Wielu fanów MMA było zszokowanych kiedy usłyszało o przeciwniku popularnego Kowboja na gali UFC w Gdańsku. Darren Till, stosunkowo mało znany zawodnik, otrzymał życiową szansę od organizacji w postaci walki z legendą MMA, Donaldem Cerrone. Amerykanin w wywiadzie dla MMAJunkie wytłumaczył jak podchodzi do zestawienia z młodszym rywalem.

Rankingi przecież i tak nie mają znaczenia. Mam wrażenie, że ostatni rok to doskonale pokazał, prawda? Kowboj bierze walkę z przeciwnikiem spoza rankingu i wszyscy szaleją… Ale jak jakiś mistrz walczy nie z czołówką to wszyscy reagują na to pozytywnie. Człowieku, daj spokój…  Po ostatnim roku widać, że rankingi nie mają żadnego znaczenia. Potrzebowałem po prostu rywala.

Fani MMA są czasem bardzo głupi. Myślą, że jak ktoś gada, iż zawalczy z każdym to tak jest. Nie, to często nieprawda. Pier*olą tak tylko w mediach, ale kiedy już ich menadżer przejdzie do konkretów to mają wiele wątpliwości. Potem zapewne powiedzą, że to ich agent odrzucił walkę, nie oni sami.

Darren ma kilka walk, a zdecydował się na pojedynek z legendą. Brawo! Byłem takim samym skur*ysynem w jego wieku. Pamiętam jak brałem takie pojedynki. Szanuję go za to. Takie starcie jest świetną okazją dla Tilla. Wielu zawodników by odmówiło. Czy dla mnie była to dobra decyzja biorąc pod uwagę rankingi? Prawdopodobnie nie. Ta wygrana nic mi praktycznie nie da. Jeśli za to Darren wygra, wtedy na pewno dużo zyska. Jeśli jednak powiedziałem, że zawalczę z każdym to tak będzie.

Pełna rozpiska gali UFC w Gdańsku, na której wystąpią m.in. Jan Błachowicz, Karolina Kowalkiewicz czy Oskar Piechota dostępna jest TUTAJ.

32 KOMENTARZE

 1. Donald to typ który cieszy się życiem, sporty ekstremalne, treningi i przede wszystkim bardzo mało kontuzji.

  TWARDZIEL jednym słowem.

 2. Tak ma marginesie Donald juz ma klepnieta walke na nr gale 30 grudnia. Przeciwnika jeszcze nie zdradzil…

 3. Dla niego nie ma znaczenia, bo i tak pasa nigdy nie zdobędzie, wiec zarobi po prostu więcej czesciej walcząc i łapiąc bonusy.  Donaldowi chodzi wyłącznie o kasę, dlatego zawsze bierze co się da.

 4. Dla niego nie ma znaczenia, bo i tak pasa nigdy nie zdobędzie, wiec zarobi po prostu więcej czesciej walcząc i łapiąc bonusy.  Donaldowi chodzi wyłącznie o kasę, dlatego zawsze bierze co się da.

  @Masta, Ty tetryku. Moze i jest jak mówisz ( twierdzę podobnie), co nie znaczy ze za takie podejście szacun mu się nie nalezy. UFC ma w swojej stajni fchoooj zawodników, więc znajdź mi jeszcze jakiegoś z podobnym podejściem.

 5. @Masta, Ty tetryku. Moze i jest jak mówisz ( twierdzę podobnie), co nie znaczy ze za takie podejście szacun mu się nie nalezy. UFC ma w swojej stajni fchoooj zawodników, więc znajdź mi jeszcze jakiegoś z podobnym podejściem.

  On też tak mówił:fjedzia:

  Często walczy, daje dobre walki, zarabia, dla nas dobrze , dla niego dobrze, dla mnie też git.

 6. Cowboy to jest gość, zajebiście lubię jego podejscie do walk / życia . Jak da radę to poluję na zdjęcie z nim po / przed galą.

 7. Taaak… październik nad Bałtykiem.

  Widoki będą nieco bliższe takim:

  Nie zrozumiałeś przesłania. Ja nie wstawiam prostych obrazków.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.