fot. MMARocks.pl

Kolejny mistrz KSW ma ochotę na super pojedynek. Dricus Du Plessis na swoich portalach w mediach społecznościowych zaproponował dziś walkę innemu dominatorowi największej organizacji MMA w Polsce – Mateuszowi Gamrotowi. Walka mistrz vs mistrz miałaby się odbyć na nadchodzącej gali KSW 45, w limicie wagowym do 77 kg i być próbą pierwszej obrony pasa dywizji półśredniej przez „Stillknocksa”, który zawisł na jego biodrach w kwietniu tego roku.

Wyzwanie przez Du Plessisa Mateusza Gamrota do walki to pewnego rodzaju odpowiedź na wywiad, którego „Gamer” udzielił Polsatowi Sport podczas imprezy z okazji 15-tych urodzin KSW.

Podejmę każdą rękawicę. Mam jednak nadzieję, że wykreują jakiś fajny fight, że to będzie coś niesamowitego, jakaś niespodzianka.

Ogólnie ważę około 80 kilogramów na co dzień, jak jem pizzę, kurczaki i wszystko dookoła. Także waga piórkowa nie byłaby dla mnie nieosiągalna. Mógłbym też zrobić 77 kilogramów, ale to nie chodzi o kategorię wagową. Chodzi o to, żeby znaleźć fajnego przeciwnika i zrobić dobrą walkę.

Mówił wtedy Mateusz. Jego odpowiedź na zaproszenie mistrza wagi półśredniej pojawiła się w mediach społecznościowych bardzo szybko. Jak się okazuje, dominator dywizji do 70 kg KSW nie ma na ten moment ochoty na spotkanie w klatce z zawodnikiem z Południowej Afryki.

Du Plessis (MMA 12-1) zadebiutował w KSW w kwietniu tego roku. W walce wieczoru gali we Wrocławiu pokonał już w drugiej rundzie mistrzowskiej walki Roberto Soldica. Zawodnik z Południowej Afryki swoją pierwszą walkę dla największej organizacji MMA w Polsce miał mieć jednak kilka miesięcy wcześniej. Na KSW 41, która w grudniu ubiegłego roku odbyła się w Katowicach, miał się spotkać w klatce z panującym wtedy w dywizji do 77 kg Borysem Mańkowskim. Ze starcia jednak wyeliminowała go kontuzja.

Gamrot (MMA 14-0) swój ostatni mistrzowski pojedynek stoczył na gali KSW 42 w Łodzi. W czwartej rundzie poddał Grzegorza Szulakowskiego, pozostając tym samym niepokonanym w zawodowym MMA. „Gamer” jest zawodnikiem KSW od 2013 roku, kiedy to w swoim debiucie na gali z numerem 23 posłał na deski Mateusza Zawadzkiego w drugiej rundzie.

Przypominamy, że gala KSW 45, na której swój pojedynek z Gamrotem widziałby Dricus Du Plessis, odbędzie się 6 października w Londynie. Swoje kolejne walki stoczą tam m.in. Michał Materla, Popek Monster, Damian Janikowski oraz Scott Askham. W klatce KSW na Wembley Arena zadebiutuje także Akop Szostak.

1 KOMENTARZ

  1. Nie oszukujmy się, Gamer by obskoczyl srogi wpierdol od DDP tak samo jak Borys, Mateuszek zasłania się Borysem a tak naprawdę nie chcę tej walki.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.