Kawałek z wywiadu Diego dla Tatame

Tatame: Rozmawialiśmy z Thiago i on powiedział że wygra przez KO. Co ty na to?

Diego: On jest jedno wymiarowym fighterem, lubi walczyć w stójce, parter jest jego słabością, więc w jego interesie jest próbować mnie znokautować. Jest świetnym fighterem i mam dla niego duży szacunek, tego właśnie oczekiwałem od niego, że będzie próbował mnie znokautować.

Tatame: Widziałeś jego walkę z Mattem Hughesem?

Diego: Uważam że gdyby zrobił prawidłową wagę do tej walki to miało by znaczenie dla jej przebiegu, ponieważ byłby słabszy fizycznie. Kiedy schodzisz 30 funtów w dół do walki to naprawdę ma wpływ na twoją kondycję. Kiedy walka przechodzi do drugiej rundy to wtedy właśnie ma to znaczenie. Wiem też że Matt dowiedział się o tej walce na krótko przed nią, ale wszyscy w MMA wiedzą że to już nie jest ten sam stary Matt Hughes. Matt leci w dół na liście znaczących zawodników. Nowa generacja młodszych fighterów zaczyna przejmować pałeczkę. Myślę że gdyby w tej walce walczył inny topowy młody zawodnik to rezultat byłby taki sam.

Tatame: Dana White powiedział że zwycięzca tej walki dostanie szansę walki o pas mistrza z GSP. Jak ważne jest to dla ciebie w twoich przygotowaniach do walki z Thiago?

Diego: To jest najważniejsza walka w moim życiu. Przygotowuje się. Trenuję najciężej jak się tylko da. Robię dużo treningów siłowych, parterowych, ale moją największą siłą jest moje serce, kondycja oraz technika. Czuję że te trzy rzeczy będą decydującymi czynnikami w tej walce. Kiedy już ustawie tempo tej walki…nakręcę takie tempo jakiego on jeszcze nie widział. Mam tych wszystkich wspaniałych ludzi z którymi ciężko trenuje i przygotowuje się do walki. Thiago nie będzie gotowy na to co dla niego przygotuje.

Cały wywiad tutaj

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.