Chael Sonnen

(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Informacja o przejściu na sportową emeryturę Chaela Sonnena (MMA 28-14-1) zasmuciła fanów mieszanych sztuk walki na całym świecie, czego przykładem były chociażby zdjęcia i cytaty umieszczane na fanpage’u naszego portalu. Na szczęście dla entuzjastów postaci Amerykańskiego Gangstera nie oznacza to braku możliwości podziwiania jego umiejętności. Słynący z ciętego języka zawodnik 9 sierpnia wystartuje na czwartej edycji gali grapplingu Metamoris. Po drugiej stronie maty znajdzie się ośmiokrotny mistrz świata BJJ i dwukrotny JJ Andre Galvao (MMA 5-2).

Kolejną gwiazdą MMA, która stanie w grapplerskie szranki jest Josh „Warmaster” Barnett (MMA 33-7), a jego rywalem będzie Dan Lister (MMA 12-7). Może to być zaskoczeniem dla tych którzy spodziewali się ujrzeć blondwłosego miłośnika fantasy oraz heavy metalu dopiero przy okazji skrzyżowania rękawic z Junior Dos Santosem (MMA 16-3). Sam zainteresowany rozmawiając z dziennikarzami przy okazji naocznego śledzenia gali Glory 17 stwierdził, iż jest to świetna okazja do zaprezentowania wyższości zapasów nad innymi szkołami grapplingu. Dodał też, że na razie odpuszcza sobie występy w UFC by skupić się na prowadzeniu własnego podcastu „Josh Barnett Conquers the world” oraz karierze filmowej.

Metamoris jest cyklem gal organizowanych pod patronatem rodziny Graciech celem popularyzacji Brazylijskiego Jiu Jitsu. Dopiero na czwartej edycji do rywalizacji dopuszczeni zostaną adepci innych dyscyplin, jak zapasów, sambo czy też submission wrestlingu. Poprzednie trzy odsłony swoją obecnością wsparły takie osobistości jak Brendan Schaub (MMA 10-4), Shinya Aoki (MMA 35-6-1), Kevin Casey (MMA 8-3) oraz Renato Sobral (MMA 37-11). Innym znanym z oktagonu fighterem chcącym sprawdzić się na macie jest Luke Rockhold (MMA 12-2).

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.