Alexander Gustafsson już w ten weekend zadebiutuje w kategorii ciężkiej UFC, kiedy to zmierzy się z byłym mistrzem tej dywizji, Fabricio Werdumem na UFC Fight Island 3. Dla Szweda będzie to powrót ze sportowej emerytury, na którą miał przejść po przegranej z Anthonym Smithem. W przeszłości doszło do sparingów Gustafssona z Werdumem, o których „The Mauler” opowiedział dziennikarzom przed walką.

Mieliśmy dobre sparingi. Ja dałem z siebie wszystko, to były naprawdę dobre sesje treningowe. Nie pamiętam z kim miałem wtedy walczyć, ale byłem w trakcie obozu przygotowawczego… Nie będę przedłużał – pokonałem go na sparingach. Strasznie go lałem… W pewnym momencie już nie chciał ze mną sparować.

To był jednak inny świat, inne czasy. Werdum jest teraz w najlepszej formie. Widziałem go dzisiaj, przywitałem się, wyglądał naprawdę dobrze, jest przygotowany więc jestem podekscytowany tym pojedynkiem.

Co ciekawe, Werdum ma inne wspomnienia dotyczące sparingów ze Szwedem. Brazylijczyk sądzi, że to on był górą na treningach i nawet miał zafundować Gustafssonowi spore rozcięcie. Panowie już w ten weekend będą mogli wyjaśnić sobie w oktagonie UFC kto jest lepszym zawodnikiem MMA.

Gustafsson (18-6 MMA) to były pretendent w dywizji do 93 kilogramów. Szwed mierzył się z takimi zawodnikami jak Daniel Cormier, Jon Jones, Anthony Johnson, Jan Błachowicz, Glover Teixeira czy Jimi Manuwa. „The Mauler” miał 3 szanse zdobycia pasa mistrzowskiego UFC, lecz nigdy nie udało mu się zostać mistrzem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.