Pro Elite czyli firma matka EliteXC wypuściła kwartalny raport na temat swojej kondycji finansowej. Nie jestem jakimś super specem od księgowości więc przepisze po prostu opracowane już materiały z USA. Wygląda na to że z Pro Elite jest gorzej niż źle i firma ta razem ze swoim najlepszym towarem czyli organizacją EliteXC zmierza w tym samym kierunku co nieistniejące już IFL.

Aktywnie szukają wsparcia finansowego: Jedyne słowo jakie tak naprawdę może opisać ich sytuację finansową jest „desperacja”. Potrzebują 3 milionów dolarów wsparcia finansowego, a to jest tylko suma która pozwoli im dotrwać do końca roku. Inwestorzy po upadku IFL zaczynają zdawać sobie sprawę że inwestowanie w MMA może być katastrofalne w skutkach

Stracili nieprawdopodobne ilości pieniędzy: Podczas 6 miesięcy stracili prawie 25 milionów dolarów.  W kwartale do 30 czerwca 2008 stracili 18 milionów dolarów. W tym kwartale mieli swoją wielką galę na CBS

CBS praktycznie nic im nie płaci: CBS i Showtime zapłaciły EliteXC 900 tyś dolarów za galę w maju, a koszt produkcyjny samej gali to 500 tyś dolarów. Jest to dla CBS bardzo tani program w którego inwestowanie nie są kompletnie zainteresowani.

Jest jeszcze gorzej ponieważ: Ten raport pokrywa tylko okres do 30 czerwca 2008. Na pewno stracili dużo więcej pieniędzy na lipcowej gali.

Source: http://www.bloodyelbow.com/2008/8/20/597392/pro-elite-s-10q-filing

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.