demian_maia

(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

W wadze półśredniej Demian Maia radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Zawodnik ten ma już cztery zwycięstwa z rzędu, nic więc dziwnego, że pomysł na walkę Conora McGregora o pas półśredniej, jest dla niego nie do zaakceptowania. Ostatnio głośno mówi się o tym, że oprócz pasa wagi lekkiej, McGregor ma chrapkę na pas dywizji wyższej. Oto co Demian Maia ma do powiedzenia w tej sprawie:

To jest smutne i szalone. Jesteśmy sportowcami i trenujemy ciężko by wypracować sobie drogę do pasa. Rozumiem, że takie starcie zrobiłoby sporo pieniędzy, ale jako sportowiec, nie zgadzam się z takim rozwiązaniem (…) ostatecznie i tak nie uważam, że pokona Rafaela.

Maia szanuje Conora za znokautowanie Jose Aldo w 13 sekund, ale sądzi też, że Rafael dos Anjos to za wysokie progi dla mistrza wagi piórkowej.

To za duża różnica wag (…) To zupełnie inna postura ciała. Rafael jest bardzo twardy, udowodnił to w swojej ostatniej walce.

Conor ma szansę, jasne, udowodnił to przecież z Aldo. Większość ludzi, którzy rozumieją ten sport, nie sądziła, że to wygra, a on zwyciężył w wielkim stylu. To było szalone. Byłem zszokowany. Oglądałem tę walkę na korytarzu (Maia walczył na tej samej gali co Aldo z McGregorem – przyp. red.), byłem zrelaksowany i kiedy to się stało, byłem zszokowany. Serio myślałem „co do ku#wy”.

Brazylijczyk ma nadzieję, że Conor McGregor pozostanie w wadze piórkowej albo nawet lekkiej i nie będzie eksperymentował z wagą półśrednią. Maia zestawiony został już z Mattem Brownem na UFC 198 i według niego, jeśli wygra ten pojedynek, należy mu się walka o pas.

Dajcie mi walkę o pas jeśli wygram kolejne starcie. Zapomnijcie o McGregorze.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

3 KOMENTARZE

  1. Jeden przegra z RDA a drugi z Brownem, sory ale Maia, Browna nie przeleży.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.