Centralny Sąd Rejonowy w Seulu zadecydował że nie przyzna Fedorowi Emelianence i jego menedżerowi Vadimowi Finkelsteinowi odszkodowania w wysokości 1,5 mln $, którego domagali się  jako zadośćuczynienia za popsucie wizerunku rosyjskiego zawodnika.

Proces został wytoczony przez wyżej wymienione osoby w stosunku do rządowej agencji pszczelarskiej i Koreańskiej Federacji Sambo, po tym jak Fedor w 2007 roku wziął udział w reklamie transmitowanej w koreańskiej telewizji kablowej. Reklama ( zamieszczona powyżej ) zaczyna się od fragmentów walk sambo z udziałem wielokrotnego mistrza świata. Później widzimy lądującą na kwiatku pszczółkę i Fedora ( lub Fiodora, jak kto woli ) pijącego miód z butelki. Następnie „Last Emperor”  obraca się do kamery i mówi po koreańsku  „Lubię miód Seonyu”.

Fedor stwierdził że agencja nadwerężyła jego image potężnego wojownika i zażądał półtora miliona w ramach rekompensaty.

Sąd stwierdził: „Pan Emelianenko uczestniczył w kręceniu reklamy, wypowiedział tekst po koreańsku samodzielnie i domaganie się odszkodowania jest bezzasadne.”

Wspomniano też o tym że rosyjskiemu mistrzowi i dwudziestu sześciu członkom jego osobistego personelu zasponsorowano cały pobyt ( łącznie z przelotami ) na czas walki Fedora w Korei i jego występ w reklamie był zadośćuczynieniem za finansowe wsparcie.

20 KOMENTARZE

 1. Biedny Fiodor.On pewnie myślał,że go uczą jak się wznosi toast po koreańsku a ci ,niedobrzy nakrecili mu filmik z ukrycia 😀

 2. Największy wojownik wszech czasów Zawisza Czarny pił miód pitny i ten fakt nie zepsuł jego wizerunku wojownika 🙂

 3. Teraz dla poprawy nadwyrężonego image’u prawdziwego wojownika mógłby wystąpić w reklamie Zakładów Spirytusowych w Sankt Petersburgu.

 4. Wizerunek to on psuje sobie sam tym całym procesem. On jak i cała reszta patrza tylko przez pryzmat $$$$$$ – żenada.

 5. Wiesz pixu, mi sie wydaje, ze pieniadze nie smierdza i wcale sie nie dziwie, ze ich sie szuka w showbiznesie gdzie popadnie. Zreszta on sie broni swoimi walkami. „Mistrzowie mediow” jak Tito nadrabiaja w show tv, bo skoro juz nie walcza jak dawniej, a nikt nie lubi miec obnizki dochodow, to coz poczac.

 6. Tragiczny to ty jestes chłopie , kawałek wypasiony i pasuje jak ulał do całej sytuacji.

 7. Kiedyś nastąpi wcześniej niż się spodziewamy, a kawałek całkiem sobie taki nijaki 🙂

 8. ciekawe czy chociaż zwiększyła się sprzedaż tego miodu po emisji tej reklamy 🙂 pewnie skosy piją i myślą że będą śmigać jak Fedia 😀

 9. W sumie to nie pierwszy raz robi z siebie ciołka w koreańskiej telewizji. Ale do Colemana i Wanderleia ma jeszcze daleko… 😉

 10. A co, ty byś nie wystąpił w parosekundowej reklamie, emitowanej na drugim końcu świata, za pokaźną sumkę?

  Co do samego pozwu to oczywiście wiocha.

 11. Ja na miejscu Fedora pozwałbym raczej producentów tego „czegoś” 😀

  httpv://youtube.com/watch?v=ovKmzC3NmqI

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.