Dricus Du Plessis zareagował na zachowanie Seana Stricklanda podczas rozmowy mistrza z komikiem, Theo Vonem w jego podcaście. Strickland rozpłakał się wspominając swoje trudne dzieciństwo, które ostatnio wypomniał mu sam Du Plessis.

Dricus Du Plessis to były mistrz KSW, który świetnie radzi sobie w oktagonie UFC. Afrykaner otrzyma ogromną szansę na zdobycie tytułu mistrzowskiego największej organizacji MMA na świecie. Już 20 stycznia w Kanadzie na UFC 297 zawalczy z Seanem Stricklandem, z którym ostatnio wdał się w bójkę na UFC 296 w Las Vegas. Obaj panowie nie darzą się sympatią, a Du Plessis przed tym zdarzeniem wspominał o ciężkim dzieciństwie Stricklanda, któremu oczywiście się to nie spodobało.

Mistrz wziął udział w programie Theo Vona, This Past Weekend, gdzie rozpłakał się opowiadając o swoim traumatycznym dzieciństwie. Du Plessis na swoim kanale na YouTube zareagował na zachowanie mistrza.

Jest jak jest. Cieszę się, że płakał, że wyrzucił to z siebie. Myślę, że zbyt bardzo doceniamy jego zdrowie mentalne. Nie sądzę, że on wiele myśli. Wychodzi tam, walczy, walczy tak jak potrafi. Zawsze był niezwykłym zawodnikiem. Mam dla niego szacunek w tym kontekście.

Czy uważam, że jest hipokrytą? Oczywiście, na traumy z dzieciństwa nie możemy nic poradzić, ale jeśli wiesz jakie to uczucie to nie powinieneś sprawiać przykrości innym, a to właśnie robi. Tak, czuję się z jego powodu źle, nie uważam, że jakiekolwiek dziecko zasługuje na takie rzeczy.

Panowie wdali się w bójkę na UFC 296, a sam Strickland przyznał, że chciał ugryźć swojego następnego przeciwnika. Dla Amerykanina starcie z Du Plessisem będzie pierwszą obroną tytułu mistrzowskiego kategorii średniej UFC, który zdobył we wrześniu tamtego roku pokonując Israela Adesanyę.

Du Plessis (20-2 MMA) ma obecnie bilans 6-0 w oktagonie UFC. Afrykaner to numer 2. kategorii średniej UFC, a na znakomitą pozycję w rankingu awansował po wygranej z Robertem Whittakerem na UFC 290 w lipcu tego roku. Były mistrz polskiej organizacji KSW walczył w oktagonie z m.in. Derekiem Brunsonem czy Darrenem Tillem. 29-latek może pochwalić się niezwykłą statystyką – aż 19 z 20 wygranych w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem.

Do pojedynku Du Plessisa ze Stricklandem dojdzie 20 stycznia 2024 roku w Toronto na UFC 297.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,977 komentarzy 3,043 polubień

Dricus Du Plessis zareagował na zachowanie Seana Stricklanda podczas rozmowy mistrza z komikiem, Theo Vonem w jego podcaście. Strickland rozpłakał się wspominając swoje trudne dzieciństwo, które ostatnio wypomniał mu sam Du Plessis. Dricus Du Plessis to były mistrz KSW, który świetnie radzi sobie w oktagonie UFC. Afrykaner otrzyma ogromną szansę na zdobycie tytułu mistrzowskiego największej […]

Odpowiedz polub

click to expand...