Khabib Nurmagomedov dotrzymał danego słowa przy okazji UFC 242. Rosjanin po walce z Dustinem Poirierem wymienił się koszulkami z rywalem. Jeszcze w oktagonie zapowiedział, że sprzeda koszulkę, a zysk z transakcji przekaże na cele charytatywne związane z fundacją „Diamonda”. Amerykanin w wywiadzie z Arielem Helwanim wyznał, że Khabib przekazał 100 000$.

Fundacja Poiriera współpracuje z fundacją innego zawodnika, Justina Wrena, „Fight For The Forgotten”. Środki wykorzystane zostaną na budowę studni w Ugandzie. Tak Dustin skomentował datek przekazany przez Nurmagomedova:

To świetne, bo pomożemy wielu ludziom. Jestem z tego naprawdę dumny. Doceniam każdą pomoc naszej fundacji. Rośniemy od jakiegoś czasu i jestem za to wdzięczny.

Po gali UFC 242 prezydent UFC, Dana White, stwierdził, że przekaże taką samą kwotę na fundację Poiriera jak Khabib Nurmagomedov. Były tymczasowy mistrz kategorii lekkiej potwierdził, że White dotrzyma słowa.

Właśnie rozmawiałem z Daną White. Przekaże tyle samo co Khabib na naszą fundację! Jestem wdzięczny za miłość oraz wsparcie. Dziękuję Wam wszystkim!!!

Warto zaznaczyć, że już dawno przekroczono założony cel datków na „The Good Fight Foundation”. Poirier ustawił cel akcji jeśli chodzi o zbiórki internetowe na 25 000$, a w tym momencie mają już uzbierane 33 000$.

WIĘCEJ O DZIAŁALNOŚCI CHARYTATYWNEJ DUSTINA POIRIERA

28 KOMENTARZE

 1. To przekazali po 10k czy maja uzbierane 330k? Bo jak przekazał 100k a maja 33k to….

  Chyba zera braklo 😀 przy ich zarobkach to bylby wstyd gdyby przekazali tylko 10 tys.

 2. 33k na zbiórce internetowej. Oprócz tego 100k od Khabiba i 100k od White'a…

  White obiecał, a przecież zawsze dotrzymuje słowa

  :muttley:

 3. „Ponadto Amerykanin poinformował, że osobnym kanałem zebrano już ponad $33 tys., przekraczając zaplanowany cel, którym było $25 tys. Środki te zostaną przeznaczone na zaopatrzenie w czystą wodę szkoły i sierocińca w Ugandzie” i to się nazywa rzetelny news 😉 tylu was w redakcji a wiecznie jakieś niedociągnięcia ;-( albo cytat wyrwany z kontekstu albo opóźnienie spore do tego idą źle tłumaczone artykuły przez co odnoszę wrażenie czekacie na inne portale by później go zrozumieć i piszecie swoje 😉 teoche słabo jak na największy portal w Polsce tylko pomyśleć co jeden pan mógłby zdziałać gdyby miał takie zaplecze jak choćby finansowe

 4. Ni chuja nie potrafię tego skumać. My kurwa w kilka dni, a jest nas 38 milionów ludzi zbieramy na jedną, okradzioną babcię 140 tysięcy dolarów, a oni zakładają, by zebrać 25 tysięcy na grupę dzieci i ponad 320 milionów ludzi dała 33 tysiące, no kurwa niech mi to ktoś wytłumaczy.

 5. odnoszę wrażenie czekacie na inne portale by później go zrozumieć i piszecie swoje 😉

  Zarzucasz im plagiatowanie!!??

  :triggered:

  Ni chuja nie potrafię tego skumać. My kurwa w kilka dni, a jest nas 38 milionów ludzi zbieramy na jedną, okradzioną babcię 140 tysięcy dolarów, a oni zakładają, by zebrać 25 tysięcy na grupę dzieci i ponad 320 milionów ludzi dała 33 tysiące, no kurwa niech mi to ktoś wytłumaczy.

  Zastanów się. . . podpowiedź: SPOILER
  profil etniczny mieszkańców porównaj

 6. Zastanów się. . . podpowiedź: SPOILER
  profil etniczny mieszkańców porównaj

  Ale zbiórkę firmuje nie byle kto, The Diamond kurwa mać! Tylko tyle kasy amerykańce rzuciły? A wiesz ilu w tej społeczności jest :fro::tiphatb:? W chui! I co? I kurwa leżą i kwiczą w porównaniu do nas.

 7. Ale zbiórkę firmuje nie byle kto, The Diamond kurwa mać! Tylko tyle kasy amerykańce rzuciły? A wiesz ilu w tej społeczności jest :fro::tiphatb:? W chui! I co? I kurwa leżą i kwiczą w porównaniu do nas.

  No bo :fro: nienawidzą białych i nie dadzą ani centa . . . ba nawet tego centa zajebią jak będzie okazja :korwinlaugh:

 8. No bo :fro: nienawidzą białych i nie dadzą ani centa . . . ba nawet tego centa zajebią jak będzie okazja :korwinlaugh:

  Czarni powinni dawać, ba na czarne dzieci idzie kasa, a biali bo zbiera Dustin i ni chuja kurwa cienko przędą. Przykład pierwszy z brzegu dla naszego podwórka – Polacy zrzucili się na budowę szkoły w Masaka (Rwanda), zebraliśmy 171 410 euro i kurwa nie zbierał Lewandowski, Małysz, Pudzian, czy Kubica, zwykła, nołnejmenowa akcja. WTF?

 9. Czarni powinni dawać, ba na czarne dzieci idzie kasa, a biali bo zbiera Dustin i ni chuja kurwa cienko przędą. Przykład pierwszy z brzegu dla naszego podwórka – Polacy zrzucili się na budowę szkoły w Masaka (Rwanda), zebraliśmy 171 410 euro i kurwa nie zbierał Lewandowski, Małysz, Pudzian, czy Kubica, zwykła, nołnejmenowa akcja. WTF?

  Amerykańscy czarni nie lubią afrykańskich i vice wersja, a biali nie bedo dawać na czarnych, do tego Dustin nie jest ich Pudzianem. . . :fjedzia:

 10. Amerykańscy czarni nie lubią afrykańskich i vice wersja, a biali nie bedo dawać na czarnych, do tego Dustin nie jest ich Pudzianem. . . :fjedzia:

  Jest rozpoznawalny, a nawet bardzo, a dawałem Ci przykłady zbiórek typowo oddolnych bez wsparcia jakichkolwiek rozpoznawalnych osób w jakimkolwiek stopniu. Mój – być może z dupy – wniosek jest taki, że amerykańce to w większości hamburgeriańska swołocz.

 11. Jest rozpoznawalny, a nawet bardzo. Mój – być może z dupy – wniosek jest taki, że amerykańce to w większości hamburgeriańska swołocz.

  a to swoją drogą. . . nic z tego co napisałem tego nie neguje :korwinlaugh:

 12. Jest rozpoznawalny, a nawet bardzo, a dawałem Ci przykłady zbiórek typowo oddolnych bez wsparcia jakichkolwiek rozpoznawalnych osób w jakimkolwiek stopniu. Mój – być może z dupy – wniosek jest taki, że amerykańce to w większości hamburgeriańska swołocz.

  ale zauwaz, tez, ze te zbiorki wielomilionowe ostatnio tej dziewczyny z jaroslawia na bodajze 5 mln, to sa dla osoby ktora widza na wlasne oczy, nastolatka, ktora chce zyc! sam wplacilem jej na konto. A tutaj studnia w sudanie, jakby byla u nas taka zbiorka, to tez bym nic nie dal. Afryka nauczyla sie tylko brac, wszystkie podstawy kultury i gospodarki, ktore zostaly po kolonializmie zostaly zniszczone przez swolocz afrykanska.

 13. Świetna inicjatywa. Dobrze, że są jeszcze ludzie którzy poświęcają swój czas i energię na pomoc innym.

 14. a to swoją drogą. . . nic z tego co napisałem tego nie neguje :korwinlaugh:

  Przeciwnie – potwierdza. Jednak to co napisałeś gwoli wyjaśnienia tego zjawiska nie przekonuje mnie zbytnio, moim zdaniem nie chodzi o uprzedzenia rasowe w tym konkretnym przypadku, bo mamy do czynienia z potężną grupą ludzi do których musiała dotrzeć informacja o tej zbiórce w porównaniu do np. ten naszej zbiórki na szkołę w Rwandzie. Podejrzewam, ze większość z tej grupy jest pozbawiona takich uprzedzeń. A już całkowicie spada moc argumentu, że Dustin nie jest naszym Pudzianem (skala), bo właśnie Pudzian nie miał niczego wspólnego ze zbiórką na wzmiankowaną szkołę, nikt z rozpoznawalnych ludzi jej nie prowadził, żadnych wzmianek w mediach porównywalnych do hamburgeriańskich, które reklamowały zbiórkę Dustina.

 15. ale zauwaz, tez, ze te zbiorki wielomilionowe ostatnio tej dziewczyny z jaroslawia na bodajze 5 mln, to sa dla osoby ktora widza na wlasne oczy, nastolatka, ktora chce zyc! sam wplacilem jej na konto. A tutaj studnia w sudanie, jakby byla u nas taka zbiorka, to tez bym nic nie dal.

  Zauważ, ze u nas też sa zbiórki na takie studnie, szkoły, itd. – nie reklamuje się tego a zbieramy więcej niż amerykańce. Po raz drugi – WTF?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.