Kamaru Usman dopisał kolejne zwycięstwo do swojego rekordu. Nigeryjczyk na UFC w Chile pokonał weterana MMA, byłego pretendenta do tytułu kategorii półśredniej, Demiana Maię, przez decyzję sędziowską.

Usman rozpoczął walkę od niskich kopnięć – zawodnik dobrze wyglądał w stójce. Maia chciał sprowadzić rywala do parteru, jednakże nie udawało mu się utrzymać walki w tej płaszczyźnie. Brazylijczyk od drugiej rundy starał się pracować lewym prostym, lecz Usman nie pozostawał dłużny – również trafiał przeciwnika. Demian znowu próbował obalić Kamaru, lecz ten dobrze bronił się przed sprowadzeniami. Pod koniec drugiej rundy Maia chciał wciągnąć Usmana do parteru padając na matę, lecz nie zdołał on zrobić nic z pleców.

Trzecia runda wyglądała podobnie – Maia chciał przenieść walkę do parteru, lecz Usman nie dawał się obalić, kontrolując walkę w stójce. Demian cały czas próbował obalić przeciwnika, bądź też wciągnąć go w wymiany grapplingowe, ale Kamaru wolał utrzymywać ten pojedynek w stójce.

W czwartej rundzie Kamaru trafił Brazylijczyka mocnym prawym, który posłał Maię na deski. Usman próbował skończyć walkę przed czasem, ale Maia dobrze przetrzymał atak rywala. Nigeryjczyk kontrolował rywala w parterze, nie dając szans Demianowi na wyczarowanie poddania z dołu.

W ostatniej części tego starcia Usman wiedząc, że z pewnością wygrywa tę walkę na kartach punktowych zawalczył komfortowo, doprowadzając ten pojedynek do końca. Po walce, którą jednogłośnie (50-45, 2x 49-46) zwyciężył Nigeryjczyk wyznał on, że prawdopodobnie złamał dwie ręce w trakcie pojedynku.

29 KOMENTARZE

 1. Maia nic już nie ugra w tym wieku z czołówką dywizji. Może gdyby był młodszy, nieobity, miał dobre cardio, to nawet z ta swoją jedną płaszczyzną byłby w stanie niejednego wyczekać i porobić. Ale gość mało tego, że walczy w bardzo ograniczony sposób to po prostu jest bardzo leciwy i nie ma kondycji.

  Swoją drogą to zabawne, że tacy szczekacze i kozaki jak Usman, Woodley i Colby nie byli w stanie go skończyć przed czasem;)

 2. Pora kończyć? Może i tak, ale co z tymi prospektami i mistrzami, którzy nie potrafią kurwa skończyć tego "słabego dziadka"?

  Jak o Nich to świadczy?

  Maia już jest jedną nogą na emeryturze, a Ci zesrani jadą na decyzji przy zawodniku, który ledwo stoi na nogach, oddycha rękawami i jeszcze Im potrafi parę prostych sprzedać na takiej małej szybkości.

  Pyski do szczekania co jeden to większy, a w walce pizdy kolorowe.

 3. Wynik był łatwy do przewidzenia, bo murzyni są silniejsi, zwinniejsi, mają lepszą kondycję i nie łapią rozcięć.:tysoncoffe:

 4. bezbarwny mudzin, juz kolejna walka

  jak brac przyklad to od najlepszych, czyt. woodley :mamed:

  Miałem podobne spostrzeżenie jak oglądałem walkę. MMA nowej ery – 100 % perfekcji, 0 % ryzyka. Usman miał wygraną walkę i mu to wystarczyło. Zrealizował taktykę od a do z, boksował całą walkę na środku klatki, koncertowo bronił obaleń, a jedynym szaleństwem na jakie się zdobył było jedno jedyne wysokie kopnięcie pod koniec walki, gdzie Maia już miał mroczki przed oczami i myślał o kolacji, a nie o walce.

 5. 3 najgorsze zestawienie dla Mai w dywizji zakończone zgodnie z przewidywaniami. Niech mu dadzą jakiegoś strikera ze słabym TD, bo aż przykro się ostatnie walki oglądało. Ciekawe co teraz z Usmanem? Na moje jet o krok od TSa.

 6. Usman jak zawsze wymówka po walce dlaczego nie rozpierdolił przeciwnika w 1 rundzie lol

  Kurwa mityczny Usman na 100%. Ciekawe kiedy się w końcu pojawi. 😆

 7. Usman jak zawsze wymówka po walce dlaczego nie rozpierdolił przeciwnika w 1 rundzie lol

  Kurwa mityczny Usman na 100%. Ciekawe kiedy się w końcu pojawi. 😆

  Póki wygrywa w dominującym stylu ciężko mu wiele zarzucać. Niech ktoś go w końcu zweryfikuje.

 8. Póki wygrywa w dominującym stylu ciężko mu wiele zarzucać. Niech ktoś go w końcu zweryfikuje.

  Wieczne wymówki świadczą o chujowym charakterze. Ogólnie gość ma mega potencjał ale wkurwia.

 9. Nie odbierając nic Maii, na przekroju jego trzech ostanich walk trochę wstyd, że żaden z tak buńczucznie zapowiadających się miszczów nie potrafił skończyć 10 lat starszego zawodnika bez cardio u schyłku kariery. Nawiasem mówiąc dana i spółka mogliby przestać dawać Mai starć nie do wygrania. Przecież to weteran, trochę szacunku do chuja.

 10. Usman jak zawsze wymówka po walce dlaczego nie rozpierdolił przeciwnika w 1 rundzie lol

  Kurwa mityczny Usman na 100%. Ciekawe kiedy się w końcu pojawi. 😆

  Na karcie ze zmotywowanym BJ Pennem.

 11. Murzyni mają jeszcze zdrowsze, mocniejsze i bielsze zęby. Chciałbyś być murzynem kolego ?

  nie widzę zbieżności.

 12. nie widzę zbieżności.

  Ja tam bym chciał, kiedyś myślałem nawet, żeby się przefarbować. Bym napisał co mają jeszcze większe murzyny, ale to już nie tutaj. 😉

 13. Bym napisał co mają jeszcze większe murzyny, ale to już nie tutaj. 😉

  klęski głodu w Afryce?

  świadczenia socjalne?

  Pretensje do wszystkich?

  Roszczenia życiowe?

  Statystyki gwałtów i rozbojów?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.