Fot. Esther Lin / MMAFighting.com

Były mistrz wagi ciężkiej PRIDE i legenda mieszanych sztuk walki, Fedor Emelianenko trafił do szpitala w Moskwie. Placówka w której przebywa rosyjski zawodnik specjalizuje się w leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem.

Jak poinformowała agencja informacyjna RIA Novosti, 44-letni Emelianenko jest leczony w szpitalu klinicznym w stolicy Rosji. Informacje o stanie zdrowia Emelianenko nie zostały podane do publicznej wiadomości ale zawodnik na swoim Instagramie podziękował fanom pytającym o jego samopoczucie:

„Dziękuję wszystkim, którzy naprawdę troszczą się o moje zdrowie. Czuję się dobrze i wracam do zdrowia. Jestem wdzięczny lekarzom i personelowi medycznemu za ich opiekę i ciężką pracę.”

Fedor Emelianenko to jeden z najbardziej dominujących zawodników wagi ciężkiej w historii MMA. Podczas swojego wieloletniego panowania i zwycięskiej passy na japońskim ringu organizacji PRIDE, niepokonany w tym okresie Rosjanin pokonał takich zawodników jak Mirko Cro Cop, Mark Coleman czy Antonio Rodrigo Nogueira.

Rosjanin w ostatnich latach walczył dla organizacji Bellator MMA a w klatce widzieliśmy go w grudniu 2019 roku, kiedy w pierwszej rundzie pokonał „Rampage`a” Jacksona. W pozostałych występach dla Bellatora rosjanin pokonał Franka Mir i Chaela Sonnena, przegrywał za to z Mattem Mitrione i Ryanem Baderem

Emelianenko pomimo bogatej i długiej, dwudziestoletniej kariery w MMA znany jest z tego, że nigdy nie zawalczył w oktagonie. Pomimo wielu prób szefa UFC na zakontraktowanie Rosjanina, negocjacje między stronami nigdy nie kończyły się podpisaniem kontraktu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.