Siver

(Fot. Dave Mandel / Sherdog.com) Dennis Siver (MMA 22-9, 8. w rankingu MMARocks) został zawieszony oraz ukarany grzywną za oblanie testów antydopingowych po UFC 168. Taką informację podała dzisiaj Komisja Sportowa Stanu Nevada.

Niemiec nie będzie mógł walczyć przez najbliższe dziewięć miesięcy oraz musi oddać trzydzieści procent z gaży, którą otrzymał po walce na grudniowej gali. Dodatkowo, zwycięstwo przez jednogłośną decyzję z Mannym Gamburyanem zmieniono na wynik „no-contest”.

W próbce Sivera wykryto gonadotropinę kosmówkową (skrót hCG) – hormon produkowany w trakcie ciąży przez zarodek, a potem przez łożysko. Jest on czasem używany jako lek podnoszący płodność u kobiet, jednakże podany mężczyźnie może powodować wzrost poziomu testosteronu.

UFC 168 odbyło się 28 grudnia w MGM Grand Arena, w Las Vegas. Podczas gali Dennis Siver wypunktował (3 x 29-28) Manny’ego Gamburyana. W walce wieczoru Chris Weidman po raz drugi pokonał Andersona Silvę w pojedynku o pas wagi średniej.

Przed starciem z Gamburyanem urodzony w Rosji zawodnik przegrał przez nokaut w trzeciej rundzie z Cubem Swansonem. Jeszcze wcześniej – w roku 2012 – reprezentant Kiboju pokonał na punkty Nama Phana i Diega Nunesa.

Źródło: Sherdog.com

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.