Foto Dave Mandel / Sherdog.com

Najlepszy ciężki w historii Fedor Emelianenko (MMA 32-4, 12 w rankingu MMARocks) wystąpi w Japonii po raz pierwszy od czterech lat. Jak poinformowali promotorzy Rosjanina, były mistrz Pride zmierzy się z mistrzem olimpijskim w Judo z Pekinu Satoshim Ishiim (MMA 4-1-1)na sylwestrowej gali Dream: Genki Desu Ka w Saitamie.

Emelianenko w listopadzie przerwał fatalną serię trzech porażek przed czasem deklasując na pełnym dystansie Jeffa Monsona na gali M-1 w Moskwie. Wcześniej Ostatni Cesarz przegrywał przez poddanie z Fabricio Werdumem oraz techniczne nokauty w starciach z Antonio Silvą i Danem Hendersonem. Występ w Saitamie będzie jego pierwszą walką w Kraju Kwitnącej Wiśni od występu na sylwestrowej gali Yarennoka w 2007 roku.

Ishii w tym roku walczył tylko raz, kiedy na gali Amazon Forest Combat w brazylijskim Manaus powinien pokonać na punkty Paulo Filho, ale sędziowie niesłusznie ocenili walkę na remis. W 2010 utytułowany judoka wygrywał m.in. z Jeromem Le Bannerem i Ikuhisą Minową. Japończyk jedyną porażkę w karierze poniósł z rąk Hidehiki Yoshidy w swoim debiucie dwa lata temu.

Rozpiska Dream: Genki Desu Ka.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.