islam_makhachev
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Kolejny zawodnik wpadł w sidła USADA. Tym razem trafiło na Islama Makhacheva. Zawodnik ten podobnie jak Lyoto Machida oraz Frank Mir, potencjalnie naruszył przepisy antydopingowe i w związku z tym został usunięty z karty walk gali UFC on FOX 19. Islam miał zmierzyć się z Drewem Doberem a walka ta miała rozpoczynać kartę wstępną na FOX.

Dla przypomnienia, podobne potencjalne naruszenie zaliczył kilka dni temu Machida, którego UFC również ściągnęło z tej samej gali – warto też zaznaczyć, że była to druga walka wieczoru. W organizmie Makhacheva przed zawodami, znaleziono nielegalną substancję. Dober w ramach rekompensaty dostanie normalną wypłatę od UFC, czyli tzw. show money.

Update

USADA poinformowała że w organizmie zawodnika wykryto popularne ostatnio meldonium.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

5 KOMENTARZE

  1. Na sherdogu napisali, że podejrzewają u Islama obecność Meldonium – organiczny związek chemiczny z grupy betain, lek stosowany w leczeniu niedokrwienia oraz rekonwalescencji po epizodach niedokrwiennych. Wykorzystywany jako środek podnoszący wydolność w sporcie wyczynowym. Wikipedia.

  2. @Mojso kurs zmienia się na 1.0 i reszta zdarzeń normalnie będzie rozliczana

  3. Dlaczego to znieslawione meldonium wczesniej bylo legalne a teraz juz nie ? Dopiero odkryto, ze zdrowym ludziom moze pomoc wskoczyc na wyzszy poziom ?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.