(fot. Esther Lin/MMAFighting.com)

Rick Story (MMA 14-5, UFC 7-3) poinformował na twitterze, że zmierzy się z Demianem Maią (MMA 16-4, UFC 10-4) na gali UFC 153 w Rio de Janeiro 13 października. Donos o tej walce w wadze półśredniej później potwierdził Ariel Helwani z MMAFighting.

Maia po udanym debiucie w limicie -77 kg gdzie pokonał Dong Hyun Kima na gali UFC 148 zawalczy w swojej ojczyźnie po raz pierwszy jako fighter UFC. Ostatnim razem stanął do walki w Brazylii w 2006 roku wygrywając turniej Super Challenge w Barueri.

Story w ostatniej walce w czerwcu przerwał serię dwóch porażek pokonując na punkty debiutującego Brocka Jardine’a. Przed tą wygraną dwukrotnie sędziowie orzekali nie na jego korzyść w starciach z Brennemanem i Kampmannem.

Do ojczyzny po długiej przerwie wróci również Diego Brandao (MMA 14-8, UFC 1-1), który zmierzy się z Joey’m Gambino (MMA 9-1, UFC 0-1). Brandao po zwycięstwie w trzynastym sezonie Ultimate Fightera przegrał w kolejnej walce z Darrenem Elkinsem. Gambino ma za sobą nieudany debiut w UFC – na gali UFC on FX 4 w niespełna trzy minuty został odklepany przez Stevena Silera. Walka odbędzie się w kategorii piórkowej.

Drugim nowym pojedynkiem na undercardzie UFC 153 jest starcie brazylijskich TUFowców w wadze półśredniej. Sergio Moraes (MMA 6-2, UFC 0-1) zmierzy się z Renee Forte (MMA 7-1). Moraes, choć został znokautowany w półfinale przez Daniela Sarafiana wystąpił w walce finałowej zastępując swojego kontuzjowanego pogromcę i przegrał z Cezarem Ferreirą. Fortee również padł ofiarą Sarafiana zostając poddanym w walce ćwierćfinałowej.