(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Corey Anderson został zestawiony z Fabio Maldonado po tym jak Tom Lawlor musiał zrezygnować z walki z powodu kontuzji.

Corey w ostatnim pojedynku zwyciężył przez jednogłośną decyzję sędziowską z Janem Błachowiczem na UFC 191. Otrzymał wówczas od sędziów noty: 30-25, 30-25, 29-26, a Janek po słabym występie postanowił, że zrobi sobie roczną przerwę od aktywnych startów. Anderson jest zwycięzcą 19. edycji TUF-a. Został wybrany do drużyny Frankiego Edgara i w programie pokonał Josha Clarka, Pata Walsha oraz Matta Van Burena w finale (który niedawno został zwolniony z UFC). Przed Błachowiczem stoczył dwie walki w UFC. W pełnoprawnym debiucie rozprawił się z Justinem Jonesem, a walkę później został znokautowany przez Giana Villante’a.

Fabio w UFC jest od 2010 roku. Od tego czasu zdołał dorobić się pięciu zwycięstw i pięciu porażek. W ostatnim boju przegrał na punkty z Quintonem Jacksonem, lecz wcześniej udało mu się pobić Hansa Stringera, za co zdobył bonus „występu wieczoru”.

Gala UFC Fight Night: Belfort vs. Henderson 3 odbędzie się 7 listopada w Sao Paulo, Brazylii.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

22 KOMENTARZE

 1. Solaris

  Janek rozwaliłby obu.

  Jeśli to ironia, to propsy 😀 Jeśli poważnie – to najpierw Kościelski musiałby ich związać i wbić cwela.

 2. Korej ogrywa Fabjo, następnie Fabjo dla Dżona. Dżon się odkuwa, bo Fabjo jedynie co fajnie ogarnia, to przyjmowanie na mordę :fingers:

 3. mewson

  Korej ogrywa Fabjo, następnie Fabjo dla Dżona. Dżon się odkuwa, bo Fabjo jedynie co fajnie ogarnia, to przyjmowanie na mordę :fingers:

  Póki co Fabio osiągnął w UFC dłuższy staż niż jakikolwiek polski zawodnik, dodatkowo osiągnął nieco więcej od Jana.

 4. mewson

  Fabjo jedynie co fajnie ogarnia, to przyjmowanie na mordę

  Przynajmniej ma twardy ryj i jakoś w UFC się trzyma. UFC go lubi, bo przez to, że zbiera dużo na mordę, to walki są bardziej dramatyczne 🙂

 5. Solaris

  Janek rozwaliłby obu.

  Zapomniałeś dodać 'na raz' 😆

  Ciekawe jaki kurs na Andersona, bo jest faworytem nie od parady 🙂

 6. maras

  Przynajmniej ma twardy ryj i jakoś w UFC się trzyma. UFC go lubi, bo przez to, że zbiera dużo na mordę, to walki są bardziej dramatyczne 🙂

  Dlatego ja też go lubię. Walka z Teixeirą – klasyk 😀

 7. W takiej dyspozycji jak ostatnio to Janek (z ogromnym szacunkiem który mam do niego) to nie poradziłby sobie z Fabio również. Widać było blokadę, a Brazylijczyk pomimo, że bardzo dużo zbiera na twarz, to nieustannie idzie do przodu. I w tym jest problem

 8. raynor187

  W takiej dyspozycji jak ostatnio to Janek (z ogromnym szacunkiem który mam do niego) to nie poradziłby sobie z Fabio również. Widać było blokadę, a Brazylijczyk pomimo, że bardzo dużo zbiera na twarz, to nieustannie idzie do przodu. I w tym jest problem

  Tylko że Stringer go grindował przez całą rundę

 9. Solaris

  Janek rozwaliłby obu.

  wbijają biednemu Jankowi szpilki. to nie ludzie, to wilki;-))))))))

 10. Maldonado się trzyma bo czy przyjmuje na pysk czy daje w ryja zawsze jest młócka;D War Fabio!!

 11. Zapomniałeś dodać 'na raz’ ?

  Ciekawe jaki kurs na Andersona, bo jest faworytem nie od parady 🙂

  Człowieku prześmieszny. Janek Błachowicz osiągnął już sporo w tym sporcie. Szacunek należy się jemu jako osobie prywatnej oraz jako zawodnikowi. Kim ty jesteś żałosny komentatorze amatorze, żeby szydzić z niego takimi durnymi wpisami. Wyszedł do klatki ufc, znokautował faworyzowanego Latifiego. Odważył się to zrobić. Niestety tak to już jest, ty masz swoją klawiaturkę i możesz sobie tylko klikać. Wnioskuję po twoim braku szacunku, że jesteś zwykłym nieudacznikiem. Nie chcę cię obrazić, ale uświadomić coś tobie. Wyobraź sobie, że on to czyta. Co mu da większego kopa do treningów, świadomość, że ma rzeszę fanów na dobre i na złe, czy hejterów takich jak ty? Na tym polega patriotyzm. Pamiętaj murem za naszymi. That’s how winning is done.

 12. Comber

  Coreya dzieli jedna – dwie wygrane walki od pojedynku o pas[​IMG].

  To prawię tak jak Pawlaka jakby dziś kontrakt z UFC podpisał.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.