You need to hear the sound of Edson Barboza Jr's knee knocking out Beneil Dariush at #UFCFortaleza.Andy Nesbitt has the incredible highlight.

Publiée par UFC on FOX sur Samedi 11 mars 2017

Edson Barboza w swoim stylu zakończył walkę z Beneilem Dariushem. Brazylijczyk potężnym latającym kolanem trafił Amerykanina, po czym ten padł nieprzytomny na deski oktagonu.

Praktycznie cała walka odbyła się w stójce, gdzie jak wiemy Barboza czuje się najlepiej. Dariush co prawda trafiał Edsona zarówno kombinacjami bokserskimi jak i kopnięciami, szczególnie niskimi, jednakże wydawało się, że nie robią one zbyt wielkiego wrażenia na Brazylijczyku. Dariush próbował walczyć z nim w klinczu, lecz ten skutecznie unikał dłuższych wymian w tej płaszczyźnie. Po wyrównanej pierwszej rundzie, zawodnicy wyszli jeszcze bardziej agresywni na drugą część starcia. Edson dobrze bronił obaleń, nadal prowadząc stójkową wojnę ze swoim przeciwnikiem. Po przypadkowym uderzeniu poniżej pasa oraz chwilowej przerwie, Barboza trafił narzucającego presję Dariusha perfekcyjnym latającym kolanem odłączając prąd przeciwnikowi.

29 KOMENTARZE

 1. No to chyba nie ma innego wyjścia jak Barboza vs Ferguson 2 o interim bo w Kebaba już nikt nie wierzy , że wróci w tym Maju,

 2. Mam nadzieję, że Barboza po jeszcze jednej wygranej zawalczy o pas z  Conorem\Fergusonem. KO poezja, niesamowita dynamika.

 3. Barboza jest szybki i kompletny, szczególnie w stójce. Ilość technik jest masakryczna. Praktycznie nie traci na szybkości podczas walk. Jeszcze czegoś mu brakuję w walce ale myślę że za 2 pojedynki będzie mentalnie gotowy do walki o pas. i tak to widzę, jedna, dwie walki i title shot.

 4. Kurde liczyłem na Dariusha w tym starciu, całkiem nieźle sobie radził w stójce do tego momentu mimo iż bardzo się odsłania przy zadawaniu ciosów. Barboza bardzo go skarcił tym kolanem, ciekawe czy miał zaplanowane latające kolano zanim otrzymał cios od dariusha czy to jego koci refleks.

 5. Tu bardziej chodzi o idealne wstrzelenie się/timing z tym kolanem jak Dariush chciał schodzić po giry niż moc tego kolana. Coś jak Romero z Weidmanem. Barboza jest lekki na nóżkach jak sarenka no jebaniec jest przekotem… Lekka jest tak dojebaną kategorią już od dawna że bania mała:bayan:

 6. Dokładnie jak kolega fikusny tego samego zdania jestem. Dariush do momentu nokautu punktował Barboze no ale koniec końców przegrał. Na takie wymiany to Edson szybciutko skończyłby na deskach.

 7. Tu bardziej chodzi o idealne wstrzelenie się/timing z tym kolanem jak Dariush chciał schodzić po giry niż moc tego kolana. Coś jak Romero z Weidmanem. Barboza jest lekki na nóżkach jak sarenka no jebaniec jest przekotem… Lekka jest tak dojebaną kategorią już od dawna że bania mała:bayan:

  Romero z Weidmanem to była moja pierwsza myśl jak zobaczyłem to kolano…

 8. Trzeba pewnie będzie zrobić w maju Ferg vs Edson o tymczasowy bo Khabibowi nie ma co powierzać tak ważnych eventów.

  Walka będzie świetna – to pewniak – ale Ferg go zajedzie znowu.

 9. W końcu coś wyczarował już myślałem że same decyzje będzie napierdzielał.

  Swoją drogą do czasu nokautu jakoś super nie wyglądał, Dariusz jakoś super mocno nie naciskał a i tak brazol się gubił

  No ale chwila rozluźnienia i jeb :bomb:

 10. Co ciekawe do momentu tego szalonego kolana niczym Romero – Weidman, Barboza ewidentnie przegrywał zwłaszcza w pierwszej rundzie.

 11. Daley jednak nadal TOP 1  w tym roku jak dla mnie.

  Barboza kocur, jak już nokautuje to konkretnie. Jeszcze jakby to robił częściej to byłoby idealnie, a mało kogo stać na tak efektowne akcje jak jego.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.