makdessi
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Po tym jak Khabib Nurmagomedov musiał zrezygnować z pojedynku z Donaldem Cerrone z powodu kontuzji, UFC szybko znalazło zastępstwo dla „Kowboja” – jego nowym rywalem został John Makdessi.

O kontuzji Khabiba pisaliśmy już na łamach portalu. Jednak bardzo szybko organizacja UFC znalazła nowego rywala dla Donalda. To właśnie Makdessi będzie podejmował „Kowboja” na gali UFC 187. John do walki podejdzie na cztery tygodnie przed jej realizacją. W swym ostatnim boju wygrał z kickboxerem Shanem Campbellem (MMA 11-3) przez TKO, natomiast walkę wcześniej uległ Alanowi Patrickowi (MMA 12-0) i w zasadzie to były jego jedyne walki w przeciągu ostatnich dwóch lat.

Donald „Kowboj” Cerrone (MMA 27-6, 1NC) w przeciwieństwie do rywala, ma siedem zwycięstw z rzędu, z czego ostatnie z byłym mistrzem dywizji lekkiej, Bensonem Hendersonem (MMA 22-5). Walka z Nurmagomedovem miała ustawić któregoś z nich na pozycji pretendenta do tytułu.

42 KOMENTARZE

 1. ofiszjal

  Ehhh ,liczyłem na lepszego ,ostatnio ładnie zawalczył ,ale wcześniej porażka z jakimś no-namem .W każdym razie z kimkolwiek Donalda zestawią to mega

 2. (fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

  Po tym jak Khabib Nurmagomedov musiał zrezygnować z pojedynku z Donaldem Cerrone z powodu kontuzji, UFC szybko znalazło zastępstwo dla "Kowboja" – jego nowym rywalem został John Makdessi.

  O kontuzji Khabiba pisaliśmy już na łamach portalu. Jednak bardzo szybko organizacja UFC znalazła nowego rywala dla Donalda. To właśnie Makdessi będzie podejmował "Kowboja" na gali UFC 187. John do walki podejdzie na cztery tygodnie przed jej realizacją. W swym ostatnim boju wygrał z kickboxerem Shanem Campbellem (MMA 11-3) przez TKO, natomiast walkę wcześniej uległ Alanowi Patrickowi (MMA 12-0) i w zasadzie to były jego jedyne walki w przeciągu ostatnich dwóch lat.

  Donald "Kowboj" Cerrone (MMA 27-6, 1NC) w przeciwieństwie do rywala, ma siedem zwycięstw z rzędu, z czego ostatnie z byłym mistrzem dywizji lekkiej, Bensonem Hendersonem (MMA 22-5).

 3. Slabo, ze Khabib wypadl. Czy on przypadkiem w AKA nie trenowal?

  Szybka wygrana Donalda i rewanz z RDA

  trenował. 🙂

 4. Będzie dobra bitka. Makdessi nie będzie próbował przenosić walki na ziemię, więc zapowiadają się fajerwerki w sójce.

  Faworyt jest oczywisty,oby jednak się nie przejechał, bo taki piękny winstreak zniszczyć na zastępstwie byłoby szkoda.

 5. rywal z dupy… a w dodatku Cerrone ma w chuj do stracenia w takiej walce… za to Makdessi może tylko zyskać. Oby nie było jakiejś niespodzianki bo wkurzył bym się i to bardzo

 6. Makdessi ostatnio walczyl z kims kto bylo okreslany jako profesor Muay Thay, a pressingiem go zniszczyl… Donald nie lubi byc naciskany, wiec w sumie ciekawi mnie to starcie:) Nie ukrywam jednak, że 10x bardziej wolalbym tam zobaczyć Masvidala, choć z drugiej strony nie uważam, by w jego walce z Alem poszedl wałek i co najwyzej przewazal odrobinę, a wiec nie nalezy mu sie taki skok…

 7. Makdessi ostatnio walczyl z kims kto bylo okreslany jako profesor Muay Thay, a pressingiem go zniszczyl… Donald nie lubi byc naciskany, wiec w sumie ciekawi mnie to starcie:) Nie ukrywam jednak, że 10x bardziej wolalbym tam zobaczyć Masvidala, choć z drugiej strony nie uważam, by w jego walce z Alem poszedl wałek i co najwyzej przewazal odrobinę, a wiec nie nalezy mu sie taki skok…

  Tu nie chodzi  o to, co sie komu należy,  tylko jak na szybkosci znaleźć zastępstwo  które nie będzie mięsem armatnim i które da namiastkę funu pierwotnego zestawienia. Masvidal pasował idealnie. (choć jak widać nie do końca)

  Nic to, mamy Makdesiego. Lepszy rydz niż nic. 😀

 8. Tu nie chodzi  o to, co sie komu należy,  tylko jak na szybkosci znaleźć zastępstwo  które nie będzie mięsem armatnim i które da namiastkę funu pierwotnego zestawienia. Masvidal pasował idealnie. (choć jak widać nie do końca)

  Nic to, mamy Makdesiego. Lepszy rydz niż nic. 😀

  Masvidal o ile kojarze zglaszal chec walki, ale UFC zdecydowalo inaczej…

 9. Makdessi ostatnio walczyl z kims kto bylo okreslany jako profesor Muay Thay, a pressingiem go zniszczyl… Donald nie lubi byc naciskany, wiec w sumie ciekawi mnie to starcie:) Nie ukrywam jednak, że 10x bardziej wolalbym tam zobaczyć Masvidala, choć z drugiej strony nie uważam, by w jego walce z Alem poszedl wałek i co najwyzej przewazal odrobinę, a wiec nie nalezy mu sie taki skok…

   Shane, który walczył z Makdessim po stoczeniu 13 walk w MMA dalej nie wiedział, że tutaj stójka wygląda inaczej niż MT (którego preferował raczej tajską odmianę niż holenderskie kombinacje i szczelną defensywę), więc musiał tak skończyć w tym pojedynku – to zawodnik w ogóle nie dostosowany do MMA. Donald już ma bajery na takich co naciskają w stylu Alvareza, więc tutaj bym się presji nie obawiał – poza tym Makdessi mistrzem presji nie jest (Campbella ubił kontrą przedtem zżerając milion kopnięć na tułów i nogi), a do tego sam się lubi pogubić w walce (Njokunai) i grapplersko może skończyć BARDZO źle (sub od Dennisa Hallmana).

  Wiem, #fanboj 🙁

 10. Na papierze walka fajna sportowo, wręcz bardzo. Wciąż jest to jednak jak dla mnie odgrzewany kotlet zamiast świeżego, który miał być serwowany.

 11. Kogo się spodziewaliście Pettisa? Skoro Khabib znowu idzie pod nóż chyba logicznym jest danie Kowbojowie izi fajt i rewanż z RDA o pas za jak znam życie najpóźniej we wrześniu.

 12. Shane, który walczył z Makdessim po stoczeniu 13 walk w MMA dalej nie wiedział, że tutaj stójka wygląda inaczej niż MT (którego preferował raczej tajską odmianę niż holenderskie kombinacje i szczelną defensywę), więc musiał tak skończyć w tym pojedynku – to zawodnik w ogóle nie dostosowany do MMA. Donald już ma bajery na takich co naciskają w stylu Alvareza, więc tutaj bym się presji nie obawiał – poza tym Makdessi mistrzem presji nie jest (Campbella ubił kontrą przedtem zżerając milion kopnięć na tułów i nogi), a do tego sam się lubi pogubić w walce (Njokunai) i grapplersko może skończyć BARDZO źle (sub od Dennisa Hallmana).

  Wiem, #fanboj 🙁

  Ostatnio miales racje to uwierze, ze ostatni przeciwnik Makdesiego nie ma pojecia o stojce w mma:)

 13. Dla mnie szok, co to niby za rywal? Masvidal byłby o wiele lepszy. Nie wspomnę o tym, że dla Pettisa czy Bendo taka walka byłaby szansą na szybkie odkupienie.

 14. Dla mnie szok, co to niby za rywal? Masvidal byłby o wiele lepszy. Nie wspomnę o tym, że dla Pettisa czy Bendo taka walka byłaby szansą na szybkie odkupienie.

  Jak Masvidal wyraził chęć to powinni go dać

 15. Łatwo skreślacie Makdessiego. To groźny uderzacz, Campbell może nie miał stójki pod MMA, ale też nie jest tak, że nie ma pojęcia jak walczyć w stójce…Eddiego bym do Johna nie porównywał zbytnio, zupełnie inne style. No,ale liczę na zwycięstwo Donalda.

 16. Jak dla mnie to i tak Donald powinien dostać TS bez walki z Khabibem czy Makdessim 7 walk wygranych z rzędu w tym wziął walkę z Bensonem w zastępstwie i wygrał

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.