Podczas weekendowej gali organizacji Bellator, Fedor Emelianneko został błyskawicznie znokautowany przez Ryana Badera, a jeden z ciosów mocno rozciął mu skórę nad okiem. Wygląda jednak na to, że ze zdrowiem Fedora jest wszystko w porządku.

Czuję się dobrze po walce. Rozcięcie nad okiem nie jest głębokie. Wczoraj założono mi kilka szwów i myślę, że w ciągu kilku tygodni wszystko się zagoi. Dziękuję bardzo za wsparcie i modlitwy. Taka była wola Boga.

Fedor napisał o stanie swojego zdrowia w krótkim oświadczeniu zamieszczonym na Instagramie.

Na razie nie wiadomo czy rosyjski zawodnik powróci jeszcze do startów w MMA. Wiadomo natomiast, że jego kontrakt z Bellatorem się skończył, a szef organizacji po ostatniej walce Fedora powiedział:

Wszystko zależy od niego. Decyzja należy tylko i wyłącznie do Fedora. Myślę, że mamy naprawdę dobre relacje, które budowaliśmy przez lata jeszcze w Strikeforce. Fedor nie musi już walczyć. Naprawdę osiągnął już wiele. Jest najlepszym ciężkim w historii MMA. Miał świetną serię zwycięstw. Teraz już tylko od niego zależy jego przyszłość jako zawodnika.

23 KOMENTARZE

 1. Taka nie była wola Boga. Po prostu nie masz już refleksu i wytrzymałej szczęki. Ten wpieprz od Maldobobalbo nie był przypadkowy.

 2. To taki Bóg ze starego testamentu co to kazał Samsonowi wyrżnąć filistynów. Tym razem zadowolił się jedynie KO na fedorze.

 3. Widziałbym Fedora z Fernando Rodriguesem na KSW 😎

  Dwie szklane szczęki, najszybsze double KO w historii tego sportu. Chyba wiadomo co to oznacza..

 4. Mnie jedna rzecz strasznie zastanawia u Fedora. Gość był mega kotem w parterze – 15 zwycięstw przez poddania (ale ostatnie 11lat temu!!) i nagle sobie wymyślił, że jednak będzie wszystko kończył w stójce. Nie wiem czy to Werdum tak zachwiał jego wiarę w parter czy może ruski pomyślał, że po 35 roku życia na pewno poprawi mu się jeszcze refleks, timing itp.

 5. Mnie jedna rzecz strasznie zastanawia u Fedora. Gość był mega kotem w parterze – 15 zwycięstw przez poddania (ale ostatnie 11lat temu!!) i nagle sobie wymyślił, że jednak będzie wszystko kończył w stójce. Nie wiem czy to Werdum tak zachwiał jego wiarę w parter czy może ruski pomyślał, że po 35 roku życia na pewno poprawi mu się jeszcze refleks, timing itp.

  Ja myślę, że to przez rozjebanie hindusa na RIZIN. Tak było.

 6. Mnie jedna rzecz strasznie zastanawia u Fedora. Gość był mega kotem w parterze – 15 zwycięstw przez poddania (ale ostatnie 11lat temu!!) i nagle sobie wymyślił, że jednak będzie wszystko kończył w stójce.

  MMA poszło do przodu i już nie tak łatwo złapać kogoś w kimurę lub dźwignię jak to Fedor swego czasu robił

 7. Ach ten fedor…on jest bardziej statyczny, niz brat mojego starego…

  Ciekawe co bylo najbardziej szalona rzecza jaka zrobil w zyciu?:)

  Co myslicie???

 8. Mnie jedna rzecz strasznie zastanawia u Fedora. Gość był mega kotem w parterze – 15 zwycięstw przez poddania (ale ostatnie 11lat temu!!) i nagle sobie wymyślił, że jednak będzie wszystko kończył w stójce. Nie wiem czy to Werdum tak zachwiał jego wiarę w parter czy może ruski pomyślał, że po 35 roku życia na pewno poprawi mu się jeszcze refleks, timing itp.

 9. Ach ten fedor…on jest bardziej statyczny, niz brat mojego starego…

  Ciekawe co bylo najbardziej szalona rzecza jaka zrobil w zyciu?:)

  Co myslicie???

  Padnięcie po jednym prostym? :korwinlaugh:

 10. Ach ten fedor…on jest bardziej statyczny, niz brat mojego starego…

  Ciekawe co bylo najbardziej szalona rzecza jaka zrobil w zyciu?:)

  Co myslicie???

  Skillsy w każdej płaszczyźnie przemijaja, a Bader to świetny zapaśnik.I tak obalałem Mira i Sonnena

 11. Mnie jedna rzecz strasznie zastanawia u Fedora. Gość był mega kotem w parterze – 15 zwycięstw przez poddania (ale ostatnie 11lat temu!!) i nagle sobie wymyślił, że jednak będzie wszystko kończył w stójce. Nie wiem czy to Werdum tak zachwiał jego wiarę w parter czy może ruski pomyślał, że po 35 roku życia na pewno poprawi mu się jeszcze refleks, timing itp.

  Tak samo ma Arlovski, który przecież wywodzi się z sambo i nagle zanik parteru (a pas UFC zdobył poskręcaniem Sylvi) :/

 12. Treningi w amerykańskim klubie i jeszcze będzie coś z niego. :fjedzia:

  Treningi z Cormierem i Cainem by się przydały…

 13. Treningi w amerykańskim klubie i jeszcze będzie coś z niego. :fjedzia:

  Treningi z Cormierem i Cainem by się przydały…

  TYLKO ATT !!! :awesome:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.