Drew Dober z nowym rekordem KO. Przegonił Dustina Poiriera (WIDEO)

Dzięki błyskotliwemu występowi i wykończeniu rywala w pierwszej rundzie, Drew Dober stoi teraz na czele rankingu największej ilości nokautów w historii wagi lekkiej UFC. Nowy rekordzista może pochwalić się aż dziewięcioma zatrzymaniami od ciosów.

Stając do walki podczas sobotniej gali UFC Vegas 80 naprzeciw Ricky’emu Glennowi, Dober remisował w statystyce nokautów z weteranem oktagonu Dustinem Poirierem – obaj panowie mieli ich po osiem. Doberowi wystarczyła jednak połowa pierwszej rundy, aby swój wynik wyśrubować.

Od samego początku pojedynku świeżo upieczony rekordzista wywierał presję na swoim oponencie. Kiedy pierwsze czyste ciosy dosięgły Glenna, ten był wyraźnie zaskoczony siłą Dobera. Drew ustrzelił w końcu rywala lewym sierpem, a następnie zalał falą ciosów w parterze. Sędzia zatrzymał pojedynek po 2 minutach i 36 sekundach.

Obecnie liderem rankingu ilości nokautów w UFC bez podziału na kategorie wagowe jest Derrick Lewis z rezultatem 14 zatrzymań. Dobera może też zainteresować rekord Jima Millera, który szczyci się tytułem najlepszego finiszera w wadze lekkiej – zakończył walkę przed czasem 15 razy (w tym 9 poddań i 6 nokautów).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.