cainjdscaincain

Wyniki po przejściu:

Trylogia fenomenalnej rywalizacji dobiegła końca. Zwycięsko wyszedł z niej Cain Velasquez, drugi raz dominując Juniora dos Santosa. Niemal dokładnie powtórzył się scenariusz z poprzedniej walki, kiedy to Cain inicjował własne ciosy w stójce, po czym dążył do klinczu, męcząc swego rywala i próbując go obalić. Tym razem jednak Junior nie dawał się tak łatwo sprowadzać i już na samym początku walki mocno naruszył mistrza swoimi firmowymi, mocarnymi uderzeniami. Inną formą zagrożenia były łokcie z klinczu przy siatce, które co jakiś czas lądowały na szczękę Meksykanina. Jednak to właśnie posiadacz pasa był bardziej aktywny i w swoim stylu mieszał stójkę z zapasami, nie dając nawet chwili wytchnienia pretendentowi. To kompozycja skutecznej stójki, morderczego tempa, nieskazitelnej kondycji i nieprzewidywalności otworzyła Cainowi po raz drugi drzwi do zwycięstwa.

Daniel Cormier zaczął od udanego obalenia. Roy Nelson starał się cały czas ustrzelić swoim cepem rywala, jednak to boks Daniela był bardziej efektywny. Połączenie celnych ciosów z próbami obaleń zamęczyły Nelsona do tego stopnia już pod koniec drugiej rundy praktycznie nie stanowił zagrożenia dla ciągle świeżego zapaśnika z Louisiany. Taktyczna przewaga nad rywalem dysponującym jedynie mocnym ciosem, dała Cormierowi jednogłośną decyzję sędziowską na jego korzyść.

W groźnej sytuacji znalazł się Gilbert Melendez już na samym początku starcia, kiedy podczas kopnięcia Diego Sanchez przechwycił jego nogę i posadził na macie, jednocześnie wchodząc rywalowi za plecy i próbując duszenia. Starcie nabrało kolorytu pod koniec pierwszej rundy, kiedy zawodnicy szaleńczo wymieniali się uderzeniami. Z tego brawlu zwycięsko wyszedł Gilbert, któremu udało się posyłać na chwilę Diego na deski. Cała walka toczyła się w niesamowitym tempie. Wytrwałość podopiecznego teamu Jacksona po tej walce dobiła statusu niedoścignionej. Po jednym z łokci „El Nino” otworzyła się spora rana nad lewym okiem Diego, z której krew tryskała już do końca walki, tworząc istny wodospad. Melendez nieustannie punktował Diego podczas jego ataków, a ten szedł do przodu jak czołg, nic sobie nie robiąc z najmocniejszych ciosów, które z diabelską precyzją lądowały mu na głowie. Wymiany przecinały powietrze z zawrotną prędkością. Podczas kolejnego brawlu Diego dosięgnął podbródkowym, który na moment zamroczył Gilberta. Była to jedna z najlepszych walk w historii UFC i murowany kandydat na walkę roku. Sam komentator UFC Joe Rogan nazwał walkę najlepszym starciem, jakie widział w życiu.
Gabriel Gonzaga nie dał Shawnowi Jordanowi żadnych szans. Po pierwszym trafionym ciosie, który doszedł do szczęki zawodnika z Louisiany, ten skwitował go uśmiechem. Szybko jednak ta mina zmieniła się w grymas porażki, kiedy jednym z kolejnych uderzeń – dokładniej prawym sierpem – Gonazaga posłał rywala na deski, a następnie dokończył ciosami w parterze.

John Dodson swoim firmowym „power punchem” już w połowie pierwszej rundy, posadził na deskach Darrella Montague, który tylko siłą woli przetrwał nawałnicę uderzeń będącą następstwem nokdaunu. Jednak jak mówi przysłowie „co się odwlecze to nie uciecze” sprawiedliwość w końcu dosięgła szczęki na którą Dodson tak długo polował. Nokaut nastąpił zanim zabrzmiał gong oznajmiający koniec pierwszej odsłony pojedynku. Darrell doznał takiego wstrząsu po uderzeniu, że gdy powróciły mu zmysły, starał się obalić sędziego.

Niesamowitą walkę dał Tim Boetsch z C.B. Dollawayem. Prawie przez cały czas trwania widowiska, panowie zasypywali się uderzeniami, naruszając swoje szczęki raz po raz. Akcję nakręcał Dollaway, który jawnie prowokował Boetscha do pójścia na całość. Do niefortunnego zdarzenia doszło w końcowej fazie pojedynku. C.B. dwukrotnie, w krótkim odstępie czasu, otwartą dłonią spowodował nieumyślny faul, poprzez wprowadzenie do oczu rywala swoich palców. Sędzia za czyn ten odjął mu jeden punkt, co – jak się później okazało, nie miało większego przełożenia na punktację, którą można uznać za kontrowersyjną. Punktowi ocenili to starcie na 30-26, 27-29, 30-26 dla Tima Boetscha, choć C.B. bez wątpienia wygrał pierwszą rundę, a w kolejnych radził sobie równie dobrze, można wręcz uznać, iż był w nich na granicy zwycięstwa.

Hector Lombard nie dał żadnych szans Nate’owi Marquardtowi, nokautując go w niecałe dwie minuty od rozpoczęcia starcia. Znalazłszy się przy siatce z Nate’em, Hector zaczął rzucać swoje bomby – jedna z nich mocno zraniła Amerykanina, który ratował się ucieczką. Rzuciwszy się w pościg za nim, Kubańczyk wyprowadził ciosy, które ponownie dosięgły rywala, lecz tym razem kompletnie usadzając go na macie. Po kilku dodatkowych uderzeniach interweniował sędzia, nurkując nad nieprzytomnym Marquardtem.

Widać było przewagę szybkości w uderzeniach Jessicki Eye, która zrobiła nimi spore spustoszenie na twarzy Sarah Kaufman. Jednak wraz z biegiem czasu również Kanadyjka zaczęła się mocno odgryzać, kilkukrotnie nawet prawie posyłając rywalkę na plecy. Walka toczona cały czas w stójce była wyrównana. Pomimo tego, że Jessica była w opałach, udało jej się zdobyć uznanie sędziów, którzy orzekli jej wygraną w tym boju.

Walka K.J. Noonsa z Georgem Sotirpoulosem zwolniła nieco szaleńcze tempo pojedynków i jako pierwsza doszła do decyzji sędziowskiej. W początkowej rundzie w zasadzie trudno było doliczyć się jakiegokolwiek zadanego ciosu – tak asekuracyjnie podeszła do starcia ta dwójka zawodników, będących praktycznie na celowniku UFC do zwolnienia. Pojedynek miewał przebłyski, w których toczyła się akcja z jednej lub drugiej strony, jednak nie były one aż tak znaczące i tylko na chwilę wyrywały publikę z gwizdów i nakłaniały do oklasków. Sędziowie niejednogłośnie wybrali Noonsa jako zwycięzcę.

Pierwszą ładną akcją Adlana Amagova było kopnięcie obrotowe, które wylądowało idealnie na tułowiu T.J. Waldburgera. Po tym incydencie Amerykanin starał się obalić Czeczena, jednak nieskutecznie. Podczas jednego z klinczy Amagov zainicjował krótkie lewe sierpy. Jeden z tych ciosów dosięgnął szczęki i mocno zranił Waldburgera, który po upadku, nie bronił się skutecznie przed uderzeniami dobijającymi i przegrał przez ciężki nokaut.

Mike Rio wręcz opętańczo starał się obalić Tony’ego Fergusona, który jednak ładnie wykorzystywał defensywne zapasy, udaremniając wszystkie próby. Gdy obaj zawodnicy wyprowadzili lewe krzyżowe, to ten Fergusona zdołał szybciej dotrzeć celu i zamroczyć Mike’a. Tony wykorzystał natychmiast tę sytuację, by założyć swoje firmowe duszenie d’arce, którym wykończył dochodzącego jeszcze do siebie rywala.

Andre Fili zaczął od wysokiego kopnięcia i utrzymywał agresywną stójkę już do końca pojedynku, który zakończył się w drugiej rundzie, po bardzo jednostronnym przebiegu. Jedynym sukcesem Jeremy’ego Larsena było obalenie w pierwszej rundzie i praca z góry, która i tak nie trwała długo. Andre zaliczył fenomenalny występ i dawno nikt w UFC nie miał tak dominującego debiutu. Na twarzy Jeremy’ego po jakimś czasie pojawiły się dwa spore rozcięcia, z których intensywnie płynęła krew, zalewając co chwilę twarz zawodnika z Arizony. Koniec nastąpił, kiedy Fili po raz kolejny trafił rywala – tym razem prawym sierpem – i naruszył błędnik Larsena. Zakrwawiony i ogłuszony wojownik zdołał jedynie doczłapać się do siatki i tam ułożyć w pozycji embrionalnej, będąc zasypywanym przez grad ciosów.

Dustin Pague już od pierwszych sekund zdobył przewagę, obalając Kyojiego Horiguchiego i wchodząc mu za plecy. Tam przebywał przez większość rundy, jednak nie mogł poddać Japończyka. Wielki zwrot nastąpił w drugiej rundzie, kiedy po wymianie bokserskiej, Kyoji wyprowadził lewy sierp, który doszedł szczęki Dustina – mocno go ogłuszając. Od tego momentu zaczęła się totalna dominacja Horiguchiego, który wykorzystał sytuację i po jakimś czasie konsekwentnego obijania, dobił swą ofiarę.

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze ciężkiej
265 lbs: Cain Velasquez pok. Juniora dos Santosa przez TKO (uderzenia), runda 5., 3:50

Główna karta:

265 lbs: Daniel Cormier pok. Roya Nelsona przez jednogłośną decyzję (3x 30-27)
155 lbs: Gilbert Melendez pok. Diego Sancheza przez jednogłośną decyzję (2x 29-28, 30-27)
265 lbs: Gabriel Gonzaga pok. Shawna Jordana przez KO (prawy sierp), runa 1., 1:33
125 lbs: John Dodson pok. Darrella Montague przez KO (lewy prosty), runda 1., 4:13

Walki w FOX Sports 1:

185 lbs: Tim Boetsch pok. C.B. Dollawaya przez niejednogłośną decyzję (30-26, 27-29, 30-26)
170 lbs: Hector Lombard pok. Nate’a Marquardta przez TKO (uderzenia), runda 1., 1:48
135 lbs: Jessica Eye pok. Sarah Kaufman przez niejednogłośną decyzję (2x 29-28, 28-29)
155 lbs: K.J. Noons pok. George’a Sotirpoulosa przez jednogłośną decyzję (30-27, 2x 29-28)

Pozostałe:

170 lbs: Adlan Amagov pok. T.J. Waldburgera przez KO (uderzenia), runda 1., 3:00
155 lbs: Tony Ferguson pok. Mike’a Rio przez poddanie (duszenie d’arce), runda 1., 1:52
145 lbs: Andre Fili pok. Jeremy’ego Larsena przez TKO (uderzenia), runda 2., 0:53
135 lbs: Kyoji Horiguchi pok. Dustina Pague’a przez TKO (uderzenia), runda 2., 3:51

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

658 KOMENTARZE

 1. Online prelims ruszyły! Mam nadzieje, że ta gala będzie takim kotem jak jej rozpiska.

  Sędzią Main Eventu będzie Herb Dean 
  „I will fight any man, God ever made. Period.” – Chael Sonnen

 2. wrzucilem do typowania, jebne tez tu:

  Herb na ME!!! 🙂

  sie ucieszylem jak male dziecko.

 3. Stoner, rekordy podobno nie walczą (11-8 vs 11-1) 😛 Pague to solidny zawodnik, ale jak będzie to sam nie wiem. Okaże się 🙂

 4. ja jestem ciekaw powrotu Fergusona, pamietam go z TUF'a od Brocka, ciekawy zawodnik.

 5. Baju, dla mnie to był świetnie zapowiadający się fighter, przystopowała go porazka niestety, ale daje dobre walki i wierzę, że da ich jeszcze wiele w UFC.

 6. Jak na razie dziwna troche walka i ospała no i Horiguchi mnie troche zawodzi. Zobaczmy co dalej

  @edit

  JAK ON TO PRZETRWAŁ : O
  Who Wants Flowers When You’re Dead? Nobody.

 7. Podoba mi się ten Japończyk. Dobrze wyczekał RNC.
  „I will fight any man, God ever made. Period.” – Chael Sonnen

 8. masz na mysli kontuzje? on cos zlapal i dlugo dosyc sie kurowal, fajna walke dostal na powrot, walki na fejsbuku w ogole fajnie obsadzone. Pague dobra runda.

 9. Witam obecny
  ogladalem walke zimnoch binkowski byly tam lokcie i gryzienie 😛
  wlaczylem ufc i piekna 2 runda
  WAR JUNIOR

 10. Japończyk przekozak. 😀 Pomyśleć co będzie robił kategorię niżej. 😀

 11. nie nadaje sie do UFC, nie wiem czemu on sie tak pali, po TUF'ie spodziewalem sie wiecej.

 12. Pierwszy raz widzę w akcji Filiego, ależ on jest agresywny, i te kolana!

 13. Baju ja miałem na myśli dziwną i niefortuną porazkę z Michaelem Johnsonem po serii wcześniejszych wygranych. Przystopowała, nie ma co…

  Nie widziałem 2/3 rundy 1 walki, ale Pague'owi czegoś brakuje, choć warunki i umiejętności ma spore.

 14. juz przegrana to tam spoko, gorzej jak go wyjebalo z zawodow na rok. Fili swietny poczatek!

 15. Fili wjechał w tę walkę na pełnej kurwie. Gala świetnie się rozpoczyna!

 16. jaka fajna batalia, larsen ma talent do tego chyba jednak. może nie wyleci

  @edit no i zajebał
  Who Wants Flowers When You’re Dead? Nobody.

 17. Miałem punktować walki, a tu jak narazie nie za bardzo jest co… Laughing

  Niektórzy dziwią się jak mogą kogoś interesować pojedynki w tak niskich wagach… Tutaj macie odpowiedź! Uwielbiam coś takiego.

 18. Skubany, pierwsza runda rzeźnia, w drugiej tylko dokończył dzieła. Chociał bardzo zywiołowo i nieostrożnie walczy, ale może to tylko kwestia debiutu.

 19. Dawno nie widziałem tylu osobnych rozcięć na jednej twarzy 😉 Brawa dla obu, stworzyli wojnę, zasługują na kolejne walki.

  Solaris, ta…i jeszcze twierdzą, że zawodnicy się tłuczą i nic z tego nie wynika…Krwi pełno, nokaut był, faktycznie 😉 Niech sobie te osoby oglądają walkę typu Prindle vs Graham czy Palelei vs Krylov i mają satysfakcję z kilogramów…;]

 20. ale go pocial. :O

  swietny wystep Filiego!

  'chicken dance'. :DDDD

  fanboy JBJ’a, Bensona i Manchester’u United.

 21. przepraszam ze pisze tutaj ale… Nie moge wejsc na chat bo mam za dlugi nick i jednej literki nie moge wpisac, co w takiej sytuacji zrobic ?

 22. Może zaloguj się jako gość ;)? Chyba jest taka opcja…

  Teraz El Cucuy, oby wygrał. Może osobowością się nie wykazał w TUF'ie, ale ja FIGHTEROW rozliczam przede wszystkim jednak za postawę w klatce/ringu.

  Karta z Fox > maincard jak dla mnie…Sanchez podkręcił atmosferę, bo i tak sądze, że Gilbert się po nim przejedzie. Cormier z Nelsonem też zrobi pewnie co zechce, ale Nate vs Hector…walka Noonsa z Georgem czy nawet starcie Tima Boetscha z CB jara mnie jakoś bardziej 🙂 No, ale Main Event swoje robi w jakości maincardu 😉

 23. Muszę iść spać. Gdzie będzie można zobaczyć gale rano ? Dostaje link na mail? Interesują mnie 4 ostatnie walki przede wszystkim. Może być chomik . [email protected] proszeee

 24. Co do Fergusona już od czasów TUFa go nie lubiłem. Johnson go świetnie załatwił, ale już walka z Edwardsem była bardzo wyrównana i mogła iść w obie strony. Z Rio zapewne wygra, bo to kolejny TUFowy ogórek, ale pewnego progu nie przeskoczy według mnie.

 25. Ma ktoś info o której planowana jest walka wieczoru?? Żeby człowiek wiedział, na którą ustawić budzik 🙂

 26. ile razy mozna pisac przy kazdej gali? kazdy pojedynek zaplanowany jest na okolo 30minut, bardzo latwo obliczyc. main eventy na galach organizowanych w USA zazwyczaj sa kolo 6/7 wiec nalezy wstac okolo 6. 

 27. Promo UFC 168… Choć na 167 w Main Event i Co-Main Event walczą chyba moi dwaj ulubieni zawodnicy – Chael i GSP, to gdy natrafiam na jakiś trailer grudniowej gali z dwoma nazwiskami – Weidman i Silva, myśl o tej walce jara mnie o wiele bardziej…

 28. Tyle, że bez dziar 😉

  Rio niedoceniany…Potrafi się zaprezentować. Wszystko zależy od tego, który się lepiej przygotował i jak się dziś czuje. Na papierza lepszy i wszechstronniejszy jest Tony, ale to jest MMA 🙂

  @down, jeśli alkoholem to ja nie wiem jak można oglądać galę pijąc alkohol, bez urazy Comber ;-D koncentracja spada i samemu chce się walczyć zamiast podziwiać coraz to lepsze persony wchodzące do klatki 😉 Ale spoko, nie rozumiem jak można też obstawiać walki. Szkoda emocji czysto sportowych, a zysk w tym sporcie ryzykowny zawsze 😉

 29. double poszedl

  ej kurwa, youtube mi padl. :C

  fanboy JBJ’a, Bensona i Manchester’u United.

 30. Piękne brabo : ) 

  @up, jeśli mamy oglądać tak efektowne walki, to nie narzekam!
  „I will fight any man, God ever made. Period.” – Chael Sonnen

 31. Brawo Tony. Charakter, który pokazuje + boks i zapasy…Zawsze chętnie będę oglądał jego walki, mam nadzieję, że do czegoś dojdzie,a walka z MJ'em to była wpadka.

  no nic, pewnie kolejna walka o 1:30, nie ma co czekać dla niej jednej, a późniejsze i tak już nie na FB :/ Obejrzę w dzień. Dobrej gali i pelnej emocji życzę. Żałuję, że nie jestem w domu z odpalonym Orange w TV 🙁

 32. Piękne skonczenie

   

  Zapowiada się swietna gala, walki kończą się przed czasem 😉 Walka wieczoru tez bedzie przed czasem, JDS by KO 1 round 😉 

 33. szybka gala jak narazie, nawet Kendalla wspomnieli 😀

  btw jak się sprawił Japończyk, bo przegapiłem

 34. Tylko napiszę, że…dziś JDS odbierze swój pas 😉 W 2 walce nie był sobą i oby dziś nie pokazał czegoś takiego. Chcę walki, w której obaj będą na 100% przygotowani i skoncentrowani, niech wygra lepszy. Na papierze faworytem jest Cain, ale papier nie walczy, a nokautujący cios jest bezcenny 😉

 35. Chciałbym aby jds wygrał bo jest szalenie efektowny i sympatyczny ogólnie ale wydaje mi sie, że Velasquez znowu go porządnie uszkodzi

 36.  

  EDIT – sorry , ten obrazek o około 5 godz za wczesnie wkleiłem, przypomnę go pozniej jak juz bedzie po gali  😀 

 37. W pierwszej walce faworytem był Cain – wygrał JDS, w drugiej faworytem był JDS – wygrał Cain. Teraz faworytem jest Cain – wygra kto? 😀

  Taka ciekawostka 😀

 38. sw – nie ma opcji, wróżka powiedziala ze JDS wygra 😀

  btw, kuźwa jakże sie cieszę ze HERB DEAN bedzie sędziował walkę JDS vs CAIN!!!!!!!!!!!!!! no to nie bedziemy mieli zadnych niespodzianek w postaci niefortunnych przerwan. Herb wie co robi, najlepszy sedzia pasuje do tej walki jak oko do twarzyczki. teraz tylko czekac! 😉

   

  @Polish Experiment, mam ten sam problem (mam inny login niz nick, tez za dlugi), chyba musisz zalozyc inne konto specjalnie zeby wchodzic na czat, innej opcji raczej nie ma :/

 39. Herb Dean sędziuje zawsze tam chyba gdzie inny sędzia mógłby za szybko przerwać. 😀 Chodzi mi o najważniejsze pojedynki

 40. Tomasz "nie daloby to nic" :< . Chodz wiem ze kiedys wpisywalem nick i haslo w jednej rubryce i bylo git, teraz to nie działa.

 41. Jaka jest różnica pomiędzy duszeniem brabo i d’arce? Bo na sherdogu jest wpisane brabo a tutaj d’arce. Jest jakaś różnica czy to jedno i to samo?

 42. to jest to samo, ostatnio tez to ogarnialem. <3

  no kurwa dawac mi juz Caina! 😀

 43. Kamery slow motion i ta spoglądająca przez oczko klatki świetnie się sprawdzają.

  No to czekamy na następne KO!

 44. Gala roku!!! GALA ROKU !!! Gala roku!!! GALA ROKU !!! Gala roku!!! GALA ROKU !!! Gala roku!!! GALA ROKU !!! Gala roku!!! GALA ROKU !!! Gala roku!!! GALA ROKU !!! Gala roku!!! GALA ROKU !!! Gala roku!!! GALA ROKU !!! Gala roku!!! GALA ROKU !!!Bayan

 45. wszystko na to wskazuje, jak jescze Nelson trafi cepa…Gala roku!!! GALA ROKU !!!Bayan

 46. Siemano wszystkim,
  moze ktos sie orientuje o ktorej mniej wiecej glowna karta? 4?

 47. Waldburger na noszach opuszczal hale, i odrazu zostal przetransportowany do szpitala.

 48. Ten ostatni strzał był brutalny… Yves Lavigne musi popracować nad refleksem trochę.

  @Solaris – o, to jebłem się troszkę 😉 Kto sędziował ? Wydawało mi się, że mała łysa pała podbiegała tam pod koniec.

 49. Szczególnie, że Lavigne nie sędziował tej walki 

  To był Jay Stafin.
  „I will fight any man, God ever made. Period.” – Chael Sonnen

 50. Sędzia moim zdaniem o 2 ciosy za późno przerwał. Kurde dopiero minęła karta FB a tu już są dwaj murowani faworyci do bonusów 🙂 Co się będzie działo w następnych walkach :O

 51. Przypajacowali panowie w 1 rundzie z tym krążeniem, ale ogólnie walka jako całość niezła wyszła. Wciąż może to być gala roku (nie liczę tych, co przegrali taśmy xD).

 52. Noons – Soti – ani jeden nie zasłużył na wygraną. Jakby było coś takiego jak bonus (odejmowanie z wypłaty) za najgorszą walkę wieczoru, to panowie z palcem w dupie powinni to wygrać, a i jeszcze może by o najgorszą walkę roku powalczyli z Solą Paleiem i tym Ruskiem czy Ukraińcem.

 53. Przesadzasz. Evans – Nog pamiętasz?

  Panna Eye całkiem sympatyczna. 😀

  Muszę sobie poprawić krążenie. Znajdźcie mi coś do rozpier***enia. ~ Urdnot Wrex

 54. Czemu tsatsiki ? W 2 czy 3 rundzie ktoś zasłużył na zwycięstwo, albo walka zaczęła być ciekawa ?

 55. Zajebista walka! Coraz bardziej zaczyna mi się podobać kobiece MMA.

 56. HOHO, SPLIT MOTHERFUCKERS! EYE!

  fanboy JBJ’a, Bensona i Manchester’u United.

 57. Wałek? Bez jaj. Wyrównana walka, osobiście punktowałem 29-28 dla Kaufman, ale mogło iść w obie strony więc moim zdaniem skandalu nie ma.

 58. Też mi sie wydawały dosyć oczywista 2 i 3 runda dla Sary. No, ale cóż zdarzały się gorsze przekręty.

 59. No to teraz jak kiedyś rzekł Mitrione the most angry midget on the planet 😀

 60. 2 runda nie była taka oczywista, jaki wałek… Będzie jeszcze 100 bardziej kontrowersyjnych decyzji.

 61. Jessica Eye przy Kauffman wygląda jak miss świata. Ładna, chyba jedna z ładniejszych ale walke moim zdaniem przegrała, stad troche moje zdziwienie gdy uslyszalem o splicie na jej korzysc. Ale walkiem roku bym tego nie nazwal, walka wyrownana, decyzja mogla isc w obie strony

 62. Nieźle Lombard, ale nie zachwycałbym się tym zwycięstwem, bo Marquardt jest już dawno rozbity i szklany.

 63. Nooo Lombard dał radę, może bedzie sobie radził w tej kategorii lepiej niz w MW 😉

 64. Tak jak się spodziewałem, jest moc. Może z tą siłą troche pomieszać w 77.

 65. Kaufman wygrala dwie rundy brz cienia watpliwosci. To, ze wyglada jak koza nie powinno miec wplywu na wynik. Dobrze, ze karakan Hector nue pozostawil watpliwosci, bo by mu jeszcze odjeli punkty za deficyt we wzroscie.

 66. szybko poszło więc niech dają powtórki z fejsa bo niewidziałem 🙁

 67. Lombard wygrywa w bellatorskim stylu, szybko i ładnie.

  Co do Sary i Eye to w mojej opinii wałek.

 68. Mogli by już Boetscha puścić, w końcu przecież od 4.00 ma być Main card.

 69. Widać było,że Lombardzisko się ucieszył z wygranej.Jak uwierzy w siebie i w swoje kopytka to może być powtórka z bellatora. 

 70. ciezko mu teraz rywala znalezc w 77 na Australie, tak mysle, mysle i wszyscy zajeci jakos. szczegolnie mowa o Condicie, Brownie, Rorym czy Lawlerze. :C

  Shields? kontraktowac Askrena i na pozarcie go Lombardowi. i Jake'a i Bena moglby ukrocic.

  fanboy JBJ’a, Bensona i Manchester’u United.

 71. Maria Malysiak w finale ADCC !!!! teraz tylko Gabi Garcia i zloto jedzie do PL 🙂

 72. fajnie, że Lombard siły nie stracił przez to cięcie. i druga sprawa ile on od wczoraj nabrał bo już nie był tak jak na wadze wysuszony

 73. Maria Malysiak w finale ADCC !!!! teraz tylko Gabi Garcia i zloto jedzie do PL :)

  Jaki to ma związek z ufc ?

  Mam nadzieję że Boetsch wygra z tym pajacem…

 74. KURWA CO TEN BOETSCH ODPIERDALA PRZECIEZ DOLLOWAY BYL PODŁĄCZONY W 3 RUNDZIE A TEN KLINCZUJE JA PIERDOLE. CZEGO ON SIE NACPAL

 75. Wow tego sie napewno nie spodziewałem, ten pkt odjęty musiał zaważyc nad wynikiem? O,o

 76. Tak jest kupon dalej w grze co nie zmienia faktu że boetsch był słabszy w każdej płaszczyźnie od dollowaya.

 77. nie no z tą punktacją to się zagalopowali.

  Ale walka bardzo fajna a to dopiero początek Cool

 78. Ani obalen, ani ciosow, pojedyncze kopniecia i mniej wiecej rowna liczba prob poddan a tutaj wg punktacji mamy prawie jednostornna dominacje. Co ja pacze ?

 79. U mnie wraz z odjętym punktem było 29-27 dla Dollowaya, ewentualnie mogło iść w strone 29-28, ale wygrana Boetscha i to we wszystkich rundach?

 80. Poziom sędziowania tej gali jest na razie mocno przeciętny, żeby nie powiedzieć żenujący… CB i Kaufman mogą czuć się wywałkowani na maxa.

 81. 30-26 oczywiście bez sensu, ale już sama wygrana Boetscha mnie nie zaskoczyła. Możliwe, że to już efekt zmęczenia, ale pierwsza runda wydawała mi się wyrównana, z lekkim wskazaniem na CB, drugą Boetsch już przegrał, a trzecią co najmniej zremisował (dzięki faulom) – więc walka na styku i wygrana Tima nie jest jakąś wielką kontrowersją.

 82. Wlasnie napisales, ze przegrana pomimo wygrania dwoch/trzech
  rund nie budzi kontrowersji. Gratulacje. Wypij kawe.

 83. mam takie pytanko, ale co po trzeciej walce? po ilu walkach wygranych przez przegranego można się spodziewać czwartej odsłony?

 84. Mam nadzieje ze w walce wieczoru jesli mialaby sie skonczyc decyzja to sedziowie przemyja oczy przed nia

 85. Jak te przerwy pomiędzy walkami będą takie długie to Cain przed siódmą nie wyjdzie.

 86. Najdziwniejsze jest to, że sam Dolloway czuł, że przegrał tę walkę. Jeszcze przed werdyktem wskazał paluchem na Boetscha. Zawodnicy duuużo częściej widzą swoje zwycięstwo, mimo kompletnego braku argumentów, ale z takim zachowaniem rzadko się spotykam. Ja sam punktowałem to 29-27 dla CB, 30-26 to jakaś kompletna paranoja, sędzia chyba musiał pobiec do kibla w trakcie walki.

 87. Comber – przeczytaj jeszcze raz. Nie napisałem, że nie budzi kontrowersji, tylko że nie jest wielką kontrowersją. Pierwszą rundę oglądałem jednym okiem i może dlatego wydawała mi się wyrównana. Druga dla CB trzecia conajmniej remisowa dla Boetscha.

  Czyli powiedzmy: 10-10 (9-10), 9-10, 10-10 (10-9) –> czyli na styku. Oczywiście 30-26 nie do przyjęcia.

 88. jak na moje 1 dla CB pozostałe wyrównane plus faule na Barbażyńcy i spodziewałem się wygranej Tima , ale kurna nie takiej …

 89. Dodson zdjęcie z ważenia ma efektowne KO, gala udana. ale KOTN i tak zgarnie Cigano Smile

 90. Chociaż zachowanie Dodsona jest conajmniej dziwne, to umiejętności mu nie można odmówić, niesamowita szybkość.

 91. Jak mam byc szczery to nie dawałem Gonzadze żadnych szans i dlatego postawiłem na niego $, to się ceni 🙂

 92. Cały czas nokauty i świetne walki. Poważny kandydat do walki roku, a przed nami jeszcze 3 główne starcia : )

  Puszczą pewnie jakąś walkę z Facebooka, więc nie ma czego żałować.

 93. nie dawałem Gonzadze żadnych szans

  Czemu? przeciez Gonzaga to dobry zawodnik, przegrywa ino z czołówką dywizji, zas Jordan to typowy średniak, ktory nie walczyl nigdy nawet z nikim jak Gonzaga. Dla mnie niespodzianka to nie było, ale i tak sie ciesze.

 94. @Brasil nie wiem, dlaczego tak myślałem. Po prostu po walkach z Russowem i Barry'm miałem go za mocnego pretendenta do wejścia do czołówki wagi cięzkiej. Imponował mi w tych walkach. Siła ciosu z tych łapsk wydawała mi się tak poteżna, że wyobrażalem sobie cięzkie KO.

 95. czy ktoś może mi podać jakiś link z dobrą jakością, na first row sports co 15-20s laguje na conajmniej 5 sekund 🙁

 96. Witam wszystkich, mama nadzieje, że szybkie walki będą, bo za 2h do pracy musze iść

 97. za taką walkę powinni dostać drugie tyle co za walkę wieczoru chociaż Dana im pewnie sypnie pod stolikiem 😀

 98. Ależ bitwa ! Melendez przez moment miał strach w oczach, jak Diego ruszył

 99. kurwa, piękna walka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a emocje dopiero przed nami :D!

 100. Ja pierdole! Co za bitwa! Bezapelacyjnie walka roku, Dana szykuj wszystkie bonusy x 3.

 101. Wg mnie fight roku ! Ale Melendez ma szczęście, bo jakby była jeszcze jedna runda to by padł…

 102. Świetna walka – prawie przez cały czas dominacja Gilberta. W końcówce Sanchez miał przeciwnika na widelcu i zamiast dobijać to mu się poddania zachciało.

 103. Bardzo dobra wielopłaszczyznowa walka. W szczególności należy zwrócić uwagę na niebanalną taktykę obraną przez Diego Sancheza. CÓŻ ZA GEJMPLAN.

 104. Co za walkaa, niesamowite, to jest najpiękniejszy sport, obaj będą faworytami u mnie w każdym pojedynku oprócz Pettisa i Hallmanna 🙂

 105. Cos mi sie wydaje, ze wieksza szanse skonczyc Diego mial ciosami, za sliski na poddanie. Walka niesamowita. Co by sie dzialo bonus musi isc do nich Pray

 106. Dawno nie miałem takich ciar podczas walki. Moc! Po prostu moc!

  Bąs – Gustafson? Phi. Przy tym to była nudna zabawa dla przedszkolaków. 

 107. walki mistrzowskiej (5 rund) Melendez by nie przetrwał, uratowałoby go jedynie Doctor Stopage, albo mina Pettisa po walce coś w stylu „kurde ja z jednym z nich pewnie będę niedługo walczyć”

 108. Nokdaun ratuje Sancheza od przegrania wszystkich rund (30-28), ale pojedynek rewelacyjny.

 109. PO TEJ BOMBIE Sancheza serce staneło mi na moment. Poki co kupon jeszcze w grze 🙂 Pojedynek bezprzecznie walka wieczoru….jak narazie;)

 110. Swoją drogą obaj mają chyba szczękę z granitu… na miejscu Sancheza 90% odpłynęło by w 1 rundzie, a to co przetrwał Melendez to też kosmos

 111. Gilbert kilka poziomow pobad Sanchezem. Gdyby nie wdawal sie w brawl wygralby mega zdecydowanie.

 112. Ja niestety na lotnisku w Abu Dhabi będę sobię wyobrażał jak wygląda gala po waszych komentach 😀

 113. Szacun przede wszyskim do Sancheza bo Melendez jest jednak co by nie mowic zawodnikiem duzo lepszym,  za to ze mimo wszystko ciagle szedł do przodu i nie zabraklo serca szacun. Oby walki wieczoru umocnily przekonanie co do gali roku!

 114. Walka gali to na bank, wątpię by cain – jds dali lepszą a tym bardziej roy – cormier. Diego miał farta, bo rozciecie było naprawdę mocne, krew lała się strumieniami ale na szczęście oko nie było jakoś strasznie zapuchniete.

 115. jeszcze ani raz nie ziewnąłem a nie śpię od ponad 20 godzin 😀 gala w pytkę!!!

 116. Diego Sanchez pokazał ,że jak się nie kalkuluje to można pokonać każdego.Dzisiaj zabrakło jednej rundy.

 117. To będzie gala roku. Serce mówi Roy,ale DC jest z tej samej gliny co Cain i JDS.

 118. Zabrakło jednej rundy? Poza zajściem za plecy na początku walki i jednym ciosem (z kategorii tych, o których niektórzy tu zwykli pisać lucky punch) w ostatniej rundzie Diego został zdeklasowany. Kolejne odsłony jedynie odbiłyby się na jego zdrowiu.
  „Nieokrzesanym krytykom wydaje się, że wpisują się tak do wąskiego grona ekspertów.”
  http://cohones.mmarocks.pl/topic/mlotkiem-w-malkontentow

 119. Melandez dominował cały pojedynek ale na koniec był mocno napoczęty.

 120. 2x DC miał szczęście bo przeszły te cepy minimalnie obok bani 🙂

 121. Naprawdę, "zabrakło jednej rundy"?
  Punktowałem 10-9, 10-8, 10-10 Melendez.

  Widzę inne możliwości punktacji, ale na pewno żandej rundy na korzyść Sancheza.

 122. Cormier ma nie tylko umiejętności, ale i głowę na karku. Naprawdę mądry fighter.

 123. prawda ale obawa że nadzieje się na bombę grubaska jest duża czasami

 124. 2;55 PO CO POSZEDL PO NOGI?!?! Zachwial nim az milo, Diego lub el nino szedlby do przodu z bombami 🙂

 125. Daniel Cormier – najnudniejszy zawodnik wagi cieżkiej. A ten kto nazwał go "czarnym Fiodorem" powinien się wstydzić. Fiodorowi to on może ochraniacze nosić.

 126. Cormier wg mnie robi jeden błąd jak atakuje pod siatką serią ciosów mógłby dołożyć trochę siły i skończyć go co idzie też z nadzianiem się na kontrę, a jak chce wywrócić grubaska ciężko będzie bo to ponad 100kg a do tego to utrzymać jeszcze trudniej

 127. Jeszcze się okaże na koniec, że sędziowie dadzą decyzję Royowi haha

 128. DC w 205 namiesza i to ostro. Jak chce sprowadzić to niemal pewne, że mu się udaje, technika sprowadzeń i trzymanie pozycji nieziemska.

 129. oj DC na koniec bawił sie z Royem. Dominacja i tyle. kupon nadal w grze 🙂

 130. Arlovski, bluznisz. Cormier obok JDSa i Miocicia pokonal Nelsona w najlepszym stylu. Osmieszyl go.

 131. Szkoda Roya. Zostaje mu chyba testowanie zawodników,którzy chcą wejść do pierwszej dziesiątki.

 132. zejść zejdzie już na pewno, nawet jak Cain przegra to za 2-3 walki musieliby się spotkać

 133. Co do przyszlosci to wolalbym zobaczyc Daniela z kims z top 5, a pozniej z JJ, w przypadku Roya to jedno wyjscie NELSON vs HUNT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Tam bylyby bomby!!! Walka w HW z wymianami jak Diego vs Gilbert, ale napewno z klatki wyszedlby tylko JEDEN

 134. co by nie mówić niesamowita moc, energia, rządza zrewanżowania się jest w Juniorze.

 135. BooykaFigher Ale to trochę niesprawiedliwe że to DC musi się poświęcić, zrzucić wagę i walczyć w nienaturalnej dla siebie wadze.

 136. ja wiem czy poświęcenie, Cain już jest mistrzem i może nie chce walczyć z kolegą a w 205 będzie miał pełne pole do popisu 🙂

 137. Cain ma kondycje nie z kosmosu, tak walczyć trzymać klincz prawie całą rundę a może walczyć tak kilka rund :O

 138. No na poczatku moje serce zadrzalo. Mam wrazenie, ze Cain jakby chical udowodnic, ze wcale nie ma takiej slabej szzeki jak to sugerowal JDS

 139. on sił nie straci, kondycja z innej planety może tak walczyć 5 rund

 140. Jedna z najsłabszych walk dotychczas… Cain na razie wszystko pod kontrolą

 141. Frugo że niby Cain straci siły? haha Cain może przegrać tylko jeżeli Junior go upoluje jednym ciosem

 142. innej opcji nie ma na wygranie tej walki przez Juniora jak one lucky shot

 143. Herb Dean wspaniały sędzia czekał do ostatniej chwili inny by przerwał

 144. Jak JDS to wygra przez KO, to cały świat będzie się śmiał z Caina i jego siły ciosu.

 145. PIEKNIE !!! Dominacja Caina ! Junior juz chyba nie bedzie mial mocy zeby powaznie zagrozic Cainowi. Chyba ze wejdzie mu jakis pojedynczy mega cep..

 146. za przeproszeniem ale JDS nie ma co szukać w ringu razem z Braćmi K 😀

 147. granit, jebany granit 🙂
  Cain wygra, ale JDS potwierdza po raz kolejny, ze KO na nim graniczy z niemozliwym

 148. kurcze, muszę spadać do pracy, szkoda strasznie, tym bardziej, że dobra gala

 149. czy ktoś po walce mógłby wstawić porównanie twarzy JDS z II i III walki ?

 150. To coś co stoi na przeciwko Caina to człowiek czy jakiś mosiężny pomnik ? :O

 151. PIEKNIE ! Junior znow zmasakrowany ! Niech tylko teraz CAIN uwaza na siebie i bedzie po sprawie ! :>

 152. Nie chciałbym znaleźć się w walce z Cainem mając szczękę Dos Santosa… 🙂

 153. Zdewastował go bardziej niż w poprzedniej walce.Oby nie nadział się na jakąś niespodziankę. WAR CAIN!!

 154. rozpoczęcie rundy 5 kamera na Caina a ten patrzy i myśli „Ku*wa jakim cudem on jeszcze stoi”

 155. Where you at JDS? Totalna dominacja, klasa sama w sobie Cain! Potwór z cardio Edgara. Absolutnie poza zasięgiem.

 156. Cain najlepszy, JDS wiecznie 2. No coz dziekuje UFC i zawodnikom za rewelacyjna gale, poza tym kupon siadl stad jeszcze wieksza radosc 😉

 157. Mało w życiu cieszy mnie tak jak wygrana Caina.
  AND STILLLLLLLLLLLLLLLLLLL !!!!!!!!!!!!
  😀

 158. CAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAIN KURWA!!! GDZIE TE WSZYSTKIE JUNIORY!!!

  z czego ten czlowiek ma glowe – nie wiem. szacunek!!!

 159. 2 Krotkie wnioski :
  – Im mniejszy brzuch Nelsona tym gorzej walczy
  – Osoba odpowiedzialna za game-plan JDS powinna teraz obciagnac calej publicznosci ;] Jak mozna bylo wymyslic taka taktyke na walke z mistrzem ( a moze nie bylo zadnej – bo w sumie tak to wygladalo)

  Jedna z lepszyc gal jakie ogladalem

 160. Piekielna dominacja Caina. Przepaść nad innymi zawodnikami wagi ciężkiej jest ogromna i w najbliższym czasie nie widać kto mółgby zawalczyć z mistrzem na równym poziomie.

  Mniej sprowadzeń na korzyść Velasqueza niż w II walce ale dewastacja dużo większa.

 161. Ależ go zmasakrował… Wielki szacunek dla Juniora, za to, że tyle wytrzymał.
  Nie-sa-mo-wi-ta gala! Nic w tym roku już tego nie przebije. Najlepszy event UFC, jaki oglądałem.

 162. wczesniej cygan mowil ze sie przetrenowal a teraz co katar mial czy sraczke przed walka

 163. 22 godziny bez snu, trza sie polozyc, ale nie zaluje. Kolejna zajebista gala. Mam ostatnio szczescie do wybierania eventow 🙂

 164. A JAK DLA MNNIE JEGO STYL WALKI JEST SREDNI CIAGLY KLINCZ Z CZASEM PRZYPOMINAC ZACZNIE WALKI KLICZKI

 165. – Osoba odpowiedzialna za game-plan JDS powinna teraz obciagnac calej publicznosci ;] Jak mozna bylo wymyslic taka taktyke na walke z mistrzem ( a moze nie bylo zadnej — bo w sumie tak to wygladalo)

  A nie przyszło Ci do głowy, że Cain zwyczajnie był na tyle lepszy by narzucić własne warunki gry?

 166. Junior chce kolejnej walki, mam nadzieję że nie prędko ją dostanie. 

 167. deklasacja tak jak sie spodziewalem , garda JDS jak byla dziurawa z Cainem w II pojedynku ,tak i dzisiaj bez zmian , zbieral co lecialo…

  nic nie zostalo poprawione to byl ten sam JDS

 168. zanim pojde spac jerszcze napisze ze nasteopna gale chyba bede ogladal na MUTE bo kurwa padaczka jeden stronniczy drugi pierdoli farmazony nie da sie sluchac jak kurwa szum przeszkadza grrr

 169. Myśle, że Dana powinien wypłacić więcej niż jeden bonus za KOTN.
  FOTN, FOTY – Melendez vs. Sanchez <3
  SOTN – Ferguson
  Jestem tak podjarany tą galą, że przed snem obejrzę jeszcze konferencje : )

  „I will fight any man, God ever made. Period.” – Chael Sonnen

 170. Oboz dobrze wiedzial jak bedzie wygladac walka … mial prawie rok, zeby cwiczyc schematy walki pod siatka ( odpychanie, lokcie, krotkie ciosy). Nie widzielismy z tego nic. Gdyby Junior bil seriami na srodku- a nie pojedynczymi ciosami to by Cain nawet do niego nie podszedl ..i jestem przekonany ze walczac na srodku doczekali bysmy sie nokautu mistrza. Zal patrzec jak Brazylijczyk dostaje taki wpi***ol i jest przy tym bezradny jak dziecko. Jak dla mnie zawinila taktyla Brazylijczyka

 171. Tak tak … latwo sie pisze. Kto teraz dla Caina … pomyslow chyba brak ? 😀

 172. Cormier i Velasquez. Era zapaśników-maksymalna efektywność przy minimalnej efektowności.

 173. Taktyka? Cain był za mocny by JDS mógł zrealizować swoją taktykę i tyle. Ja pierdolę, wieczne szukanie usprawiedliwień. W drugiej walce nie był sobą, a teraz jego team zjebał mu przygotowania.

 174. Z całym szacunkiem, ale CV bombarduje z tego klinczu niemal cały czas, więc ciężko to nazwać mało efektownym.

 175. Drogie Cohones siedzę o 6 49 tu ponownie, by napisać pare słów, przed którymi się wzbraniałem i nie dopuszczałem do siebie, że kiedykolwiek to napiszę. Nie mniej zanim przejdę do tego napiszę tylko, że jestem rozczarowany zakończeniem tej trylogii, bo po za paroma momentami ta walka był strasznie nudna, bo wyglądała cały czas tak samo, klincz przy siatce to nie to czego się spodziewaliśmy.

  A teraz do rzeczy:

  Cain Velasquez całkowicie zdominował Juniora. Przyjął bodajże 3 mocne uderzenia na początku rundy, które ustał a następnie był w stanie narzucić Brazylijczykowi swój styl. Tak walczy PRAWDZIWY MISTRZ. W typowaniu tej walki nie kierowałem się zdrowym rozsądkiem tylko osobistą sympatią do Cigano. Junior jest niestety strasznie jednopłaszczyznowym zawodnikiem. Jeśli nie ubije w stójce to nic z tego nie idzie. Przyznaję natomiast, że Cain jest zawodnikiem kompletnym, ba nie zawaham się użyć stwierdzenia, że jest to zupełnie inna liga aniżeli JDS. Po tej walce wycofuję wszystkie nieprzychylne opinie na temat Caina Velasqueza i posypuję głowę popiołem. Przyznaję też, że Cain jest niesamowicie dominującym zawodnikiem i  życzę mu jak najdłuższego panowania w dywizji ciężkiej, bo całkowicie na to zasługuje a jako fan Cigano mam nadzieję, że nie dojdzie do ich 4 starcia, przynajmniej nie w najblizszym czasie.

 176. Voranek pisze ,,Piekielna dominacja Caina. Przepaść nad innymi zawodnikami wagi ciężkiej jest ogromna i w najbliższym czasie nie widać kto mółgby zawalczyć z mistrzem na równym poziomie.''

   

  Userze w I i II walce stawialem na JDS ,zeby nie bylo ,ale gdzie ty kurna widziales ten rowny poziom? he? przeciez starcie II i III to byla DEMOLKA to dla ciebie byly rowne starcia? O_O WTF te bezradne zapasy , dziurawa garda jak ser itp?

 177. Wkurwiają mnie ci zapaśnicy. I Cormierowi, i Cainowi będę życzył porażki, obojętnie z kim będą walczyć. Obie walki o były bardzo mało widowiskowe, przynajmniej moim zdaniem.

  Cain niestety był dziś lepszy od Cigano. JDS w ogóle nie znalazł recepty na wciskanie w siatkę i brudny boks Meksykańca. Szkoda. W ogóle mit o słabej szczęce Caina został obalony. Kilka naprawdę konkretnych strzałów wyłapał i nic. Myślę, że po prostu cios w ucho Juniora to najbardziej dewastujące uderzenie w tym sporcie, niestety tym razem nie udało się nim czysto trafić.

 178. Cain niekwestionowanym mistrzem, dzisiejszym wystepem udowodnił, że porazka w pierwszym pojedynku, to byl wypadek przy pracy. A Werdum nie ma czego szukac z Cainem. Fabricio nie wytrzyma 3 rund na pełnych obrotach a co dopiero pięciu. Jeżeli jakims cudem Fabrycy nie znjadzie się za plecami Caina to nie jestem sobie w stanie wyobrazić w jaki inny sposób mógłby zdetronizować mistrza. Werdum ma tylko lepszy parter od Velasqueza, cardio gorsze nawet od JDSa, szczeka w porownaniu z Juniorem, to szklo. Cain skonczy go przed czasem o ile nie popelni jakiegos glupiego bledu i bedzie sie trzymal gameplanu.

 179. Mega Gala.

  Cain jest niesamowity. Chyba ten tłuszczy pozwalam mu iść do przodu 25 min.

 180. Tak jak myslalem, jak Junior nie wygrał w pierwszej rundzie przez desperacji atak to juz wiedziałem ze przegra. Jedyna taktyka na caina isc do przodu i wypompowac się na nim w pierwszej rundzie, dziwne ze Junior walczyl pod siatka przez caly czas, nie rozumiem tego :/

 181. e tam niema co psioczyc na Caina i ten klincz , mimo walil w JDS'a ,az milo. JDS mowil cos o kliczkach? z taka dziurawa garda koncza go do 4 rundy.

   

  Voranek umiem , tyko pod koniec myslalem ,ze teza jest ,ze nikt dlugo nie da tak wyrownanej walki.

 182. Gdzie są Juniory??

  Here we are, Junior to wspaniały zawodnik, drugi raz zebrał niemiłosierny oklep, i pięć minut po walce, chce walczyc raz jeszcze. Cain znów okazał się lepszy. Jedyne co się zmieniło w kontekscie następnego pojedynku to to, że nabieram coraz większego szacunku do szczęki Caina. Czwarty pojedynek będzie.

  Co do taktyki Juniora, słyszeliście napewno stwierdzenie "walczysz tak, jak przeciwnik pozwala", co miał wciągnąc go do gardy?

  mial prawie rok, zeby cwiczyc schematy walki pod siatka ( odpychanie, lokcie, krotkie ciosy). Nie widzielismy z tego nic

  Really, jaką ty walkę widziałeś? Junior przy każdym odepchnęciu wkładał niesamowite łokcie. Po prostu styl Caina nie pozwala na rozwinięcie się. Miał bić seriami? I leżeć na plecach po wykonaniu każdej serii?

  Niemniej Junior miał naruszonego Caina i jestem o tym przekonany, że może go znokautować i odzyskać pas.

 183. Dodam jeszcze, ze Cain gdyby zaryzykowal i postawil wszystko na jedna karte, to juz w 3 rundzie znosili by zwloki Juniora z oktagonu. Szkoda, ze majac go polprzytomnego nie poszedl za ciosem i go nie skonczyl. JDS powinien podziekowac Herbowi, ze ten sie nad nim zlitowal i oszczedzil mordobicia. Lysy chyba nie przepada za Werdumem, ze wyznaczyl go nastepnego do sciecia ;D

 184. Tak w II walce JDSa z Cainem krzyczeli że Junior łapał się siatki ale teraz jak Cain klinczował i trzymał się ciągle to nikt nie widział 😛 Troche to śmieszne…
  Sam koniec walki głupi, bo obaleniu Dos Santos uderza głową o podłogę po czym dopiero wtedy CV doskakuje i uderza. To nie było dla mnie takie oczywiste TKO ale mniejsza z tym. Na wynik walki i tak to nie miało już wpływu ,mistrz się nie zmienia 🙂
  Junior jeśli stanie do walki po raz 4 z CV znów przegra jeśli nie zmieni gameplanu…

 185. Jak myślicie co teraz bedzie z JDS? Nie widze nikogo, kto może pokonac teraz Caina i tak samo nie widzę nikogo pokonującego JDS, jak się zdarzy ze za dwa-trzy lata to się nie zmieni, co wtedy? Junior wygrywa z pięć walk i nie może walczyć o pas? Kuźwa dziwna sytuacja wówczas, chyba ze zrobią pas mistrza superchampiona oraz mistrza regularnego dla JDS Laughing

 186. Zastanawia mnie czy JDS moglby zbic do 205… Glownie dlatego, ze w ciezkiej pewnie dlugo nie dostanie szansy na walke o tytul. Dodatkowo walczyl juz z wieloma z czolowki (jest jeszcze pare nazwisk) ale generalnie moze w LHW mialby szanse przykleic jakis cep do szczeki JJa.

 187. Kwestia jest taka, że Cain Velasquez pracował CAŁY czas w klinczu. Jest to jeden z tych zawodników, który klincz ma mega aktywny. Krytycy i malkontenci chyba zapomnieli ile ciosów ze stójki zainicjował Cain na szczękę Juniora. To, że wdrażał do gameplanu klincz, to świadczy tylko o jego wszechstronności. Stójka niesamowita, zapasy najlepsze w historii wagi ciężkiej MMA, jedynie parter kuleje, ale zastępuje to świetne G'N'P. Mówienie o tym, że jest to zawodnik nudny, to świętokradzctwo i po prostu jakby to powiedział PAN EM, opinia, której nie da się udowodnić nie robiąc z siebie głupka :).

 188. ufc zaczalem ogladac gdzies od ufc 121 i nie pamietam ,aby w rewanzowych bojach tak jeden  gosciu zlal drugiego goscia. Wziac do kupy obrazenia walki II i III Jds'a i wychodzi walka o zachowanie twarzy JDS'a dosłownie w szpitalu.

 189. Bardzo dobra walka w wykonaniu Caina. Spodziewalem sie czegos wiecej po Juniorze, ale i tak pokazal ogromna determinacje i wytrzymalosc. Staral sie robic co mogl, niestety dla niego nie udalo sie. Powinien sie zastanowic nad zmiana sztabu trenerskiego bo w tej walce wiele nie mogl zrobic. Cieszy mnie bardzo zwyciestwo aktualnego mistrza, bylo kilka zagrozen ze strony JDSa jednak udalo sie wytrzymac Cain’owi.
  Nastepny Werdum, a pozniej byc moze wygrany z walki Barner-Browne. Mam nadzieje ze przynajmniej w 2014 r nie zobaczymy cain-jds IV
  Szacun dla Cigano

 190. Po dzisiejszych wystepach Caina i Cormiera az jestem ciekawe jakby sobie w dalszej karierze dawal rade Cole Konrad, zapasnikiem byl lepszym do tego wiekszy i wyzszy tylko kondycyjnie przy Cainie slabo wyglada ;).

 191. Werdum wydaje mi się trudnym przeciwnikiem. Przewaga zasięgu. 

  Cain powinien klinczować, bo garda (parter) Werdum może być dla Niego ekstremalnie niebezpiczna.

 192. Cain kapitalna taktyka, sztab JDSa nie oglądał drugiej walki. Jestem w wielkim szoku, bo nie spodziewałem sie że  będzie to wyglądało gorzej niż w  ich drugim starciu. Stójka, klincz, parter.. w każdej z  tych płaszczyzn dominował Cain. Po pierwszych atakach Junior oddał walkę Cainowi a ten w sposób wirtuozerski poprowadziłwalkę. Jestem głęboko zniesmaczony postawą  Juniora, nie robił nic, trafił pod koniec kilka łokci i to było wszystko.

  Ludzie mówiący że  Cain jest nudny chyba nie wiedza co to MMA. Szacunek dla mistrza.

  Za 2, 2-5 roku JDS-Cain 4.

 193. JDS, kilka walk do TS, strategia do przemyślenia. Kilka płaszczyzn MMA do rozwinięcia i kto wie moze Cv vs JDS IV bedzie wygladało inaczej.

 194. Junior i tak walczy 2 razy na rok. Za 2 lata Cain może już nie być mistrzem. 

 195. Jako fan Juniora przyznaje po dzisiejszej walce że Velasquez jest nie podważalnie numerem 1.

  Co do przyszłości Cigano to według mnie powinien zmienić obóz czy coś ,bo mam wrażenie że od walki z Carwinem jakiś regres umiejętności… Co do kolejnych przeciwników ,to pewnie dostanie jakiegoś zawodnika teraz na przetarcie , później pewnie jakiś z top5. Dopiero potem może jakiś eliminator czyli gdzieś za dwa lata jeśli Junior utrzyma forme a Velasquez pas możemy się spodziewać rewanżu.

  Dana po gali powiedział że teraz Werdum dostanie szanse prawdopodobnie , zobaczymy czy coś wyczaruje na Caina w parterze ,a pewnie chętnie da się sprowadzić do parteru 😉

 196. Cain vs Werdum , Werdum musi sprowadzic Caina do parteru ,ale nie bedzie to zapewne latwe.

   

  Co do przyszlosci JDS tragedii niema , jest jednym z wielu ,ktorzy jak to w UFC musza czekac na kolejna szanse,to ze zejdzie do kategorii Jona Jonsa nie wierze co wy. Jestem pewny ,ze lysy po deklasacjach w II i III walce,szybko nie da rewanzu Cigano , za bardzo dostał w pięty ,aby mowic choc troche o IV pojedynku.

 197. Dana po gali powiedział że teraz Werdum dostanie szanse

  patrząc na 3 ostatnie walki Caina i mając na gorąco w pamięci dzisiejszą słowo szanse możesz smiało zamienic na słowo "wpierdol"

 198. Dana po gali powiedział że teraz Werdum dostanie szanse prawdopodobnie , zobaczymy czy coś wyczaruje na Caina w parterze ,a pewnie chętnie da się sprowadzić do parteru 

  albo sam się "chętnie poloży" jak wielkokrotnie jak z Reem-em.

 199. Bonusy (60 000$):

  FOTN – Melendez vs Sanchez

  KO – John Dodson

  SUB – Tony Ferguson

 200. Zakladajac ze Cormier schodzi do 205, to JDS rozwali kazdego przeciwnika az nie dojdzie do walki z Cainem. Cain pewnie tez rozjedzie kazdego, wiec ich 4 walka chyba jest nieunikniona. Kondycja Caina to jakis kosmos, ale JDS pod tym wzgledem tez nie jest taki zly, jesli porownamy go do reszty ciezkich UFC. Santos ma tez swietny boks,twarda szczeke i nawet dobra obrone przed obaleniami. Na jego nieszczescie Cain niemal we wszystkim przewaza i chyba tylko przeprowadzka Cygana do Grega Jacksona moze cos zmienic.
  Trzeba dobrej strategi i jednej mocnej petardy JDS. Niby niewiele, a tak duzo.

 201. są już gdzies w necie walki z dzisiejszej gali najbardziej interesuje mnie walka caina i hectora.

 202. To prawda. Cigano musi zmienić obóz i przyjąć długoletni plan na odzyskanie pasa. 

 203. lipa ,ze Cormier ucieka do wagi 205 , bo z checia zobaczylbym Cormier vs JDS. Walki Cain vs JDS pokazaly,ze jako tako JDS ma tylko jedna plaszczyzne opracowana i to tez nie do perfekcji bo dziurawa. Z checia zobaczylbym te starcie.

   

  A jakie sa wasze opinie w takim razie na temat walki kiedys  JJ vs Cormier 

  DC ma jakies szanse wg was?

 204. 1) Nie, Cormier nie ma szans z JJ. 

  2) Pany, nie róbcie sobie jaj. JDS ma jako tako ogarniętą jedną płaszczyznę? Będzie gatekeeperem jak Okami? Zaraz go zestawicie z Omielańczukiem jako underdoga.

 205. Chłopaki przewalczyli 5 rund na pełnej pizdzie, a największa ciężka gwiazda programu rozrywkowego KSW Mariuszek" Ja lubie łapać i rzucać" Pudzianowski walczy na przestrzeni 2 rund wysysając całe powietrze z hali i zostaje podłaczony pod respirator.

   

  Brawo Cain i Santos.

 206. Haha Ruff nawet odnośnie walki Cain Velasquez – Junior dos Santos, potrafi wrzucić Mariusza Pudzianowskiego. Mistrz Laughing

 207. No ja niestety po walce Gonzagi odpadłem i widzę, że mam czego żałować ;/ mam nadzieję na szybką powtórkę na antenie łorendz. 

 208. Porównania jak najbardziej cenne. Przecież to "druga organizacja na świecie" więc przepaść musi być miedzy nimi minimalna.

 209. Ja bym nie dawał duzych szans Cormierowi w starciu z Jonesem. Bedzie mial spore problemy ze skroceniem dystansu. Jones jak nikt inny potrafi wykorzystac swoje warunki fizyczne. Wzrost i zasieg to silne atuty po stronie Jona i Cormier musialby sporo sie natrudzic by znalezc droge do szczeki mistrza. Ale nie twierdze, ze to niemozliwe.

 210. Obejrzałem właśnie Sanchez vs Melendez i darłem przy tym mordę tak, że mój współlokator się obudził :D.

 211. Dzięki kur…dla Janisza za to, że po walce Dodson vs Montague musi dodawać takie pierdoły o tym, że walczy o nagrodę za KOTN z Hectorem…Tym bardziej, że karta się dopiero rozpoczynała to by sobie odpuścił.

  Kur…czekałem na walkę Nate'a z Hectorem w drugiej kolejności po Main Evencie. Zacząłem oglądać powtórkę głównej karty na Orange i ch…lepiej ciągnąć pirata z torrenta i spokojnie obejrzeć od początku całość niż robić im oglądalność i tracić emocje wyczekiwane od miesięcy.  Czas galę ściągnąć, bo na Orange lepiej nie wchodzić jeśli nie ogląda się na żywo…albo to na pasku puszczą rozstrzygnięcia albo palnie takie coś tęgi umysł.

  Nie jest od przyznawania bonusów tylko komentowania i niech się na tym skupi.

 212. Cholera jaki Cain opuchniety na konfie, nie przypuszczalem, ze tak bedzie wygladal po walce. A Juniora zapewnie jeszcze skladaja, stad jego absencja. Po zakonczeniu walki wygladal tragicznie, jakby zaliczyl jakies czolowe zderzenie z pociagiem. W porownaniu do ich drugiego starcia, morde mial jeszcze bardziej oszpecona. Ja bym na miejscu naroznika Brazylijczyka, zrobil uzytek z recznika i skrocil cierpienie podopiecznego juz w 3 rundzie. Dopiero co dostal niezly wpierdol a juz chce kolejnego starcia z Cainem? Mam nadzieje, ze to co powiedzial Roganowi, to zart. Pewnie mozg jeszcze nie odzyskal pelnej sprawnosci bo wpierdolu jaki zebral i bredzi, bo nikt kto byl na granicy nokautu nie zyczylby sobie zle…

   

  Cain po walce:

   

   

  Link do walki:

  http://www.mmahighkick.com/2013/10/cain-velasquez-vs-junior-dos-santos-3.html

 213. Porównania jak najbardziej cenne. Przecież to "druga organizacja na świecie" więc przepaść musi być miedzy nimi minimalna.

  Czyli po staremu, gramy do końca KSW i o jeden dzień dłużej (żeby się upewnić, że to koniec).

 214. Na żywo oglądałem 3 ostatnie walki, reszte z powtórki. Sanchez – Melendez to walka która tak jak Griffin – Bonnar przejdzie do historii nie tylko UFC ale i całego mma. Ostatnimi czasy to White wogóle ma szczęście bo jeszcze nie umilkły zachwyty nad Jones vs Gustaffson a tu kolejna wisienka na torcie. Diego przy przedłużeniu kontraktu może pomyśleć o DUŻEJ podwyżce bo Dana mało się nie spuścił zachwycając się nad tym co zrobił. 

  Cain Velazquez w niemal identyczny sposób pokonał JDS jak w poprzedniej walce. Tylko, że teraz dominacja była jeszcze większa i tak naprawdę sędzia popełnił karygodny błąd nie przerywając starcia w trzeciej rundzie. Rozumiem, że UFC ma być efektowne, ma dawać niesłychaną dawkę emocji (ostatnia noc taką dawkę dała) ale nie może to się dziać kosztem zawodników. Od jakiegoś czasu widać, że w walkach w których stawką jest pas mistrzowski sędziowie starają się możliwie jak najdłużej przeciągać decyzję o zakończeniu walki. Dzięki temu mamy takie odrodzenia jak chociażby Lesnara w walce z Carwinem, przedłużenie emocjonującej walki tak jak w drugim pojedynku pomiędzy CV i JDS, czy pełną dynamiki egzekucję Caina na Lesnarze. Obawiam się jednak, że kiedyś może to się skończyć tragicznie dla któregoś z zawodników. Wolałbym raczej gdyby sędziowie reagowali tak jak w pierwszej walce CV z JDS gdzie szybka reakcja sędziego uchroniła obecnego championa przed przyjęciem kolejnych niepotrzebnych ciosów. Wiem, że przez to mma stanie się mniej emocjonujące ale wolę żeby tak było niż gdyby miało dojść do czegoś tragicznego w oktagonie.

 215. Painkiller i gdzie ten twój JDS, z tego co pamiętam to Cain miał mi kupon zepsuć

 216. Moje odczucia co do ME Cain jeszcze lepsza kondycja niż w II .Łokcie mogły być sposobem JDS od początku walki . Gdyby IV walka rozegrała się podobnie to Dana musiałby zafundować JDS KONKRETNĄ plastykę twarzy….

 217. Cain po raz kolejny udowodnił, że jest potworem – chyba nigdy nie było w HW zawodnika tak kompletnego, do tego walczącego z żelazną konsekwencją i wielką inteligencją. Nie widzę obecnie nikogo, kto mógłby mu stawić czoła. JDS z kolei walczy o tytuł najtwardszej szczęki w historii MMA – drugi raz z rzędu przyjął ok. 300 ciosów od kogoś takiego jak Cain. Mózg rozjebany.

 218. lepiej ciągnąć pirata z torrenta i spokojnie obejrzeć od początku całość niż robić im oglądalność

  Dokładnie, po co robić oglądalność telewizji, która jako jedyna w Polsce tak ochoczo inwestuje w MMA.

 219. Nie wierze, ktoś napisał JDS wcale nie ma złej kondycji.
  JDS ma genialną kondycję, uważam że jego cardio jest na poziomie niesamowitego cardio CV.
  Osobą z bardzo dobrą kondycją po dostaniu mocnego cepa nagle traci wszystkie siły- ile cepów dostał JDS? Dodatkowo odpieranie ataków wcale nie męczy mniej niż ich wywieranie- chłop cały czas miał cheć do walki.

  HW w UFC będzie nudniejsze niż LHW. JJ obija przynajmniej wszystkich rywali pokolei (ostatni gustafon naspuł krwi okej) – w HW JDS będzie demolowal rywali jak i CV. Patrząć na historie HW dawno nie było tak, żeby było takich dwóch wymiataczy. Oni mogą zawalczyć z 7 razy.

 220. Painkiller i gdzie ten twój JDS, z tego co pamiętam to Cain miał mi kupon zepsuć

  @Malymaja i cała reszta

  Przestańcie bo to już się nudne robi. Wynik można było typować na dwa sposoby. Albo Cain przez totalną dominację albo JDS przez szybki nokaut. Prawdopodobieństwo zajścia tego pierwszego było zdecydowanie większe niż drugiego ale trzeba też pamiętać, że Cain zamiast wygrać mógł paść po pierwszych ciosach jakie na początku walki zebrał od JDS'a i nikogo specjalnie by to nie zdziwiło. Ciesz się, że Ci kupon siadł (przynajmniej mam taką nadzieję) ale nie przesadzaj z niepotrzebnymi podnietami i napinkami bo raczej nie błyśniesz.

  Jak czytam na tym forum, że JDS jest jednopłaszczyznowy to śmiać mi się chce z tych co to piszą. Zwłaszcza, że mają rok zarejstrowania tu np.: 2009 albo 2010. Widać 3 czy 4 lata to za mało żeby coś się nauczyć o mma.

 221. Dodson zdjęcie z ważenia ma efektowne KO, gala udana. ale KOTN i tak zgarnie Cigano

  No i pewnie zgarnie, w końcu rzadko widuje się aby ktoś znokautował sam siebieLaughing

  Taka zajebista gala, a ja obejrzałem jedną walkę z odtworzenia i resztę z relacji przeczytałem Sad

 222. Zdaje się, że na orange teraz powtórka, a później fight raport. Wiadomo coś by ktoś z rocksów wystąpił w studio?

 223. Painkiller i gdzie ten twój JDS, z tego co pamiętam to Cain miał mi kupon zepsuć

   

  napisałem o tym obszerniej kilka stron wcześniej, zaraz po walce. Generalnie coby się nie zabardzo rozpisywać. Przyznaję, Cain jest lepszy, jest prawdziwym mistrzem, co w pełni udowodnił po raz kolejny. Zdetronizował JDS jak chciał i chyle przed nim nisko czoło.

 224. Czy mi się wydaje czy witruoz parteru JDS, czarny pas BJJ przy próbie gilotyny spadł na spadł uderzając głową o mate ? nice….

 225. nie patrzyłbym w ten sposób na to, bo cud, że on w 3 rundzie nie padł. Wydaje mi się, że ten upadek to był efekt 20 kilku minut zbierania cięgów po raz kolejny.

 226. Pięknie zwieńczenie trylogii, WIELKI szacunek dla JDSa. Wytrzymać takie lanie – trzeba być z tytanu i Junior udowodnił, że jest. Chyba najtwardsza szczęka w obecnym UFC, dodatkowo wspaniała obrona przed obaleniami – klasa światowa.

  Co do Caina, wystarczy napisać jedno : the baddest man on the planet. Nic więcej dodawać nie trzeba.

 227. W ogółe dziwna to była akcja, bo Herb już położył rękę na plecach Caina chcąc przerwać walkę jednak jakimś cudem tego nie zrobił 

 228. Niesamowita gala. Wszystkie walki miały poziom, ale to co mnie zmiażdżyło to walka Caina z JDS. Było ciężej niż w drugiej, i JDS pokazał się z dużo lepszej strony, ale po prostu Cain to maszyna. Nie wiem kto jest zdolny w tej chwili do zdetronizowania go. Mam tylko nadzieję że to obijanie nie odbije się na JDS’e mocno.

 229. @Gambit też na to zwróciłem uwagę. Oszczędził by Juniorowi cierpienia.

 230. Aż muszę się wypowiedzieć.

  Jak można krytykować JDS za przegraną z tą maszyną ? Jesteście nienormalni ? Ten gość to nr. 2 na świecie i w 3 pojedynkach z Cainem przegrywa 2-1. Czy to jakaś ujma ? Trzeba być chorym, by tak myśleć, lub śmiać się z tego, że uderzył głową o matę na totalnym zmęczeniu, po zainkasowaniu setek ciosów.
  Internetowe kozaki nie potrafiące docenić serca do walki i wielkości wojowników, tak to wy, net-mądrale, ludzie bez wartości.

 231. Cain zmarnował szansę w 3 r od 1:57 do 1:50 wystarczyło kolano na głowę lub dwa i byłoby po walce

 232. @JoeBlack – może następnym razem odnieś się do tej osoby która się śmieje, a nie do całego forum? That would be nice 😉

 233. JDS vs Velasquez – Lubie Cigano ale go w tej walce nie było, prawie tak samo jak w poprzednim starciu tych dwóch ciężkich, tylko tym razem nie był półprzytomny. Jak widać wiele mu to nie dało bo to nie jest tak, że gdy walka jest w stójce to wygrywa Junior a gdy na ziemi Velasquez – Cain wygrywał na wszystkich płaszczyznach! 

  Presja Velasqueza jest niesamowita. Wazący 240lbs chłop rzuca dziesiątkami ciosów w każdej możliwej chwili i sie nie męczy – jak on to robi, nie mam pojęcia. A jak do