Jak poinformował dziennikarz TSN Sports/UFC Aaron Bronsteter, Elias Theodorou został pierwszym w historii zawodnikiem MMA, który otrzymał pozwolenie na używanie medycznej marihuany nawet w czasie zawodów. Oznacza to, że jeśli po walce metabolity kannabinoidów zostaną wykryte w jego ciele, nie zostanie ukarany.

Weteran UFC złożył wniosek o TUE (Terapeutyczny Wyjątek) do komisji sportowej w Kolumbii Brytyjskiej, jeśli chodzi o użycie medycznej marihuany. Komisja uznała, że jego sprawa jest bardzo rzetelnie udokumentowana i przyznała mu ten historyczny wyjątek. Tym samym Elias stał się pierwszym zawodnikiem sportów walki, który może używać ten zakazany i karany przez USADA specyfik. Stworzyło to też precedens dla innych komisji sportowych w stanach, w których medyczna marihuana jest również legalna. W ten sposób inni zawodnicy UFC również będą mogli w przyszłości składać podobne wnioski o przyznanie wyjątku.

TUE pozwala Theodorou na używanie medycznej marihuany i chroni go przed jakimikolwiek karami związanymi z testami antydopingowymi. TUE jest respektowane przez USADA. Elias nie jest pierwszym sportowcem (dwóch innych dostało takie pozwolenie w 2016 roku, a w 2018 aż ośmiu), ale jest pierwszym profesjonalnym zawodnikiem, którego wniosek został zaakceptowany.

Medyczna marihuana nadal jest zakazanym środkiem dla wszystkich innych zawodników MMA. Jednak coraz częściej do głosu dochodzą opinię, że powinna zostać wykreślona z listy, nie dając zawodnikowi żadnej znaczącej przewagi w czasie walki. Sam Elias przyznał, że to jego fundamentalne prawo do używania tego, co przepisał mu lekarz:

Jestem wdzięczny zarówno jako pacjent oraz sportowiec, za uznanie mojego wniosku o używaniu medycznej marihuany, przepisanej mi przez lekarza. Komisja Sportowa Kolumbii Brytyjskiej przyznała tym samym moją rację i prawo do używania lekarstwa, przepisanego mi przez lekarza. Moim celem jest zwalczanie negatywnej opinii o terapeutycznym użyciu marihuany, nie tylko dla mnie, ale też dla wszystkich innych zawodników.

Elias Theodorou to zwycięzca jednej z edycji programu The Ultimate Fighter. W największej na świecie organizacji MMA stoczył 11 walk z czego tylko 3 przegrał. Po tylko jednej porażce z Derekiem Brunsonem został zwolniony z UFC. Dana White argumentował to tym, że Elias nie jest w stanie dobić do TOP 5 kategorii, a tylko na takich zawodnikach mu zależy.

Theodorou jest również pierwszym ring boy dla Invicty, kobiecej organizacji MMA.

37 KOMENTARZE

 1. Jeśli zamierza kontynuować karierę, nie zadziała to na jego korzyść. Zamuli się od zioła i nie będzie umiał tak dobrze unikać walki, jak dotychczas.

  :jimcarrey:

 2. Moim celem jest zwalczanie negatywnej opinii o terapeutycznym użyciu marihuany, nie tylko dla mnie, ale też dla wszystkich innych zawodników.

  Myślałem, że leczenie choroby ale dobrze, że wyjaśnił.

 3. otrzymał pozwolenie na używanie medycznej marihuany nawet w czasie zawodów

  Kiedyś kolega narkoman opowiadał mi, że jak ma się doła, frustracje, zawody życiowe, to lepiej nie ćpać marihuany bo może odjebać w drugą stronę. No, ale jak widać WHO dąży do całkowitego unicestwienia naszej rasy.

 4. Kiedyś kolega narkoman opowiadał mi, że jak ma się doła, frustracje, zawody życiowe, to lepiej nie ćpać marihuany bo może odjebać w drugą stronę. No, ale jak widać WHO dąży do całkowitego unicestwienia naszej rasy.

  To prawda, osuniesz się bardziej w mół

 5. Ogólnie z narkotykami (nie uważam MJ za narkotyk) jest jak ze sterydami. Jak się do tego dobiorą debile, to sobie narobią krzywdy i przy okazji nieźle zjadą opinie otoczenia na ten temat.

 6. Wszystko jest dla ludzi.Jeśli kraje wysoko rozwinięte gdzie jest prawdziwa demokracja i głos ludu odbija się na rzeczywistości nie zaczną pierwsze wprowadzać zmian to dalej będzie trzeba się u nas czaić,bo możesz mieć prokuratora na karku za to,że raz na dwa,trzy tygodnie zakurzysz sobie lolka ze znajomymi.

 7. Czegoz to cpuny nie zrobia byleby sie nacpac. Rozumiem, ze wielu ludzi lubi przycpac trawke, i oczywiscie powinna byc ona legalna – heroina z reszta tez i cala reszta dragow. Nie podoba mi sie tylko to, ze wszedzie ten syf jest promowany i wkrecaja malolatom, ze trawa nie szkodzi, a wrecz pomaga i 'leczy', lol. To bardzo cyniczna, szkodliwa i bezwgledna propaganda, a jej skutki juz widac na ulicach. Gdzie malolaty chodza zajebane gownem i otumanione tym szajsem wkrecaja sie w wojne alko vs trawa. Ba, i gotowi sa oddac zycie za #gandziamafia. Marksizm w natarciu.

 8. Czegoz to cpuny nie zrobia byleby sie nacpac. Rozumiem, ze wielu ludzi lubi przycpac trawke, i oczywiscie powinna byc ona legalna – heroina z reszta tez i cala reszta dragow. Nie podoba mi sie tylko to, ze wszedzie ten syf jest promowany i wkrecaja malolatom, ze trawa nie szkodzi, a wrecz pomaga i 'leczy', lol. To bardzo cyniczna, szkodliwa i bezwgledna propaganda, a jej skutki juz widac na ulicach. Gdzie malolaty chodza zajebane gownem i otumanione tym szajsem wkrecaja sie w wojne alko vs trawa. Ba, i gotowi sa oddac zycie za #gandziamafia. Marksizm w natarciu.

  Wskaż nam zagubionym drogę oświecony Towarzyszu. Co czynić w naszej walce z zaplutą reakcyjną burżuazją i fetyszyzmem towarowym? Jak powstrzymać kontrrewolucję?

 9. Wskaż nam zagubionym drogę oświecony Towarzyszu. Co czynić w naszej walce z zaplutą reakcyjną burżuazją i fetyszyzmem towarowym? Jak powstrzymać kontrrewolucję?

  Oswieceni to sa rewolucjonisci, ja jestem kontrrewolucjonistsa, gardze zydokomuna i demokracja.

 10. Wskaż nam zagubionym drogę oświecony Towarzyszu. Co czynić w naszej walce z zaplutą reakcyjną burżuazją i fetyszyzmem towarowym? Jak powstrzymać kontrrewolucję?

  :roberteyeblinking:  mit wyzwolonej nieszkodliwej trawki z murzyńskiego filmu mejdinjuesej kończy się wmomencie, gdy pod szkołą twojego dziecka parkuje diler  :korwinlaugh:

  taka zapluta reakcja

 11. :roberteyeblinking:  mit wyzwolonej nieszkodliwej trawki z murzyńskiego filmu mejdinjuesej kończy się wmomencie, gdy pod szkołą twojego dziecka parkuje diler  :korwinlaugh:

  taka zapluta reakcja

  O dziecko się nie martwię, bo już dawno poszło na narządy do Azji, więc nic złego się nie stanie. Jednak prawdę mówiąc, właśnie tak zarazili mnie marihuanizmem. Grupa murzynów z żydowskim komisarzem na czela zaparkowała u mnie pod szkołą i kiedy wracałem porwali mnie i zawieźli do siedziby NKWD, gdzie już czekał Marks z Engelsem. Podawali mi do oka marihuanen, aż zacząłem cytować, z pamięci, Manifest Marihuanistyczny: "krąży dym po Europie, dym Marihuanizmu…" Gdyby nie rozkaz Reichsfuhrera-SS i brawurowa aktion chłopaków z Alkoholgruppen-SS prawdopodobnie pamiętałbym jak mnie uwolniono ale nie pamiętam.

 12. O dziecko się nie martwię, bo już dawno poszło na narządy do Azji, więc nic złego się nie stanie. Jednak prawdę mówiąc, właśnie tak zarazili mnie marihuanizmem. Grupa murzynów z żydowskim komisarzem na czela zaparkowała u mnie pod szkołą i kiedy wracałem porwali mnie i zawieźli do siedziby NKWD, gdzie już czekał Marks z Engelsem. Podawali mi do oka marihuanen, aż zacząłem cytować, z pamięci, Manifest Marihuanistyczny: "krąży dym po Europie, dym Marihuanizmu…" Gdyby nie rozkaz Reichsfuhrera-SS i brawurowa aktion chłopaków z Alkoholgruppen-SS prawdopodobnie pamiętałbym jak mnie uwolniono ale nie pamiętam.

  :conorsalute: zighaj towarzyszu! za rodinu   ::snoopd::

 13. Diaz już pewnie wszystkie choroby skompletował, żeby na legalu stosować lek.

  Jeżeli już ktos powinien dostać takie pozwolenie to właśnie bracia Diaz.

 14. Zwyczajnie uzależnienie od marihuany  jest mniej groźne od uzależnienia od alk. Ale skoro wielu z użytkowników pije i zyje . To czemu według was nie można czasem palic zioła? Litości. To alkochol pity co weekend niszczy szare komórki i organizm 100 bardziej niż jakiś blant w weekend.

  A jesli chcemy wszystko sprowadzić do narkomani.To  przecież można tez umrzeć z przejedzenia.  Mozna zniszczyć zdrowie sportemitd. Mówimy wtedy o zjawisku a nie konkretnej używce

  Wieczne pierdololo i mylenie pojęc

 15. I tak. Genrealnie używki są szkodliwe dla zdrowia. Ale ukształtowana jednostka. Czasem potrafi skorzystać np. z alkoholu. By w jakiś sposób zresetować umysł i się zrelaksować . Odciąc się do czegoś i zacząć od nowa. Wielu ludzi potrzebuje czasem uciec od rzeczywistości i jest to terapeutyczne dla nich. Więc wszystko jest dla ludzi. Ale ludzie powinni dbac o siebie nawzajem  i nie można pozwlic komuś by palił marichuane codziennie czy pił dla jego dobra . Czy obżerał się. Czy jadł syd  w mc donaldzie. itd Używki nei są problemem , tylko brak więzi społecznych i egoizm. IMO .,To jest prawdziwy problem i choroba.

 16. Ale ludzie powinni dbac o siebie nawzajem  i nie można pozwlic komuś by palił marichuane codziennie.

  A papierosy palić można? Przecież to o wiele bardziej szkodliwe :bye:

 17. mit wyzwolonej nieszkodliwej trawki z murzyńskiego filmu mejdinjuesej kończy się wmomencie, gdy pod szkołą twojego dziecka parkuje diler :korwinlaugh:

  taka zapluta reakcja

  Chyba, że sam jesteś tym dillerem :muttley:

  wtedy najlepiej wykosić konkurencję i tylko swojemu dzieciakowi niesprzedawać. Cała szkoła zaćpana, oceny rówieśników w dół, zahamowanie rozwoju fizycznego i umysłowego, a twój syn będzie błyszczał na tle zdegenerowanej reszty. Czego to ojciec nie zrobiłby z miłości do dziecka!

 18. Chyba, że sam jesteś tym dillerem :muttley:

  wtedy najlepiej wykosić konkurencję i tylko swojemu dzieciakowi niesprzedawać. Cała szkoła zaćpana, oceny rówieśników w dół, zahamowanie rozwoju fizycznego i umysłowego, a twój syn będzie błyszczał na tle zdegenerowanej reszty. Czego to ojciec nie zrobiłby z miłości do dziecka!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.