Oficjalne ważenie przed mistrzowską walką w wadze superśredniej odbędzie się o godzinie 18:00. Callum Smith stanie naprzeciw Saula ‚Canelo’ Alvareza, w stawce znalazły się pasy – WBC, WBA (Super) oraz The Ring. Start gali w nocy z soboty na niedzielę planowany jest na godzinę 02:00, walka wieczoru około 05:00.

Wyniki ważenia

waga średnia: Canelo Alvarez (168 lbs) vs. Callum Smith (168 lbs)
waga ciężka: Frank Sanchez (229 lbs) vs. Julian Fernandez (209,2 lbs)
brak ustalonego limitu: Raymond Ford (128,6 lbs) vs. Juan Antonio Lopez (129,2 lbs)
waga średnia: Austin Williams (159,4 lbs) vs. Isiah Jones (157 lbs)
waga piórkowa: Marc Castro (130,6 lbs) vs. Luis Javier Valdes (128,8 lbs)
waga superśrednia: Alexis Espino vs. Ashton Sykes – poza transmisją
waga półśrednia: Christian Gomez Duran vs. Angel Hernandez – poza transmisją
waga piórkowa: Alexis Eduardo Molina vs. Robert Greenwood – poza transmisją

Brytyjczyk to posiadacz pasa WBA (Super) oraz The Ring w wadze superśredniej. Jego największym osiągnięciem było wygranie prestiżowego turnieju World Boxing Super Series w swojej kategorii, a także stanie się jednym z najlepszych zawodników w Europie bez podziału na kategorie wagowe. Smith w swojej ostatniej potyczce w oczach sędziów wypunktował Johna Rydera, jednak walczył prawie rok temu, to długa przerwa w karierze ”Mundo”. Tak czy inaczej, nie wszyscy fani uważają, że wygrał z Ryderem, po starciu pojawiło się wiele spekulacji na wyspach.

Geniuszu Saula Alvareza nie trzeba przedstawiać. Meksykanin jest obecnie uznawany za najlepszego pięściarza na świecie bez podziału na kategorie wagowe. Popularny Saul w swojej karierze wygrywał 53 razy, raz przegrał i raz remisował. W ostatnim starciu ‚Canelo’ znokautował Sergeya Kovaleva w 11 rundzie i zdobył pas WBO w wadze półciężkiej, jednak szybko zdecydował o powrocie do swojej naturalnej wagi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.