fekuoe
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Felipe Olivieri nie miał najlepszego debiutu w UFC. Nie dość, że przegrał walkę z Tonym Martinem, to na dodatek został złapany na używaniu nielegalnego dopingu.

USADA poinformowała dzisiaj, że w organizmie Felipe’a znaleziono niedozwolone substancje. Co ciekawe testy po jego walce przyszły czyste, Olivieri wpadł na testach, które były wykonywane przed walką. Brazylijczyk niestety potwierdził tym przypuszczenia, że można używać środków dopingujących tak wyliczonych, że znikają z organizmu w dzień gali. Od czasu wejścia w życie nowej polityki antydopingowej, testy przed walkami robione są znacznie częściej, co zapewne wymusiło na zawodnikach zmianę podejścia do dopingu lub całkowitą rezygnację z niego. Jak widać po przypadku Felipe’a – nie wszyscy się dopasowali.

Felipe Olivieri to młody Brazylijczyk, który wywodzi się z klubu Nova Uniao, w którym trenują takie gwiazdy jak Jose Aldo, Renan Barao, Claudia Gadelha, Thales Leites czy Jussier Formiga. Zawodnik ten już w 2012 roku starał się dostać do UFC poprzez The Ultimate Fighter Brazil, ale już w pierwszej walce odpadł z Neilsonem Gomesem. Po odpadnięciu z TUF-a, przegrał jeszcze jedną walkę, po czym zaliczył na swych rywalach trzy nokauty z rzędu w pierwszej rundzie, co ostatecznie pozwoliło mu na angaż z największą na świecie organizacją MMA.

Nie potwierdzono jeszcze jaka niedozwolona substancja została znaleziona w ciele Brazylijczyka. USADA od czasu startu programu antydopingowego, zebrało łącznie 741 testów, z czego 388 w samym 2016 roku.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

2 KOMENTARZE

  1. Hej, ale on walczył 30 stycznia 😀 Skoro przed walką wykryli, to powinni to opublikować krótko po walce, np. w lutym, a my mamy środek marca zaraz 😀

  2. Claudia Gadelha ma głos jak facet na żeńskich hormonach.  Nawet jeśli teraz jest czysta to jej głos i gęstość kości są dowodem, że brała. Koksowanie się latami powoduje zmiany w organizmie, które zostają na lata takie jak gęstość kości co daje dużą przewagę. Jej gęstość kości i masa mięśniowa jest nieosiągalna dla kobiet, które są czyste.  Powinni ją do męskiej dywizji wrzucić 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.