Wielu fanów nadal zastanawia się kto będzie bohaterem walki wieczoru zbliżającej się wielkimi krokami gali w Nowym Jorku, UFC 230. Dotychczas największym pojedynkiem ogłoszonym na tej karcie jest starcie Nathana Diaza z Dustinem Poirierem. Co prawda organizacja nie ogłosiła jeszcze niczego oficjalnie, ale jeśli wierzyć obu zawodnikom, to ich walka będzie pierwszą w historii UFC w kategorii wagowej do 165 funtów (pomiędzy lekką a półśrednią).

Jestem szczęśliwy, że mogę ogłosić to, iż wprowadzam nową dywizję wagową do UFC. 3 listopada zmierzę się w Nowym Jorku z Dustinem Poirierem w pierrwszej walce o pas mistrzowski dywizji do 165 funtów. Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem częścią historii.

To była druga podróż, ale mamy to – Nowy Jork, pierwsza walka o pas mistrzowski kategorii do 165 funtów w historii UFC!

Dużo mówiło się o potencjalnej głównej walce wieczoru kolejnej gali w Madison Square Garden z udziałem Jona Jonesa, lecz prezydent organizacji jasno dał znać, że planują powrót zawodnika dopiero na początku przyszłego roku.

UPDATE: MMAjunkie zapytało UFC o informacje przekazane obu zawodników – według organizacji, stawką tej walki nie będzie pas mistrzowski nowej dywizji wagowej.

4 KOMENTARZE

  1. Zrobione wszystko pod Króla, który gwałci kebaba i walczy o 3 pas 🙂

  2. a tam, pieprzą by zainteresowanie podtrzymać. Dla mnie jest ważne to, że Nate potwierdził, że nie zrezygnował z tej walki 😀

  3. W sumie to nie rozumiem powodu aby ta dywizja powstała. Nate przecież walczył w LW, natomiast Poirier i tak wszedł do lekkiej z piórkowej więc…po kiego wała taki manewr???? Czyżby faktycznie jakieś już plany snuło juefsi w ramach włażenia w rude dupsko conora? Oby nie….

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.