6a00d8341c630a53ef01156fcad770970c-800wi

Wygląda na to że „crazy russians” w końcu spuścili trochę z tonu i zrezygnowali z żądań wspólnej promocji walki Fedora w UFC. Teraz głównym problemem jest umowa na tylko jedną walkę w momencie kiedy standardową polityką UFC jest wpisanie do umowy potencjalnego mistrza opcję automatycznego przedłużenia kontraktu w przypadku zdobycia pasa UFC, ale to zawsze jakiś krok w dobrym kierunku. W końcu czy ktoś się spodziewał zatrudnienia Kimbo 🙂 ? Poniżej kawałek z LA Timesa:

Joost Raimond, operacyjny menadżer grupy M-1, zaprosił zwycięzce walki pomiędzy Brockiem Lesnarem a Frankiem Mirem do obejrzenia walki pomiędzy Fedorem Emelianenko a Joshem Barnettem, dodatkowo naciska na UFC aby zgodzili się na walkę Fedora w UFC ze zwycięzca wyżej wymienionej walki do której miało by dojść na gali zorganizowanej i promowanej całkowicie przez UFC.

Czy to jest znak że Affliction po swojej trzeciej gali znika z rynku i Rosjanie szukają Fedorowi nowego domu czy po prostu Fiedia ma ochotę polizać w końcu octagon nie ma dla mnie znaczenia. Ważne jest że jedna strona w końcu ustąpiła i  być może otworzyła drzwi do ponowych negocjacji zatrudnienia najlepszego zawodnika wagi cięzkiej w najlepszej organizacji MMA na świecie.

11 KOMENTARZE

 1. ciekawe tylko jak rozwiążą sprawe tej jednej walki – bo przecież nikt sie nie zgodzi na to żeby Fiodor pzyszedł wygrał i sobie poszedł -> no chyba że przegra z Lesnarem ale wtedy bedzie koniec świata 😉

 2. Myślę ze kontrakt to już najmniejsza sprawa bo Dana z ziomkami się tym zajęli zapowiada się ciekawie 😀

 3. Nie ma szans na taki scenariusz. Jedyna szansa na pojedyncza walkę dla Fedora w UFC jest walka 3 rundowa.

 4. bo na to ze ma byc tylko jedna walka fedora o pas UFC i potem koniec z octagonem 😉 to na to nie pojdzie DANA i dlatego jak przedtem napisalem fedor bedzie walczył w UFC to tylko 3 rundowa walka albo wiecej tych walk stoczy 🙂 to chyba dla calego swiata MMA byłoby lepsze 🙂

 5. 1 walka Rosjianina w UFC ? This is never gonna happen. Dana się na to nie zgodzi, jak to by wygladało gdyby zawodnik „z zewnątrz” sprał mistrza, czy kogos z top 5 HW (bo wątpie zeby w przypadku takiego superfighta dali Fedorowi kogos pokroju Mustaphy Al Turka), odebrał kesz i sobie poszedł. Ciężka Dywizja UFC wyglądała by wówczas co najmniej niepoważnie, a jednorazowy zarobek z ppv nie jest raczej tym, co interesuje Braci Fertitas. W grę wchodzi tylko Lukratywny, długofalowy kontrakt.

 6. Pozycja przetargowa Fedora zależy od tego czy wygra z Barnettem, a łatwo nie będzie

 7. Najlepszy HW powinien walczyć w najlepszej organizacji na świecie UFC kropka.

 8. na jedną walkę?
  UNREAL
  może i jest to drobne ustępstwo, ale zdecydowanie nie do zaakceptowania przez Zuffę

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.