Khabib Nurmagomedov dotrzymał danego słowa przy okazji UFC 242. Rosjanin po walce z Dustinem Poirierem wymienił się koszulkami z rywalem. Jeszcze w oktagonie zapowiedział, że sprzeda koszulkę, a zysk z transakcji przekaże na cele charytatywne związane z fundacją „Diamonda”. Amerykanin w wywiadzie z Arielem Helwanim wyznał, że Khabib przekazał 100 000$.

Fundacja Poiriera współpracuje z fundacją innego zawodnika, Justina Wrena, „Fight For The Forgotten”. Środki wykorzystane zostaną na budowę studni w Ugandzie. Tak Dustin skomentował datek przekazany przez Nurmagomedova:

To świetne, bo pomożemy wielu ludziom. Jestem z tego naprawdę dumny. Doceniam każdą pomoc naszej fundacji. Rośniemy od jakiegoś czasu i jestem za to wdzięczny.

Po gali UFC 242 prezydent UFC, Dana White, stwierdził, że przekaże taką samą kwotę na fundację Poiriera jak Khabib Nurmagomedov. Były tymczasowy mistrz kategorii lekkiej potwierdził, że White dotrzyma słowa.

Właśnie rozmawiałem z Daną White. Przekaże tyle samo co Khabib na naszą fundację! Jestem wdzięczny za miłość oraz wsparcie. Dziękuję Wam wszystkim!!!

Warto zaznaczyć, że już dawno przekroczono założony cel datków na „The Good Fight Foundation”. Poirier ustawił cel akcji jeśli chodzi o zbiórki internetowe na 25 000$, a w tym momencie mają już uzbierane 33 000$.

WIĘCEJ O DZIAŁALNOŚCI CHARYTATYWNEJ DUSTINA POIRIERA

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.