Po wyrównanym starciu w oktagonie UFC podczas dzisiejszej gali UFC 297, pojawiły się karty punktowe sędziów walki Seana Stricklanda z Dricusem Du Plessisem. Du Plessis wygrał pojedynek przez niejednogłośną decyzję sędziowską.

Sean Strickland bronił tytułu mistrzowskiego kategorii średniej UFC podczas dzisiejszej gali UFC 297 w Kanadzie w pojedynku z Dricusem Du Plessisem. Strickland nie zdołał jednak pokonać pretendenta, który po wyrównanej batalii został ogłoszony zwycięzcą przez niejednogłośną decyzję sędziowską. Dwóch z trzech sędziów punktowych ocenili pojedynek na 48-47 na korzyść Afrykanera. Według nich, wygrał on drugą, trzecią oraz czwartą rundę. Według trzeciego sędziego, Strickland wygrał pojedynek 48-47 i punktował na jego korzyść pierwszą, trzecią oraz piątą rundę.

Teraz Dricus Du Plessis prawdopodobnie zmierzy się z kimś z dwójki Israela Adesanyi i Khamzata Chimaeva. Dana White po gali UFC 297 wyznał, że nie planuje natychmiastowego rewanżu Afrykanera z Amerykaninem, chociaż ogromna ilość fanów nie zgadza się z werdyktem i wierzy, że to Strickland powinien zostać ogłoszony zwycięzcą tego pojedynku.

Dla 30-letniego Du Plessisa (21-2 MMA) była to siódma wygrana w oktagonie UFC. Jego bilans w największej organizacji MMA na świecie to 7-0 – nikt nie zdołał pokonać byłego mistrza KSW w klatce największej organizacji MMA na świecie. Tylko dwa razy w karierze wygrywał on przez decyzję sędziowską – aż 19 z 21 wygranych zdobywał przez skończenia przed czasem. Być może jego pierwsza obrona tytułu odbędzie się na jubileuszowej gali UFC 300 w kwietniu tego roku. Wszystko prawdopodobnie będzie zależało od rozmów UFC z Israelem Adesanyą, do których ma dojść w przyszłym tygodniu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of WaszkaOG
WaszkaOG

EFC Africa
Middleweight

2,926 komentarzy 9,030 polubień

1, 5 Sean
3, 4 Dricus.
2 - w chuj bliska, jak dla mnie mogliby dać w takiej rundzie 10:10.

Generalnie patrząc na to, że nie ma jasnego następnego pretendenta to mogliby zrobić rewanż na UFC300 jeśli obaj się wyrobią.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Welterweight

9,404 komentarzy 66,683 polubień

Olać cyca który ma 1-2 w ostatnich trzech walkach i tego drugiego który się nawet nie liczy, zrobić rewanż bo dobrze się to oglądało.

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of alww
alww

KSW
Lightweight

5,280 komentarzy 28,494 polubień

3 wyrównane rundy z minimalna przewagą w ciosach dla Seana i wszystkie 3 poszły dla Dircusa :beczka:

Dana Ty zakłamana kutwo

Odpowiedz 1 Like

Avatar of blazini
blazini

UFC
Bantamweight

8,005 komentarzy 27,357 polubień
Avatar of TOLK84
TOLK84

Brutaal
Light Heavyweight

592 komentarzy 990 polubień


:deniro:

Ktoś to pisał że zaraz zacznie się pierodololo ze strony KSW jakich to mistrzów produkują. No i jest , jak na zawołanie

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of leonard
leonard

Brutaal
Middleweight

551 komentarzy 622 polubień

1, 5 Sean
3, 4 Dricus.
2 - w chuj bliska, jak dla mnie mogliby dać w takiej rundzie 10:10.

Generalnie patrząc na to, że nie ma jasnego następnego pretendenta to mogliby zrobić rewanż na UFC300 jeśli obaj się wyrobią.

tak samo to widzę

Odpowiedz 1 Like