Wywiady w środku.

Minowaman:
Myślę, że ukończyłem swoją misję. Mój przeciwnik został ogłoszony w ostatniej minucie. Wierzyłem, że będę mógł walczyć na tej gali i przygotowałem się do tego. Byłem ostrożny by nie zostać trafionym przez jego potężne ciosy i kopnięcia poparte jego dużą wagą. Moim celem było atakowanie nie tylko nóg, ale i innych części ciała. Przegrałem na gali noworocznej i przez to czułem się źle w styczniu i lutym. Nie czułem się nawet jak bym świętował nadejście Nowego Roku. Myślę, że wiosna nadejdzie dla mnie jutro.

Gwan Lee:
Czułem się szczęśliwy walcząc z nim i niczego nie żałuję. Myślę, że Minowaman był świetnym fighterem. Przypuszczam, że uważam tak bo go lubię.

Hayato „Mach” Sakurai:
– Co myślisz o swojej walce?
Czuję się dobrze. Czułem presję ponieważ walka ta była rywalizacją Mach Dojo vs. Wajutsu Keisyukai.
– Czy chciałbyś dalej walczyć w wadze lekkiej? Czy jesteś zainteresowany walką w niej?
Dziś walczyłem w kategorii do 76kg i nigdy nie zbijałem wagi do 70kg.
– Co myślisz o swoim przeciwniku?
Byłem skupiony by nie zostać złapanym w duszenie trójkątne albo dźwignię na rękę lub nogę. Byłem zaskoczony widząc jak ostre były jego ciosy. Jednak jestem dobry w walce z takimi przeciwnikami jak on.
– Jak podobało Ci się walczenie w DREAM?
Uważam, że gale MMA wliczając DREAM, Yarennoka! i Pride mają swój własny charakter i kształtują wspaniałe widowisko. Nie mogę jednak wybrać, którą galę lubię najbardziej.
– Czy chciałbyś walczyć w wadze półśredniej?
Oczywiście. Na pewno chcę dalej walczyć w tej kategorii wagowej. Przeżywałem kiedyś ciężkie chwile będąc na diecie, jednakże DREAM ma moją kategorię wagową a ja mogę dać z siebie wszystko walcząc w mojej naturalnej wadze.

Hidetaka Monma:
Jestem bardzo zawiedziony wynikiem mojej walki. To wszystko co na ten temat myślę. Moim planem była walka w stójce przez 10min i 5min jednak wiedziałem, że to dobry striker. Potrzebowałem więcej czasu na przygotowanie się do walki z tak doświadczonym przeciwnikiem. Jeśli będę miał szansę walczyć z dobrym srtikerem w przyszłości jest dla mnie konieczne zdobycie większej liczby technik przez trening mojego strikingu, wrestlingu i technik parterowych.

Joachim Hansen:
– Co myślisz o swojej walce?
Jestem zadowolony z pokonania Boku. On był kiedyś amatorskim bokserem i byłem blisko bycia znokautowanym przez jego ciosy na głowę.
– Boku znalazł się pod naporem widząc jak bardzo jesteś agresywny i twardy ponieważ jego ciosy nie wyrządziły Ci zbyt dużej krzywdy.
Walczę by żyć a moja głowa jest twarda jak stalowe skały. Dlatego mogłem wygrać.
– Z kim chciałbyś walczyć teraz?
Będę walczył z każdym i chciałbym walczyć z kimś z kim nasi fani chcą nas oglądać.
– Boku jest mistrzem Shooto. Czy chciałbyś znów walczyć z zawodnikami Shooto?
To nie ma dla mnie znaczenia czy mój przeciwnik jest mistrzem Shooto czy nie. Jednak czułem się dobrze pokonując mistrza.
– W przeszłości walczyłeś z Aokim i przegrałeś. Czy chciałbyś znów z nim walczyć?
Walczyłem już kiedyś z Calvanem, Aokim i Kawajirim. To nie ma dla mnie znaczenia czy z kimś walczyłem czy nie. Mogę walczyć zarówno z Aokim jak i JZ. Jeśli tak, będę myślał pozytywnie i przygotuję się do walki.

Koutetsu Boku:
To była bardzo ciężka walka a jego ciosy bolały. On jest bardzo doświadczonym fighterem i kontrolował całą walkę. Jego rzuty były bardzo potężne i nie mogłem z nich uciec.
Nie byłem w tak złej sytuacji jak widzimy na taśmie kiedy on próbował mnie poddać, jednakże, prawie zostałem poddany. Akceptuję ten rezultat. On był silny i toczył swoją walkę. Chciałbym móc uderzać go częściej ciosami prostymi, ale zostałem sprowadzony na ziemię w 2 rundzie i nie maiłem nic do powiedzenia. Kid powiedział, że walczyłem dobrze. Pomyślę teraz o mojej karierze włącznie z możliwością jej zakończenia.

Luis Buscape:
– Jakieś wnioski ze swojej walki?
Stoczyłem dobrą walkę. To był mój sen walczyć w Saitama Super Arena. Mogłem pokazać moją idealną walkę.
– Czy duszenie było w Twoim planie walki?
Tak. Mój styl bazowy to Jiu-Jitsu. Trenowałem w Brazilian Top Team i tam przygotowałem strategię walki. Striking był również w moim planie. Jestem szczęśliwy, że poddałem Miyatę, który był twardy.
– Zostałeś sprowadzony do parteru lecz nie pobity. Czy pracowałeś by zapobiec jego uderzeniom?
Tak. Wiedziałem, że on ma przeszłość w amatorskich zapasach i był Olimpijczykiem. Spodziewałem się, że zostanę zaatakowany z góry i pracowałem nad moimi technikami defensywnymi. W wyniku tego mogłem zakończyć walkę przez duszenie.
– Kto jest Twoim zdaniem najlepszym zawodnikiem w tym turnieju?
Myślę, że Kawajiri, Ishida, Hansen, Dida… wszyscy. Mogłem mieć dzisiaj świetną walkę. Lubię walkę i żyję by walczyć. Chciałbym znowu stoczyć dobry pojedynek.

Kazuyuki Miyata:
Ciężko trenowałem techniki uderzania. Jestem zawiedziony tym, że nie pokazałem swoich umiejętności. Byłem na nim, ale on sprawiał mi wiele problemów z dołu. To była twarda walka. Kiedy go rzuciłem odnowiłem sobie starą kontuzję i nie mogłem się od tamtej chwili poruszać się tak jak bym chciał. On miał świetne techniki parterowe.
– Co było powodem Twojej porażki?
On miał dobre techniki parterowe i większą wytrzymałość. Ja głównie pracowałem nad strikingiem ponieważ nigdy nie walczyłem w tych regułach i doszedłem do wniosku, że striking jest ważniejszy. Jestem również pewny swoich technik parterowych chociaż przyjąłem jego kolano. Podejrzewam, że byłem zniecierpliwiony.

Artur Oumakhanov:
Jestem bardzo zmęczony. Nagata był silny fizycznie i było mi bardzo ciężko walczyć w gardzie.

Katsuhiko Nagata:
Jestem szczęśliwy, że mogłem wygrać. On naciskał bardziej niż przypuszczałem. Jestem zadowolony z wygranej i chcę zacząć trenować do mojej kolejnej walki. Trenowałem kolana w parterze, gnp i dźwignie. Myślę, że moje ciosy trafiały 5 do 6 razy. Chciałbym kiedyś wygrać przez gnp. Mój brat był sekundantem i wspierał mnie bardzo dobrze. Moja narzeczona i moi rodzice również byli na gali i oglądali moją walkę. Moja narzeczona powiedziała, że będzie mnie wspierać nawet jeśli zostanę znokautowany.

Jung Bu-Kyung:
Ishida był świetnym fighterem. Mam wrażenie, że kontrolował naszą walkę. Nie doceniłem go i walka nie potoczyła się tak jak planowałem. Nie mogłem kontrolować walki i wykończyć go z powodu mojego mniejszego doświadczenia. Trenując techniki strikingu nie mogłem zrobić niczego dobrze i zauważyłem, że przygotowania nie były wystarczające.

Mitsuhiro Ishida:
Czuję się strasznie z powodu mojej walki. To nic więcej jak tylko wymówki, ale tak uważałem na jego trójkąty, że straciłem swoją pewność. Jest mi bardzo przykro z powodu moich fanów, którzy przyszli zobaczyć moją walkę a ja nie walczyłem dobrze. Nie uważam, że zostałem poddany przez jego trójkąty mimo, że widownia uważała, że tak było. Widziałem jego ciosy i miałem lepszy uderzenia jednakże jego silny napór postawił mnie mentalnie w pozycji defensywnej. On był silny fizycznie i miał ducha walki. Podejrzewam, że będzie niebezpiecznym zawodnikiem kiedy zdobędzie większe doświadczenie. Skorzystam z doświadczeń tej walki i będę trenował ciężko do następnej.

Mirko Cro Cop:
– Co myślisz o swojej walce?
Jestem zadowolony z wyniku. Spodziewałem się, że on sprowadzi mnie do parteru więc moja rozgrzewka składała się tylko z technik parterowych. Niespodziankę było to, że on postanowił walczyć ze mną w stójce. Wykończyłem go szybko jednak chciałem cieszyć się tą walkę dłużej.
– Uzyskałeś dużą owację kiedy wszedłeś.
To była dla mnie przyjemność. Poczułem, że w końcu wróciłem.
– Z kim chciałbyś teraz walczyć?
Mogę walczyć z każdym jeśli będą miał odpowiednio dużo czasu na przygotowanie.
– Czy uważasz, że odbudujesz się z porażek w UFC?
Wszystko kręci się wokół kondycji mentalnej. Powodem tego, że miałem słabe walki w UFC było to, że równowaga między moją kondycją mentalną i fizyczną nie była stabilna.
– Podejrzewam, że jesteś cięższy niż zawsze?
Czuję się dobrze. Moja obecna waga jest wynikiem ciężkiego treningu.
– Czy chciałbyś kontynuować walkę w DREAM?
Oczywiście. Powiedziałem to już tyle razy, Japonia jest moją drugą ojczyzną. Mam wiele wspomnień i jestem bardzo szczęśliwy walcząc tu ponownie.
– Czy uważasz, że powróciłeś?
Złamałem swój nos 12 lat temu kiedy trenowałem do K-1. Od tamtego czasu w walce oddychałem ustami ponieważ mogłem wciągnąć tylko 50% powietrza przez mój nos. Przeszedłem operację udrożnienia dróg oddechowych w ubiegłym roku i skończę niebawem leczenie.
– Japońscy fani zawsze Cię wspierają.
Tak, wiem o tym doskonale.

Tatsuya Mizuno:
– Co myślisz o swojej walce?
Jestem bardzo zawiedziony widząc moją bezsilność i słabość. Chcę zacząć wszystko od nowa. Nie zamierzałem zwlekać jednakże cofnąłem się do tyłu. Czułem jego siłę.
– Jak czułeś się przed walką?
Byłem zdenerwowany. Ta niespodziewana szansa przyniosła mi mieszane uczucia. Byłem zdenerwowany i podniecony. Przegrałem bardzo szybko i łatwo. Chciałbym go wyzwać po cięższym treningu.
– Czy dostałeś prawego sierpowego?
Tak. Nie wiedziałem co mnie trafiło… Miałem pewność, że nie zostanę trafiony jego uderzeniem… Był silniejszy niż przypuszczałem.
– Czy uważasz, że mogłeś spisać się lepiej jednak sędzia przerwał walkę?
Nie powinienem negować decyzji sędziego.

Eddie Alvarez:
– Co myślisz o swojej walce?
Miałem dobrą walkę. Czułem się świetnie podczas mojej walki mimo, że miałem chory żołądek i wziąłem leki przed walką.
– Jesteś znany wśród maniaków MMA. Jak podobała Ci się walka na dużej gali?
To było nieprawdopodobne. Tamten rok był dla mnie pechowy jednakże wiedziałem, że trafi mi się świetna okazja jeśli będę trenował. Dostałem ofertę od DREAM w tym roku i chcę kontynuować tam walkę. Następnym
razem spiszę się lepiej.
– Czy byłeś zdenerwowany?
Byłem rozluźniony w ringu. Przypuszczam, że wyglądałem na zdenerwowanego ponieważ byłem bardzo podniecony walką na oczach tak dużej widowni.
– Czy masz jakieś przemyślenia na temat walk w Japonii i sędziów?
Walczyłem już kiedyś w MARS. Wiem, że muszę być agresywny nawet jeśli dominuję w walce. DREAM robi dobre walki, które podobają się fanom. Od 2003 Stephen Haigh wspiera mnie jako trener. To zwycięstwo odniosłem dzięki niemu.

Tatsuya Kawajiri:
Czuję się jakbym mógł ledwo przeżyć w tym turnieju. Przed walką myślałem, że mogę poddać go bez żadnego problemu w parterze jednakże on był dobry. Widziałem jego walkę z Uno gdzie poddał się szybko. Z całą pewnością poprawił swój parter od tamtego czasu. Sprowadziłem go na ziemię i dążyłem do poddania ponieważ on ma dobre kopnięcia. Robię listy co robić w poszczególnych walkach i tym razem były to techniki sprowadzania do parteru.

Black Mamba:
Mieliśmy dobrą i silna walkę. Atakowałem i wyrządziłem mu więcej szkód niż on mi. To co on robił to chwytanie mnie i sprowadzanie do parteru. Jeśli nie znokautuję przeciwnika nie mogę wygrać. Znokautuję mojego przeciwnika ciosami na początku walki.

JZ Calvan:
– Jakieś wnioski na temat walki?
Zrobiłem to co musiałem.
– Dlaczego uderzyłeś go łokciem w szyję?
To nie było specjalnie. Mimo, że chciałem uderzyć łokciem w plecy on się ześlizgnął i trafił w jego szyję. Nie złamałem reguł ponieważ uderzyłem najpierw mięsień a mój następny cios ześlizgnął się na triceps. To wszystko było przez przypadek. Nie jestem idiotą żeby robić to specjalnie. Jestem strasznie zawiedziony tym rezultatem.
– O czym myślałeś w czasie przerwy?
Chciałem kontynuować walkę.
– Co myślisz o Aokim?
Jestem silniejszy fizycznie. On jest dobrym fighterem, który jest gibki i porusza się jak wąż. Każdy fighter ma swoje mocne i słabe strony. On jest świetnym fighterem i jednym z najlepszych japońskich zawodników. Chcę znów z nim walczyć i pozostać w tym turnieju. Proszę o rewanż ponieważ nasi fani byli dziś zawiedzeni.
– Czy oficjalnie poprosiłeś o rewanż?
Tak. Nie podoba mi się sposób w jaki skończyliśmy naszą walkę. Nie wiem co się teraz stanie, tylko Bóg to wie. Jest mi przykro.

Shinya Aoki:
– Jakieś spostrzeżenia na temat walki?
Trenowałem bardzo ciężko, widziałem jego ciosy, byłem w bardzo dobrej formie i zdarzył się ten wypadek. Nie mogę teraz myśleć o niczym.
– Jak się czułeś gdy dostałeś jego łokieć?
Poczułem się jakbym stracił wszystkie siły. Poczułem się jak w niebezpieczeństwie. Mimo, że doktor powiedział, że mogę kontynuować walkę jeśli będę w stanie podnieść rękę nie mogłem tego zrobić.
– O czym rozmawialiście w trakcie przerwy?
Nalegałem na kontynuowanie walki, ale Dr Nakai powiedział, że nie może mi na to pozwolić. Nie mogłem zrobić nic innego jak posłuchać.
– Myślę, że miałeś już wcześniej NC. Czy możesz myśleć o ponownej walce z nim?
Nawet jeśli powiesz mi o mojej przeszłości nie mogę teraz myśleć o niczym.
– Czy rozmawiałeś z Calvanem?
Nie mogę z nim porozmawiać ponieważ nie znam angielskiego. Obaj jesteśmy rozczarowani. Nie mogliśmy walczyć na gali noworocznej a dziś mieliśmy NC… Nie zamieniliśmy ze sobą ani słowa.

1 KOMENTARZ

  1. „Moja obecna waga jest wynikiem ciężkiego treningu”

    no tylko żeby nie było (.)(.)
    o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.