Obecny numer 2 na amerykańskim rynku MMA czyli EliteXC kupiło następna organizacje. Tym razem jest to King of the Cage. Zgodnie z umową KOTC pozostanie oddzielną organizacją ale najlepsze talenty będą wyławiane i wstawiane do rozpisek EliteXC.

Założona w 1999 roku KOTC ma bardzo solidną markę w USA, organizuje rocznie 35 gal z których przynajmniej tuzin dostępne jest przez PPV !!!! Organizacji KOTC udało się też w roku 2007 zgromadzić najwyższą widownie na swoich galach plus sprzedali do tego 1,5 miliona DVD z walkami swoich zawodników (Josh „DVD” Thompson pewnie się do tego przyczynił).

Co do klasy zawodników walczących w KOTC nie się co sprzeczać, wystarczy jak napisze że szlifowali tam swoje umiejętności tacy gwiazdorzy jak : obecny numer 1 na świecie w LHW Quinton „Rampage” Jackson, zwycięzca TUFa 2 Joe „Daddy” Stevenson, obecny mistrz WEC Urijah Faber ,zwycięzca TUF-a 1 Diego Sanchez czy pokręcony Charles „Krazy Horse” Bennet.

EliteXC rośnie w siłę. Oprócz KOTC wcześniej wykupili numer 1 w Europie czyli organizację Cage Rage , współpracują ze Spirit MC (Denis Kang walczy dla nich), Strikeforce, K-1, ICON Sport oraz Rumble on the Rock. Każda z tych organizacji osobno nie ma nawet co myśleć o nawiązaniu walki z UFC ale połączone razem mogą sporo namiesząć na amerykańskim rynku.

Pierwsza z wielkich gal jakie zapowiada szef Gary Shaw będzie można obejrzeć już w ten weekend. Tu macie link do rozpiski

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.