Od czasu, kiedy na UFC 207 w grudniu ubiegłego roku stracił mistrzowski pas, Dominick Cruz (MMA 22-2) nie pojawił się w oktagonie największej organizacji MMA na świecie i nikt nie wiedział, kiedy były mistrz wagi koguciej ponownie stanie do walki.

W poniedziałek Cruz był gościem programu The MMA Hours, w którym opowiedział m.in. o tym, co działo się w jego życiu po walce na UFC 207.

Musiałem dać swojemu ciału nieco odpoczynku od MMA. W ubiegłym roku walczyłem trzy razy, a każde z tych starć miało charakter mistrzowski i toczyły się z trzema najlepszymi zawodnikami na świecie. To był dobry rok, wykonałem w nim dużo pracy. Teraz potrzebowałem tych kilku miesięcy by się uzdrowić.

Teraz, kiedy Cruz zadbał już o swoje zdrowie i zrobił sobie kilka miesięcy przerwy powiedział, jakie sportowe zadania i cele są w jego głowie na najbliższe miesiące.

Chciałbym wrócić i zawalczyć o tytuł. To jest mój cel. W walce z Cody’m cały czas byłem w grze więc chcę dostać kolejną szansę. Dlatego to, czego szukam i na czym koncentruję się bardziej niż na czymkolwiek to walka ze zwycięzcą starcia Garbrandt vs. Dillashaw. To jest to, czego chcę. Myślę, że fani też tego chcą.

Nie ma jeszcze żadnej daty, która mogła by zwiastować powrót bylego mistrza do oktagonu oraz czy od razu otrzyma szansę walki o utracony tytuł.

Starcie Cody’ego Garbrandta z TJ’em Dillashaw’em jest jedną z głównych walk gali UFC 213, która odbędzie się 8 lipca w Las Vegas.

20 KOMENTARZE

 1. I to jest gość,  nawet odjebal konferencje prasowa po ostatniej przegranej.

   ronda powinna wziąść z niego przykład :mamed:

  Jestem ciekaw w jakiej będzie formie gdy dojdzie do rewanżu z Codym.

 2. Stocz ze 2 walki i proś o Cody'ego, nie ma tak łatwo.

  W walce z Cody'm cały czas byłem w grze więc

  Faktycznie. Nikt go nigdy bardziej nie sponiewierał niż zrobił to Cody.

 3. Stocz ze 2 walki i proś o Cody'ego, nie ma tak łatwo.

  Faktycznie. Nikt go nigdy bardziej nie sponiewierał niż zrobił to Cody.

  Ty nigdy nie miałeś gorszego dnia i na sparingach nie dostawałes od osób które normalnie skladasz bez problemu?

  #teamdominator

 4. Wolałbym coś na przetarcie, ale Dom wie co dla niego najlepsze. Skupi się tylko na przygotowaniach do walki mistrzowskiej, która mu się należy.

 5. Jakoś TJowi za cholere nie chciał dać rewanżu po wyrównanej walce. A teraz po przegranej chce walkę o pas żart

 6. Według mnie powinien najpierw zawalczyć z przegranym tego starcia, a jeśli je wygra to wtedy walczyć o pas. Po porażce nie należy mu się ta walka ze zwycięzcą,  bo nie przegrał kontrowersyjnie.

 7. Chuj mu się należy. Dillashaw po bardzo bliskiej walce zawalczył 2 razy z numerami #2 i wygrał, więc zasłużył na walkę o pas z Cody'm.

  Cody ośmieszył Cruza i ten walkę o pas chce? :DC:

  Przypominam, że 10 lat "dominacji" to 5 lat leczenia kontuzji.

 8. Ty nigdy nie miałeś gorszego dnia i na sparingach nie dostawałes od osób które normalnie skladasz bez problemu?

  #teamdominator

  Wiesz co nie miałbym nic przeciwko gdyby to była walka wyrównana, a tu było 25 min wpierdolu dla Cruza.

 9. I to jest gość,  nawet odjebal konferencje prasowa po ostatniej przegranej.

   ronda powinna wziąść z niego przykład :mamed:

  Jestem ciekaw w jakiej będzie formie gdy dojdzie do rewanżu z Codym.

  Przegra. Już pasa nie zdobędzie. Młode wilki doszły do siły, garbrandta nie pokona nigdy.

 10. Przegra. Już pasa nie zdobędzie. Młode wilki doszły do siły, garbrandta nie pokona nigdy.

  Tez mi się tak wydaje, Gabrandth jest na innym poziomie. Oby był jak najdłużej mistrzem bo ma fajny styl i przynajmniej nie łapie tak kontuzji jak Cruz

 11. Stocz ze 2 walki i proś o Cody'ego, nie ma tak łatwo.

  Faktycznie. Nikt go nigdy bardziej nie sponiewierał niż zrobił to Cody.

  No dokładnie tak. Nikt go tak nie sponiewierał dlatego przez długie lata był mistrzem. Z Codym przegrał i wziął to na klatę. Rewanż należy sę jak psu buda.

 12. Ja bym Cruza nie skreślał w potencjalnym rewanżu. Owszem Cody go ośmieszył ale IMO wpłynęły na to różne czynniki. Przede wszystkim Dom zlekceważył przeciwnika, porównywał go do Carwina, obrał złą strategię, którą Cody w piękny sposób wykorzystał. Cody był przed tą walką wielką niewiadomą i nikt nie spodziewał się, że będzie w stanie przewalczyć 5 rund w takim tempie. Przecież nawet większość tych co stawiała na Garbrandta stawiała na szybki nokaut, ze względu na jego pierdolnięcie, a nie na decyzję.

 13. Chuj mu się należy. Dillashaw po bardzo bliskiej walce zawalczył 2 razy z numerami #2 i wygrał, więc zasłużył na walkę o pas z Cody'm.

  Cody ośmieszył Cruza i ten walkę o pas chce? :DC:

  Przypominam, że 10 lat "dominacji" to 5 lat leczenia kontuzji.

  Zgadzam się ze wszystkim i to samo miałem już wczoraj napisac. Kogucia zrobila się w chuj ciekawa i jest z kim walczyc tak wiec nie nie placze a bierze przykład z TJ…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.