kimsaffiedine

Po tym jak UFC zdecydowało się na zestawienie Matta Browna z Donaldem Cerrone na UFC 206, Tarec Saffiedine pozostał bez rywala na karcie walk UFC 207. Dzisiaj ogłoszono, iż Brown zostanie zastąpiony przez Dong Hyun Kima, który przygotowywał się na walkę z Gunnarem Nelsonem na UFC w Belfaście, jednakże z powodu kontuzji Islandczyka, pojedynek nie mógł się odbyć. O zestawieniu poinformował portal FloCombat.com.

Kim (21-3-1 MMA) nie walczył w oktagonie od listopada 2015 roku, kiedy to pokonał Dominica Watersa. Koreańczyk miał zawalczyć z Neilem Magnym na UFC 202, jednakże z powodu kontuzji musiał wycofać się z pojedynku. Później miał on zaplanowaną walkę z Gunnarem Nelsonem na UFC Fight Night 99, lecz musiała ona zostać anulowana z powodu kontuzji Islandczyka.

Saffiedine (16-5 MMA) to były mistrz kategorii półśredniej Strikeforce. W przeszłości pokonywał on takich rywali jak Nate Marquardt czy Jake Ellenberger. Największym problemem „Sponge’a” są kontuzje, z którymi Belg zmaga się od dłuższego czasu. W ostatniej walce przegrał on z Rickiem Storym na punkty.

UFC 207 odbędzie się 30 grudnia w Las Vegas. Główną atrakcją wieczoru będzie walka Rondy Rousey z Amandą Nunes.

3 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.