. Ja u Fedora zauważyłem brak tego ognia który zawsze miał.. Nie wiem może to tylko moje wrażenie, ale to jakby nie on. Art dobry! Szacunek do Fiodora każdy ma, i jego legenda przetrwa długo. Ale czy chcemy oglądać Fedora w takiej formie? Z rywalem z 2 ligi HW SF? niech każdy sobie odpowie.

 26. Dobry artykuł Tidzeja , w którym próbuje dać nam odpowiedź na pytanie : Co dalej z Fedorem?

  " … ale koniec końców jedną z cech wyróżniających tych największych mistrzów jest odejście w odpowiednim momencie. "

    dokładnie, pewnie Fedor dałby radę pokonać, nawet w obecnej formie dobrych HW, ale załóżmy, że mu się to nie uda. Czy naprawde ktokolwiek chce ryzykować tym, że  "The Last Emperor"  zaliczy teraz taką serie jak np. Tito Ortiz ?  

  Jest żywą legendą MMA i  już nią pozostanie, czy się komuś to podoba czy nie. A pytanie : Czy był najlepszym zawodnikiem w historii tego sportu? – to już chyba sprawa indywidualna, i zależy tylko i wyłącznie od poglądu osoby która ocenia tę kwestię.

 27. Tez mi się tak wydaje, ze to już nie ten zawodnik z Fiedzi co kiedyś, dotychczas wszystkie jego walki były super, i chyba nigdy nie wiało nudą kiedy on był na Ringu 🙂
  Fedor Rulez 🙂

 28. corak (19:38:24) :
  Tez mi się tak wydaje, ze to już nie ten zawodnik z Fiedzi co kiedyś, dotychczas wszystkie jego walki były super, i chyba nigdy nie wiało nudą kiedy on był na Ringu
  Fedor Rulez

  Mi sie wydaje, że Fedor już nie był sobą w walkach z Arlovskim i Rogersem. Szkoda jego prrzegranej, alejego legenda będzie zawsze żywa. Umar król niech żyje król

 29. Widac już od dłuższego czasu że to nie ten Fedor co kiedyś. Wolny,słabszy fizycznie, mentalnośc też nie ta.Dla mnie to jednak największy fighter w historii MMA ale również wielki człowiek co pokazywał swoją skromnością. Dla takich ludzi warto wstawac w środku nocy miał to coś w sobie co przyciągało i wzbudzało sympatie do niego nawet jeśli nie interesowałeś się MMA. Zawodnik niepokonany przez 10 lat i moim zdaniem posiadał umiejętności których żaden inny zawodnik nie ma moze Cain za jakiś czas mu dorówna. Fedor wielki szacun i powodzenia w życiu

 30. Podkreślić tylko można, że w przeciwieństwie do Fedora Anderson Silva, jak na swoją kategorią, jest po prostu DUŻY.

  Sorry, ale skoro scina do 185lb bez problemu, to jest taki jak ma byc :> Taki Fitch np. jak na WW jest spory i co z tego? GSP z nim zrobil co zrobil. Fiodorowi przedtem nie przeszkadzaly warunki, wiec czemu teraz to one by mialy byc problemem?

  Mysle, ze Fiodor jest przegranym przede wszystkim przez to, ze stracil kilka lat primeu, gdy nie walczyl z najlepszymi przez M-1 (na ile mogl, a nie chcial nic zmienic, to inna sprawa).

  Wlodarze M-1 tez teraz sa przegrani i bardzo dobrze, bo to swoisty rak.

  Coker tez przegral, bo stracil superfighta – Fiodor vs Reem/Werdum.

  Reem, jesli pokona Werduma tez straci, bo pokonanie Big Foota, a Fiodora ma jednak inna range.

  Poza Silva wygral Danuta – bo sie okazuje, ze jego teksty o przereklamowaniu Fiodora staly sie cialem.

   

 31. Eee tam… Nie rozumiem dlaczego tyle osób myśli w tak dziecinny sposób, że jeżeli ktoś przegrywa, nawet 2 walki z rzędu, walcząc na tym najwyższym możliwym poziomie to od razu jest skończony. Gdyby tak skreślac zawodników to taki Shogun po walkach z Griffinem i Colemanem (sam nie wiem w której zaprezentował się gorzej) też powinien dac sobie spokój. Przecież Antonio to jest niesamowicie groźny zawodnik, ze znakomitym bjj, przyzwoitymi zapasami i w tej chwili już naprawdę świetną stójką. Do tego jeszcze jest końsko silny, ma pokaźny zasięg i jest odporny na ciosy. Tak jak pisałem wczoraj przed galą, moim zdaniem Silva to lepszy zawodnik niż Lesnar, który wg mnie jest cały czas w pierwszej 3 w UFC, więc to nie jest tak, że Fedor przegrał z jakimś średniakiem.

  Strasznie brakowałoby mi Fiedzi, gdyby rzeczywiście dał sobie spokój i nie uważam, że waga ciężka jest już na tyle mocna, żeby nie mógł on wciąż rywalizowac o największą stawkę. Byłaby duża luka w HW, gdyby poszedł na emeryturę. Gdyby posłużyc się analogicznym przykładem to Wanderlei po porażkach z Hendo i Liddellem już dawno powinien wyprowadzac psa i czytac gazetę zamiast dawac wciąż zajebiste walki w UFC. Niech Fedor weźmie sobie wreszcie do serca te wszystkie rady i zainwestuje w jakiś porządnych sparringpartnerów. Gdyby nabrał trochę więcej masy to też by mu nie zaszkodziło. Ten typ daje za dobre i za emocjonujące walki, żeby już odchodzic. Szczerze to ja mam w dupie jak go zapamiętają ludzie, którzy wierzą w bajeczki o niepokonanych fighterach i tylko takim kibicują. Velasquez, który teraz tak jak wcześniej Lesnar był uważany za kolesia nie do pokonania też w końcu przegra. Mógł równie dobrze paśc po tych prostych od Kongo i nie byłoby tego całego hype’u. GSP i Silva też przegrywali. Silva przeciwko Sonnenowi do momentu zaaplikowania poddania wyglądał dużo gorzej niż wczoraj Fedor a jednak zrehabilitował się i pokazał klasę przeciwko Belfortowi. To jest taki sport. Kto wierzy w niepokonanych niech włączy se atomówki albo batmana.

  Wczoraj Fedor ewidentnie nie był w 100% formie ale wierzę w to i liczę na to, że jeszcze pokażę klasę i ubije kilku klasowych ciężkich, zanim usiądzie na dobre na tapczanie. Pozdro dla wszystkich. 🙂

 32. mógłby w końcu potrenować jak przystało na jednego z najlepszych, wziąć dwa rewanże a potem wybory do Dumy 😉

 33. W Dumie ma miejsce zapewnione w końcu zna Władka 😀 raz dwa i zobaczymy Fedora jako prezydenta Rosji i zdjęcia z jego sesji z Premierem Władimirem na Syberii jak łowią ryby. ( mój komentarz to tylko żart , psychofani nie zjadajcie mnie proszę )

  Viacheslav ” Ryży Tarzan syn Swaroga ” Datsik cię szuka !

 34. mógłby być ministrem MSZ. W końcu wypowiada się jak rasowy dyplomata  no i znany w świecie jest:)

 35. Jak na dyplomate to mowi 100slow za malo na minute 🙂 Stolki pewnie go nie interesuja. Moze chcialby miec swiety spokoj.

 36. wakaszimazu przywróciłem twojego posta

  Co do treści to problem w tym, że to Fedor sam wspomina o końcu kariery. Liddell czy Wanderlei nawet nie chcieli słyszeć o emeryturze, Chucka Dana na siłę zrobił wiceprezesem by tylko dłużej nie walczył. Fedor wspomina o tym sam i to nie pierwszy raz.

 37. Szkoda, że Fedor jest aż tak kosztowny, bo zestawianie go teraz z kimkolwiek dla SF raczej nie ma sensu. Mógłby choćby dostać starszego Overeema.

  W końcu nie tak dawno podpisał nowy kontrakt z Showtime (…)

  Chyba chodzi o Strikeforce?
  ————————–
  Rasowe pająki mają iskrę.

 38. Wolalbym zeby Fedor teraz odszedl, chocby i wygral teraz np. z Werdumem to nie odbuduje juz tej swojej „niezniszczalnosci”, trójkąt Werduma mogl byc nazywany wypadkiem przy pracy, jednak walka z Silva pokazala, ze to juz nie to, a jesli juz przed walka mowil o emeryturze to teraz super zapalu do ciezkich treningow jakos nie widze.

  Dziekujemy za wspaniale walki i postawe zawodnika reprezentujacego siebie w walce – nie na twiterze czy przez maszynke marketingowa, dlugo nie bedzie zawodnika ktory zyska moj podziw i sympatie w rownym stopniu.

  PS: najbardziej boje się, ze M-1 bedzie naciskac na Fedora by jeszcze walczyl, w koncu maja cos oni w swoim arsenale oprocz niego?

 39. Wg mnie Fiodor powinien teraz odejść. Mam do niego ogromny szacunek i sympatie, ale nie chce ogladac takich obrazków jak dzis. Legendą jest i będzie, tego nikt mu nie zabierze. Wg mnie Najwybitniejszy zawodnik w historii MMA.

 40. Trochę dziwne będzie to co napiszę, ale chyba odczułem już ulgę. Nie wiem czy bym chciał widzieć porażkę Fedora w jakimś wielkim pojedynku, np. z Overeemem. W tym przypadku po prostu przegrał, na każdego przychodzi pora. Niech teraz przejdzie na spokojną, zasłużoną emeryturę a prawdziwym fanom przynajmniej pozwoli wspominać go jako najlepszego zawodnika MMA w historii. Przy takim rozwoju wydarzeń myślę, że nie jednemu się jeszcze łezka w oku zakręci oglądając powtórki starych walk. 🙂

 41. Mam podobne odczucie.

  Jakby doszło do walki z Reem’em to mysle ze poprostu zbezczscilby mit wielkiego Fedora. Przy obecnej formie Holendra wygladaloby to wrecz zenujaco dla Rosjanina.

  PS. Lubie Fedora, ale jego fani to porazka.

 42. @magik
  Chce taki maly test zrobic, jesli nie masz czasu to nie szkodzi, nie chce zaczynac zadnej „wojny” ale cos sprawdzic..

  Piszesz, ze fani Fedora to porażka, jesli masz chwile to prosze znajdz mi wypowiedzi z posrod setek tych wczorajszych komentarzy (no z 10 chociaz) owych „psychofanow” – czy jak sie ich teraz nazywa. Bo ja przynajmniej do momentu do ktorego czytalem komentarze to dzielilem je głównie na 2 kategorie – komentarze oceniajace Fedora, proponujace mu jednak emeryture i prezentujace szacunek do jego osiagniec oraz komentarze ludzi ktorzy sami sobie wyobrazaja ludzi z ktorymi walcza, nie majac juz kogo cytowac sami piszą posty typu „Pewnie teraz fani fedora powiedza, ze by wygral w 3rd i ze Silva byl za ciezki”.

  Jesli szukac czegos gorszego niz troll na forum to oto mamy wynik – troll udajacy, ze walczy z trollem ktorego.. nie ma.

  Chcialem na koniec zapytac czy Ci ludzie na prawde nie maja nic do roboty, ze z nudow juz takie pierdoly pisza ale w sumie ja tez pisze ten komentarz Bóg wie w jakim celu – lepiej wykorzystam ten czas spiac, dobranoc 🙂

 43. On sie wypalil psychika siadla za podobny przyklad mozna podac teraz jak pamietam Michalczewski po pierwszej swojej porazce tez sie wypalil i nie boksowal juz jak przed ta przegrana

 44. Mnie najbardziej śmieszy, że każdy jest tak pewny tego co mówi, ta walka pokazała, że w MMA nie ma pewności. Cala redakcja zle wytypowala i co z tego?Znaczy, ze sie nie znajda?Silva mial idealny gameplan, zwlaszcza w drugiej rundzie, wykorzystal warunki i tyle. Ktos pisze, ze Ali tym bardziej by obil Fiodora, a niby czemu?Siadlby tak na nim i nie dal mu wyjsc spod siebie?Nie sadze, walczylby w stojce, a wtedy cala walka mogla wygladac by inaczej, zupelnie inaczej, moze nawet Fiodor szedlby po obalenie przede wszystkim. Ponadto Ali nie ma chyba takiego zasiegu jak Silva, wiec ktorys z cepow mialby latwiejsza szansę dojsc. Ali szczeki zelaznej nie ma, sporo porazek na koncie, Silva mial jedynie dwie. Ponadto podszkolil wyraznie boks, nie bal sie, jego proste przy tym zasiegu utrzymywaly odpowiedni dystans, ktorego nie mogl skrocic Fiodor. Przegral z Silvą, choc zapewne wielu innych nie dotrwalo by po 1rundowych brawlach do konca, moze nawet z americany by nie wyszli jednak Silva mial wystarczajaco sily. Fiodor stary nie jest, od dawna bylo jasne, ze nie ma ludzi nie do pokonania, jest tylko zle lub dobre przygotowanie fizyczne i zly lub dobry i skuteczny gameplan i kazdego mozna rozbic. Na chwile obecna chcialbym, zeby Silva tak usiadl na Alim i go obijal, jestem prawie pewien, ze Ali nie wytrwalby takiego GnP przez tyle czasu, no ale to moja pewnosc, a do takiej sytuacji wogle moze nie dojsc. Pozyjemy, zobaczymy, ciesze sie, ze MMA potrafi zaskoczyc i ciesze sie, ze tego nie obstawiam, a sie jedynie tym zachwycam.
  Pozdrawiam obiektywnych. ludzi, lubiacych MMA, a nie sama stojke lub sam parter.

 45. Chciałbym zobaczyć jeszcze parę jego walk, bo lubię je oglądać i lubię jego samego. Jednak chyba nikt nie chce oglądać legendy zbierającej taki łomot jak ostatniej nocy. Jeżeli nie zmieni swojego nastawienia do treningów i walk, nie posparuje porządnie z ludźmi z czołówki i nie zrobi czegoś ze swoją formą fizyczną to niech już idzie na emeryturę, zanim ludzie zmienią o nim zdanie.

  BTW ja też się cieszę, że nie spotkał się z Overeemem, bo mogłoby to się skończyć w ciągu kilkudziesięcu sekund brutalnym KO.

 46. Dzięki Venom i masz racje. Strasznie szkoda by mi było po prostu gdybym miał już nie zobaczyc nigdy żadnej jego walki.

 47. @ UP

  Nagle pojawili się HEJTERZY na Fedora jak wygrywał to było OK pseudo spece żal.mi.was

  Gdyby nie przewaga masy, tak to by się nie zakończyło.

  Hehehehe ani ta przegrana ani Dana ( co go najbardzije pewno boli ) nie zmienia faktu, ze nie ma 2 tak lubianego i przyciagajacego widzow zawodnika i chyba cokolwiek by sie nie stalo ludzie i tak pojda za nim

  – To naprawdę wydawało mi się wielkie, paskudne było że znalazł się w takiej sytuacji ale to jak w niej wytrzymał to właśnie część wielkości fedora, tym razem już zabrakło mu zdrowia i sił by jeszcze wstać i walnąć cepem w szczękę.

  80% zawodników mając na sobie Silve nawet by nie drgnęło Szkoda tej 3 rundy

  ide spać, bo jak widzę wypowiedzi co niektórych znawców to najchętniej zatankował bym samochód i pojechał do was …

  zbeer dzięki, ale proszę wymień te 20% które by coś zrobiło 🙂 bo po dłuższym zastanowieniu to mając Silve w dosiadzie to już nic nie można chyba zrobić

  ale Silvie też już brakowało sił heh fedor prawie się nie ruszał ale Silva i tak go nie skończył… ogólnie Silva nie zrobił na mnie wrażenia

  Dana ironicznie pytajac “Co Fedor niby zrobil dla tego sportu” zupelnie nie okazuje szacunku Fedorowi. Zenujace co ten czlowiek potrafi napisac by promowac swoj produkt.

  To tak na szybko, nie chce mi sie szukać wiecej o 1:30 😉

 48. Turniej robi się jeszcze ciekawszy dzięki tym niespodziankom, nie zdziwię się jeśli teraz Werdum niespodziewanie wygra z Overeemem. Wszystko się może zdarzyć, nawet porażka Barnetta z Rogersem czy Kharitonovem (chociaż tego nie mogę sobie wyobrazić) Tylko czekać na kolejne otwarcia turnieju, będzie ciekawie. Przegrana Fedora jak dla mnie dodała tylko atrakcyjności całemu przedstawieniu, bo nie można nic przewidzieć. Obie walki wytypowałem źle.

 49. Fedor wyglądał w wywiadach jakby nie miał wiary w siebie. Jakby się nie przykładał. A po tylu wygranych z rzędu przegrane musiały się w końcu zdarzyć. Szczególnie wtedy, gdy cały świat patrzy. Podobnie miał w przypadku Miguela Torresa. Równie dobrze Fedor mógłby teraz wygrać kolejnych 5 walk z rzędu.

 50. Może i lepiej jak teraz kończy kariere niż potem miałby ktoś mu naprawde zgasić swiatło i zbierać z podłogi nieprzytomnego. Wtedy to ludzie sami by go zaczeli wysyłać na zieloną trawkę.

 51. @magik
  no to chyba roznimy sie pogladami, bo jak dla mnie oprocz pierwszych 3 i tego o tankowaniu to reszta komentarzy wyglada juz jak normalna opinia i niczego zlego w nich nie widze.

 52. @ Zelboys06

  Anderson tnie wagę. Fedor tego nie robi, a mimo to jest lżejszy od swoich przeciwników. Anderson jest wyższy od większości zawodników z kategorii średniej. Fedor jest niższy od zawodników z ciężkiej. Anderson z powodzeniem uskuteczniał wycieczki to kategorii 205. Fedor bijąc się ostatnio z większymi wyglądał co najmniej średnio. Wniosek: Anderson jest relatywnie większy od Fedora.

  @ wakaszimazu

   Porównanie porażek Fedora do porażek Shoguna też jest słabe. Nie chodzi o to, że obaj stoczyli pod rząd dwie słabe walki. Chodzi o to, że Fedorowi przytrafiło się to w wieku 34 lat, a Shogunowi w wieku 25-26. Tu tkwi różnica.

 53. magik nie przesadzaj tak z tym przyciąganiem widzów przez Fedora, wystarczy popatrzeć na ratingi oglądalności

 54. @ Zelboys06

  Anderson tnie wagę. Fedor tego nie robi, a mimo to jest lżejszy od swoich przeciwników. Anderson jest wyższy od większości zawodników z kategorii średniej. Fedor jest niższy od zawodników z ciężkiej. Anderson z powodzeniem uskuteczniał wycieczki to kategorii 205. Fedor bijąc się ostatnio z większymi wyglądał co najmniej średnio. Wniosek: Anderson jest relatywnie większy od Fedora.

  Nikt mu nie zabrania scinania do LHW chocby. Skoro Silva bez problemu scina do 185lbs, to dla mnei nie ma mowy o tym, ze jest za duzy.

 55. Ja nie twierdze, że Silva jest za duży. Twierdzę, że Fedor jest mały.

  Ja sie z tym nie zgadzam – bo przedtem mu warunki w ogole nie przeszkadzaly.

  Nawet jesli, nikt mu nie zabranial scinac do nizszej wagi.

 56. Ani nie jest za mały, ani nie jest za stary.

  Nie chce mu się i tyle. Olewkę było widać po treningach (milion razy poruszany temat), wywiadach (mówił że oglądnął JEDNĄ walkę Big Foot’a) i ogólnie wyglądzie fizycznym – przybrało mu się, a same mięśnie zmalały.

  Również: Koscheka z takim okiem dopuścili do walki.

 57. Chłop od dłuższego czasu mówi, że czuje swój wiek i czas zacząć myśleć o emeryturze, to chłopcy z Polski będą mu wmawiać, że jest po prostu leniem :]

  Nie wiem jak Ty, ale ja na jego treningach nie byłem, więc nie wiem czy trenował solidnie. Pogorszenie sylwetki też może być znakiem upływającego czasu.

  Zawsze mówił, że wystarczy mu obejrzeć jedną walkę przeciwnika.

 58. @Be eS
  Nie mówię, że jest „leniem”, w znaczeniu że się opierdala, tylko że mu się „nie chce” kontynuować kariery. Mówienie o wieku uważam za wymówkę. 34 lata to nie wiek w którym kaskadowo zaczynają się kurczyć mięśnie – raczej, jeśli metabolizm zwalnia, osoby aktywne „rosną” trochę.

  Doskonale rozumiem że część „mistyki” Fedora wynikała z tego, że olewał system od początku. Trenował w jakiejś szkole podstawowej, jadał ziemniaki z groszkiem etc.

  I spoko, dopóki to działało.

  Jak przestało działać, to trzeba zachować się jak Kenny Florian – zastanowić się co zmienić, poszukać przyczyn porażki i przynajmniej próbować poprawić to na przyszłość. A co zrobił Fedor? Stwierdził ze się zestarzał.

 59. Wydaje mi się, że osobą najlepiej legitymowaną do mówienie o stanie zmęczeni, zestarzenia się Fedora jest on sam. Skoro mówi, że czuje się staro, trenuje tak samo jak zawsze, a ewidentnie jest o dwa tempa wolniejszy, to ja mu wierzę.

 60. Ile walk pozostało Fiedii w SF na mocy tego nowego kontraktu, który ostatnio podpisał ?

 61. Pytanie tylko czy mówimy o zmęczeniu „fizycznym”, czy „psychicznym”.

  Nie wykluczam że masz rację – różni ludzie, różne zegary biologiczne. Ale wyobrażam sobie, że gdyby Fedorowi zależało jeszcze na kontynuowaniu robiłby to, co inni zawodnicy mierzący się z takim problemem – starałby się jednak na miarę swoich możliwości doprowadzić swoje ciało do jak najwyższej formy.

  Nie tak dawny przykład – Chuck Liddell. Mimo że nie udało mu się „wygrać z kalendarzem” to nie można powiedzieć, że nie próbował. Po prostu nie widzę takiej determinacji ani w wypowiedziach, ani w zachowaniu Fedora.

  Nie zrozum mnie źle, w cale nie mówię że to jakoś bardzo źle i „nieetycznie” ze fighterowi nagle odechciewa się walczyć. Pewnie na jego miejscu czułbym się tak samo. Irytuje mnie tylko że nikt nie nazwał tego po imieniu.

  Fedor nie musi odchodzić na emeryturę. Fedor chce odejść na emeryturę.

 62. Fiedia jest na tyle inteligentnym gościem, że sam będzie wiedział czy dalsze walki mają sens.

  Według mnie już się zmęczył psychicznie.

 63. Może jakaś walka pożegnalna żeby zakończył kariera wygraną ? Co jak co Fedor ma największe umiejętności w świecie MMA ale jest poprostu mniejszy od rywali.

 64. Parę osób wspominało oko Koschecka. Według rosyjskiego dziennikarza gazety Sport Express na pytanie lekarki czy może kontynuować pojedynek, Fedor odpowiedział, że nie może, dlatego pojedynek przerwano.

 65. Dopuszczenie Fedora do nastepnej rundy byłoby idiotyzmem i wierzyc mi się nie chce że tylko od jego decyzji zależalo czy sędzia pozwoli mu kontynuować walkę.  I proszę już bez naginania faktów, Rosjanin był dużo bardziej i poważeniej rozbity niż Koschcek.

 66. Też sądzę, że lekarka nie pozwoliłaby kontynuować pojedynku nawet jakby Fedor powiedział, że może walczyć dalej. Jednak mamy przynajmniej w tej kwestii jasność, że to nie przekupiona przez Danę lekarka odebrała Rosjaninowi szansę na zwycięstwo.

 67. Przy okazji tego artykułu chciałem pozdrowić wszystkich którzy szydzi i obrzucali mnie błotem gdy pisałem że Fiodor nigdy tego turnieju nie wygra i będzie sukcesem jeśli zwycięży choćby w pierwszej walce, oraz to że w ogóle nie powinien w tym turnieju startować.
  A dlaczego? Otóż błąd tkwił nie tyle w Fiodorze co w całym jego otoczeniu, treningach, sztabie i ekipie chcącej zarobić na nim jak najwięcej. Poza tym Fiodor ostatnimi nie walczył, 2008 rok – jedna walka, 2009 dwie, 2010 znowu jedna, mało urozmaicony trening, sparingi, należało dużo wcześniej wyjechać do Stanów, tam szukać sparingpartnerów, za klimatyzować się. To zaledwie 34 letni gość, mógłby jeszcze powalczyć ale z tymi ludźmi z którymi współpracuje to sukcesów już nie osiągnie.
  PS. Gdy pisałem że Kharitonov jest dla mnie czarnym koniem turnieju też mi się oberwało 🙂

 68. największym problemem Fiodora jako zawodnika na tym etapie kariery jest po prostu brak motywacji

  przecież on przyjechał teraz do Stanów "mniejszy" niż za najlepszych lat

  to wyraźnie widać na tym zdjęciu – Fiodor tak wyglądał, kiedy był w wielkiej formie

  a teraz wygląda tak: (no gdzie te mięśnie?) 

   

  W takiej "naleśnikowato-sflaczałej" 😉 formie trudno walczyć z takim kolosem jak BigFoot (do tego kolosem króty ma czarny pas bjj). W takiej formie Fiodor jest "za mały" do wagi ciężkiej.

  Myślę, że gdyby Rosjanin trenował na poważnie i z pełnym zaangażowaniem to i dynamikę miałyby taką jak kiedyś. Bo nie jest wcale za stary fizycznie – chociaż ponad 30 walk oczywiście robi swoje. NIe zmienia to jednak faktu, że ma prawo czuć się zmęczony i wypalony. Tym bardziej, że jak słusznie pisze TJ, Fiodor nie jest fanem MMA. Sport go po prostu już nie kręci.

 69. Wiele cieżkich walk, brak motywacji, wiek – to dopadnie każdego zawodnika nawet najlepszego. Fedor to fantastyczny fighter ale tylko człowiek a nie tak jak niektórzy by chcieli cyborg/przybysz z innej planety. Taki jest ten sport, jeszcze pare lat i to samo dopadnie Jona Jonesa i Velasqueza. Jedni mistrzowie kończą pojawiają sie kolejni…

 70.   FEDOR R.I.P gdzie się podział ten cesarz:( Mam nadzieję że jeszcze zobaczymy starego Fedora. Nie odchodź Fedorku

 71. no aaron ma rację. Fedor wygląda jak Ferdynand Kiepski na tej sesji. Powinien się wziąć za siebię albo zaożyć ciepłe kapcie i zakończyć karierę.

 72. Przedtem był młodszy. Nadrabiał wigorem. 

  Z czego wyplywa logiczny wniosek, ze to brak wigoru jest problemem. Przez 7 lat mu wzrost nie przeszkadzal.

  PS. Do tego dodalbym, ze w metodach treningowych to jest duzo lat do tylu.

 73. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 74. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 75. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 76. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 77. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 78. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 79. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 80. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 81. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 82. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 83. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 84. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 85. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 86. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 87. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 88. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 89. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 90. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 91. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 92. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 93. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 94. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 95. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 96. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 97. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 98. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 99. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 100. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 101. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 102. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 103. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 104. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 105. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 106. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 107. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 108. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 109. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 110. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 111. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 112. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 113. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.