Parę dni temu Alistair Overeem ładnie opisał co zaszło pomiędzy nim a federacją DREAM która kilkukrotnie zmieniała mu przeciwników by na końcu usunąć ze stawki mistrzowski pas. W wyniki tego Alistair odwołał swój udział w gali DREAM 15 i wydał oświadczenie w którym działania DREAM wyglądały naprawdę nieprofesjonalnie.  Teraz Keiichi Sasahara z DREAM postanowił wyjaśnić jak to wyglądało z ich strony:

“Alistair miał walczyć z Andreiem Arlovskim i obaj zgodzili się na tą walkę. Byliśmy gotowi zrobić oficjalne ogłoszenie i czekaliśmy oczywiście na podpisanie kontraktów przez obu fighterów. Jednak pod koniec negocjacji, z powodów których nie mogę zdradzić mimo że obaj zawodnicy zgodzili się na walkę stało się tak że ci zawodnicy nie mogli walczyć. Nie chodziło o pieniądze, ale jeśli chodzi o powody o których nie mogę wam powiedzieć to będziecie mogli się domyślić co się stało. Z tego powodu nie mogliśmy zestawić tej walki.

Więc Alistair miał walczyć na DREAM 15 i próbowaliśmy znaleźć mu nowego przeciwnika. Zaproponowaliśmy Alistairowi wielu przeciwników ale on był zmotywowany na walkę z Arlovskim. A ciężki zastąpić takiego fightera jak Arlovski i nie udało się to nam.

Oto DREAM w całej okazałości. Nie mogą powiedzieć czemu Arlovski nie będzie walczył na ich gali ale sugerują że możemy się domyślić co się stało?! WTF!? Mamy teraz zgadywać czy chodziło o to że Andrei wystraszył się Alistaira, czy jest w depresji czy może jednak chodzi o pieniądze?

17 KOMENTARZE

 1. Dream to wg mnie 3 organizacja na świecie, ale nie a co konkurować z UFC. Nawet jak by się połączyli z Sengoku to nie odtworzyli by potęgi PRIDE FC. W takich organizacjach najważniejsze sąfundusze, bo bez nich ani rusz.

 2. No więc: Arlowski przyjął stanazolol, w ilościach których w tym miesiącu nie jest w stanie przyjąć The Reem (bo ma w jadłospisie coś innego).
  W kontrakcie wyraźnie było napisane, że nie wolno brać więcej niż The Reem więc nie ma dyskusji – walki nie będzie.

 3. A ja mysle, ze Andrzej bal sie, tego, ze w walce dwoch „szklanych szczek” okaze sie, ze jego jest jeszcze slabsza niz Ubereema 😀

 4. Andreiowi ktoś zrobił figla i zgolił brodę w trakcie snu – w takiej sytuacji chłopak by nie zdążył zapuścić nowej, a wyjście do walki bez swojej ochrony na szklaną jak wiemy szczękę było by zbytnim kozactwem, na które w obecnej chwili nie mógł sobie pozwolić

 5. Jakby chcieli sugerować, że Alistair ma problemy ze sterydami to by mu następnego przeciwnika nie szukali. 🙂

 6. może to Arlovski skusił się na koksa? Dream wiedząc o tym, uznało jego zachowanie za nieetyczne 😉

 7. Muszę przyznać, że kompletnie nie rozumiem tłumaczenia Sasahary. Powody, o których nie może powiedzieć ale wszyscy mają się domyślic o co chodzi..? Właśnie tak bzdurnym tłumaczeniem sprawia, że wizerunek Dream jako organizacji staje się ostatnio coraz bardziej negatywny.

 8. Oryginał jest taki:
  „“Essentially, Alistair was supposed to fight Andrei Arlovski. They both agreed, and we were ready to make an official announcement when both fighters signed a bout agreement. However, toward the end of the negotiations, because of reasons that I’m unable to tell you about — it was not a money problem — the fight could not happen. Although I cannot tell you the reason why, you may be able to guess what the reasons are,” said Sasahara, who claimed later that other matchups were offered to Overeem, but as Arlovski “isn’t an easy fighter to find a replacement for,” none was ultimately found.”

 9. Mi sie wydaje ze japonia jest conajmniej tak dziwna jak japonskie kreskowki dlatego zrozumiec co Keiichi mial na mysli moga tylko sushi-żercy

 10. Opcja ze zgoloną brodą Arvolskiego wydaje mi się najbardziej prawdopodobna

 11. Chodziło pewnie o to, że Dream wspiera białoruskich dysydentów a wiadomo że Pitbull cała kasę za walki przekazuje Łukaszence, dzięki czemu ma on fundusze na walkę z opozycją.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.