(fot. Tracy Lee / CombatLifestyle.com)

Relacja, wyniki, bonusy

Jake Ellenberger (MMA 27-5) nie sprawił zawodu kibicom w swoim rodzinnym mieście Omaha, zwyciężając Diego Sancheza (MMA 23-5) w walce wieczoru pierwszej gali UFC on Fuel TV.

Przewaga Ellenberga w pierwszych dwóch rundach nie podlegała dyskusji. W pierwszej odsłonie The Juggernaut znakomicie kontrował chaotyczne ataki rywala w stójce, trafiając go kolanami i krótkimi sierpami z obu rąk. Po jednym z takich uderzeniem Sanchez wylądował nawet na chwilę na deskach. W drugich pięciu minutach zawodnik z Nebraski znowu prowadził, tym razem zaznaczając swoją przewagę obaleniem za dwie nogi i kilkoma mocnymi łokciami w parterze. Gdy wydawało się, że Ellenberger pewnie dowiezie wygraną punktową do końcowej syreny, na minutę przed końcem popełnił błąd oddając Sanchezowi plecy. Diego zasypał go w parterze gradem ciosów, ale nie udało mu się zakończyć pojedynku przed czasem. Ostatni gong oznaczał pewne zwycięstwo bohatera miejscowej publiczności na kartach wszystkich trzech sędziów.

W drugiej walce wieczoru Stefan Struve (MMA 23-5) zastopował Dave’a Hermana (MMA 21-3) pod koniec drugiej rundy. Amerykanin dobrze rozpoczął pojedynek punktując najwyższego zawodnika UFC kombinacjami bokserskimi i niskimi kopnięciami. Jednak w drugiej rundzie Holender zaczął dużo lepiej wyczuwać dystans, ciosem podbródkowym wysłał Hermana na deski i następnie skończył uderzeniami w parterze.

23-letni Brazylijczyk Ronny Markes (MMA 13-1) przetrwał nokdaun w pierwszej rundzie, by w kolejnych zdominować siłowo Aarona Simpsona (MMA 11-3), co dało mu niejednogłośne zwycięstwo punktowe nad zapaśnikiem z Arizony. Niepokonany ciężki Stipe Miocic (MMA 8-0) zachował niesplamiony rekord, rozbijając w 43 sekundy Anglika Phila De Friesa (MMA 8-0). W dwóch walkach w kategorii koguciej otwierającej transmisję w Fuel TV, finalista ostatniego sezonu TUFa T.J. Dillshaw (5-1) całkowicie zdominował i zdemolował Walela Watsona (MMA 9-4) na przestrzeni trzech rund, a Ivan Menjivar (MMA 24-8) w niesamowitej czterominutowej wojnie poddał Johna Alberta (MMA 7-2).

W pojedynkach transmitowanych na facebooku: zwycięzca dwunastego TUF Jonathan Brookins (MMA 13-4) znokautował ciosami w parterze Vagnera Rochę (MMA 7-3), Justin Salas (MMA 10-3) pewnie wypunktował Fina Antona Kuivanena (MMA 16-5), a do niedawna mistrz King of the Cage Tim Means (MMA 17-3-1), również na punkty, wyraźnie pokonał Bernardo Magalhaesa (MMA 11-2).

Walka wieczoru:

170 lbs.: Jake Ellenberger pokonał Diego Sancheza przez jednogłośną decyzję (3 x 29-28).

Główna karta:

265 lbs.: Stefan Struve pokonał Dave’a Hermana przez TKO (uderzenia z dosiadu), 2. runda, 3:52.
185 lbs.: Ronny Markes pokonał Aarona Simpsona przez niejednogłośną decyzję (2 x 29-28, 28-29).
265 lbs.: Stipe Miocic pokonał Philipa De Fries przez TKO (uderzenia), 1. runda, 0:43.
135 lbs.: T.J. Dillashaw pokonał Walela Watsona przez jednogłośną decyzję (2 x 30-25, 30-26).
135 lbs.: Ivan Menjivar pokonał Johna Alberta przez poddanie (duszenie zza pleców), 1. runda, 3:45.

Pozostałe:

145 lbs.: Jonathan Brookins pokonał Vagnera Rochę przez KO (uderzenia w parterze), 1. runda, 1:32.
155 lbs.: Justin Salas pokonał Antona Kuivanena przez jednogłośną decyzję (2 x 30-27, 29-28).
155 lbs.: Tim Means pokonał Bernardo Magalhaesa przez jednogłośną decyzję (3 2 x 30-26, 30-27).

Bonusy po 50 tys. $

Walki wieczoru: Jake Ellenberger vs. Diego Sanchez
Nokaut wieczoru: Stipe Miocic
Poddanie wieczoru: Ivan Menjivar

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.