Josh Barnett chce walki z legendą MMA, Fedorem Emelianenko. Mówi się, że rosyjska legenda MMA zawalczy w 2021 roku, aby pożegnać się z fanami MMA i zakończyć karierę sportową. Scott Coker jakiś czas temu twierdził, że to właśnie Barnett może być rywalem Emelianenko w ostatnim pojedynku Rosjanina. Amerykanin na swoim profilu na Twitterze potwierdził zainteresowanie walką z Fedorem.

Jest na to tylko jedna i wyłącznie opcja.

Fedor na gali Bellator w Japonii pokonał ociężałego Rampage’a Jacksona. Była to pierwsza od 14 lat porażka Amerykanina przez KO/TKO. Zarówno Emelianenko (39-6, 1 NC MMA) jak i Barnett (34-8 MMA) to weterani MMA. Obaj występowali w tych samych organizacjach. W 2009 roku zostali ze sobą zestawieni, a ich walka była jednym z największych w tamtym czasie pojedynków, lecz z powodu wpadki dopingowej Barnetta do starcia nie doszło.

Barnett ostatni raz w MMA występował w 2016 roku. Wtedy pokonał Andreia Arlovskiego na gali UFC w Hamburgu przez poddanie. Polskim fanom dał się poznać występem w Genesis, kiedy to w zeszłym roku w walce na gołe pięści pokonał Marcina Różalskiego.

Prezydent organizacji Bellator MMA chce zorganizować dla Fedora galę w Rosji z udziałem publiczności. Nie wiadomo kiedy będzie to możliwe biorąc pod uwagę epidemię. Coker zarzeka, że Emelianenko na pewno zawalczy w 2021 roku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.