Dricus Du Plessis (MMA 15-2-0) udanie zadebiutował w organizacji UFC nokautując Markusa Pereza (MMA 12-4-0) już w pierwszej rundzie.

Pojedynek rozpoczął się od chaotycznych wymian w stójce. Obaj zdecydowali się częściej wymieniać kopnięcia. Du Plessis starał się atakować seriami ciosów, jednak Perez ze spokojem trzymał dystans i od czasu do czasu kontrował rywala, a każdą z prób ofensywy przepuszczał. Pod koniec pierwszej odsłony Du Plessis trafił przeciwnika mocnym prostym, po którym Perez zaczął chwiać się na nogach. Chwilę później „Stillknocks” dokończył dzieło zasypując rywala uderzeniami, po których Brazylijczyk osunął się na matę. W parterze 26-latek zadał zaledwie kilka ciosów, po których sędzia przerwał starcie.

Dla Du Plessisa był to debiut w organizacji UFC. W poprzedniej walce w pierwszej rundzie poddał gilotyną Brendana Lesara. Wcześniej „Stillknocks” na galach KSW pokonał Roberto Soldica, z którym przegrał później w rewanżu, a także przed czasem odprawił Joiltona Santosa.

Perez poniósł drugą porażkę z rzędu. W listopadzie ubiegłego roku decyzją sędziów przegrał z Wellingtonem Turmanem. Wcześniej „Maluko” pokonywał między innymi Anthony’ego Hernandeza czy Jamesa Bochnovica, przegrywał natomiast z Erykiem Andersem i Andrew Sanchezem.

30 KOMENTARZE

 1. Bo skończył przed czasem, ok masz rację. Chodzi mi o to że dużo nie zwojuje , wypełni kontrakt i podziękują. Oczywiście może być odwrotnie czas pokaże . Nie Chciałem go porównywać np z karierą Tybura bo Marcin spędził trochę czasu w rankingu, a Diplus moim zdaniem nawet do niego nie zawita. Walkę wygra,dwie przegra, dwie wyra, itp.

  Jest możliwe.

 2. włączyłem i oglądam, dalej oglądam…chłop już leży, a ja się dalej drapię po głowie gdzie ten "fenomenalny" nokaut…

 3. :najmancoty:

  Już jest lepszy od Pawlaka. Nawet jak odpadnie po kolejnych dwóch walkach.

  Bo skończył przed czasem, ok masz rację. Chodzi mi o to że dużo nie zwojuje , wypełni kontrakt i podziękują. Oczywiście może być odwrotnie czas pokaże . Nie Chciałem go porównywać np z karierą Tybura bo Marcin spędził trochę czasu w rankingu, a Diplus moim zdaniem nawet do niego nie zawita. Walkę wygra,dwie przegra, dwie wyra, itp.

 4. Jego kariera w UFC będzie wyglądać jak Pawlaka, róbcie screeny.

  :najmancoty:

  Już jest lepszy od Pawlaka. Nawet jak odpadnie po kolejnych dwóch walkach.

 5. Tak jasne, zły Roberto na bombie, reszta uczciwi…

  Soldic takich Perezow to by kilku na jednej gali odprawił i to są fakty

  No na swojej bombie to na pewno :korwinlaugh:

 6. Dobrze Dricus gratulacje , ale pradziwa weryfikacja może jeszcze nadejść, no takie ksw to robi na miękko tylko naszego robocopa nie pyknął bo robotników na mega bombie jak zwykle zresztą, A Dricus na czysto podejrzewam

  Tak jasne, zły Roberto na bombie, reszta uczciwi…

  Soldic takich Perezow to by kilku na jednej gali odprawił i to są fakty

 7. Dobrze Dricus gratulacje , ale pradziwa weryfikacja może jeszcze nadejść, no takie ksw to robi na miękko tylko naszego robocopa nie pyknął bo robotników na mega bombie jak zwykle zresztą,  A Dricus na czysto podejrzewam

 8. Jak zobaczyłem Dricusa w KSW pierwszy raz to pomyślałem że on jeszcze będzie nokautować w UFC.

  Później trochę się to osłabiło, ale jak widać w końcu tu trafił.

  Trzymam mocno za niego kciuki, moim zdaniem jest fajnym, perspektywicznym zawodnikiem i odpowiednio poprowadzony ma szansę zamieszać w UFC.

  Panowie umówmy się gdzie Pawlak a gdzie Du Plessis…

 9. Moim zdaniem on słabo wyglądał w tej walce, do momentu nokautu był w odwrocie, przestraszony jakiś, wygrał, i dobrze, ale szału nie było.

  Dokladnie. Do tego nie czul dystansu wogole, pelno kopniec przestrzelil tak wiec chlopak mial duzo szczescia. Walka w zastepstwie plus debiut ok mozna mu wybaczyc zobaczymy co dalej… Z Jotka lub naszym Rzeznikiem bym go zobaczyl chetnie.

 10. Kolejny odpad z KSW

  :roberteyeblinking:

  Co do pospinania, to Dricus zawsze mi się wydawał dosyć sztywny w stojce:fjedzia:

 11. Moim zdaniem on słabo wyglądał w tej walce, do momentu nokautu był w odwrocie, przestraszony jakiś, wygrał, i dobrze, ale szału nie było.

  I masz rację. Wyglądał słabo, był wolniejszy. Perez sam "wszedł w ten cios", który przypadkowo został idealnie ulokowany.

 12. Moim zdaniem on słabo wyglądał w tej walce, do momentu nokautu był w odwrocie, przestraszony jakiś, wygrał, i dobrze, ale szału nie było.

 13. UFC Fight Island: Dricus Du Plessis udanie debiutuje w UFC! Fenomenalny nokaut (WIDEO)

  Dricus Du Plessis (MMA 15-2-0) udanie zadebiutował w organizacji UFC nokautując Markusa Pereza (MMA 12-4-0) już w pierwszej rundzie.

  Pojedynek rozpoczął się od chaotycznych wymian w stójce. Obaj zdecydowali się częściej wymieniać kopnięcia. Du Plessis starał się atakować seriami ciosów, jednak Perez ze spokojem trzymał dystans i od czasu do czasu kontrował rywala, a każdą z prób ofensywy przepuszczał. Pod koniec pierwszej odsłony Du Plessis trafił przeciwnika mocnym prostym, po którym Perez zaczął chwiać się na nogach. Chwilę później "Stillknocks" dokończył dzieło zasypując rywala uderzeniami, po których Brazylijczyk osunął się na matę. W parterze 26-latek zadał zaledwie kilka ciosów, po których sędzia przerwał starcie.

  Dla Du Plessisa był to debiut w organizacji UFC. W poprzedniej walce w pierwszej rundzie poddał gilotyną Brendana Lesara. Wcześniej "Stillknocks" na galach KSW pokonał Roberto Soldica, z którym przegrał później w rewanżu, a także przed czasem odprawił Joiltona Santosa.

  Perez poniósł drugą porażkę z rzędu. W listopadzie ubiegłego roku decyzją sędziów przegrał z Wellingtonem Turmanem. Wcześniej "Maluko" pokonywał między innymi Anthony'ego Hernandeza czy Jamesa Bochnovica, przegrywał natomiast z Erykiem Andersem i Andrew Sanchezem.

  Fenomenalny?  z której strony?:D

  Dircus to jest fenomenem, ale w konczenu walk, wszystkie kończy sprzed czasem.

 14. Czyli jednak Dricus > Solidć. Wiadomo jakby wyglądała walka Roberta z USADĄ… coś jak Mamed Askham 2.

  :korwinwhat:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.