David Zawada już jutro zadebiutuje w największej organizacji MMA na świecie w pojedynku z Dannym Robertsem na gali w Hamburgu. Zawodnik kategorii półśredniej znany jest polskim fanom w szczególności z występów dla KSW, gdzie mierzył się z m.in. Borysem Mańkowskim, Maciejem Jewtuszko czy Michałem Michalskim. Teraz na UFC zawodnik zawalczy z Dannym Robertsem. Przed tym pojedynkiem Zawada udzielił wywiadu MMAFighting.com, w którym opowiedział m.in. o występach w KSW.

Wszystko co dzieję się przy gali w Hamburgu jest bardzo podobne do tego co robiłem przed galami KSW. Oczywiście, że występy tam mi pomogły. Dziękuję im za okazję występów w klatce. UFC to jednak czołówka, to było moje marzenie od samego początku, jak tylko zaczynałem występy w MMA. KSW to polska organizacja, tak jak i moje serce. W UFC są jednak najlepsi zawodnicy i dlatego tutaj jestem.

Pełny wywiad poniżej:

47 KOMENTARZE

 1. Przydałoby się podpytać Dawida o to co mówił Lewandowski w sprawie jego kontraktu. Martin mówił, że prawnicy już wysłali pismo do Dawida i UFC bo ten miał aktualny kontrakt z KSW.

  Może po walce na spokojnie, chociaż jakaś forma pisemnego zapytania do Dawida? Fajnie byłoby znać sprawę od drugiej strony.

  @Cloud

 2. Przydałoby się podpytać Dawida o to co mówił Lewandowski w sprawie jego kontraktu. Martin mówił, że prawnicy już wysłali pismo do Dawida i UFC bo ten miał aktualny kontrakt z KSW.

  Może po walce na spokojnie, chociaż jakaś forma pisemnego zapytania do Dawida? Fajnie byłoby znać sprawę od drugiej strony.

  @Cloud

  Plus zapytać rzecznika ksw… Oh, wait… :roberteyeblinking:

 3. I takie podejście zasługuje na szacunek. Do przodu, a jak dostanę wpierdol to trudno. Przynajmniej spróbowałem spełnić marzenia.

 4. Martin mówił, że prawnicy już wysłali pismo do Dawida i UFC

  Niech się Martin i Kawul z Prezesem Jóźwiakem skonsultują co robić w takiej sytuacji. :mjsmile:

 5. I takie podejście zasługuje na szacunek. Do przodu, a jak dostanę wpierdol to trudno. Przynajmniej spróbowałem spełnić marzenia.

  Dokładnie tak samo uważam, dlatego u mnie wiekszy szacunek mają rodacy którzy po "coś" są w mma a  nie gwiazdy domowego podwórka jak Mamed "król Januszy" "mistrz wszechwag"

  Gotuje mnie jak ktoś ze znajomych nie znający nawet Liddella czy Marka Colemana zaczyna mi pierdolić podczas dyskusji że Mamed to by rozkurwił każdego na planecie

 6. Odpowiedź Kawula:

  Gdybyśmy chcieli, to z łatwością  byśmy przebili ofertę UFC, ale nie chcieliśmy.

  Dawid miał u nas za bardzo pod górkę, miał za mocnych zawodników. Pewno chce sobie nabić rekord na ogórkach.

  Dlatego wybrał łatwiejszą drogę.

  :goldi:

 7. Martin mówił, że prawnicy już wysłali pismo do Dawida i UFC bo ten miał aktualny kontrakt z KSW.

  Niech tak nie kozaczą. Czemu się dziwią co mądrzejszy to spierdala z tego cyrku zwanego KSW. Oni zaczną robić sprawy na grube hajsy, a zawodnikowi nawet jak się nie powiedzie w UFC to do nich nie wróci bo za jaki chuj.

 8. Niech tak nie kozaczą. Czemu się dziwią co mądrzejszy to spierdala z tego cyrku zwanego KSW. Oni zaczną robić sprawy na grube hajsy, a zawodnikowi nawet jak się nie powiedzie w UFC to do nich nie wróci bo za jaki chuj.

  No tak, ale prawo jest prawem. Bardziej o to mi chodzi. Skoro był aktualny kontrakt to nie można sobie tak po prostu odejść bo jest lepsza okazja. Nie wnikając w kwestie gdzie jest lepiej itd. Umowa to umowa i tyle.

  To jest w chuj nieprofesjonalne i dlatego chciałbym też poznać wersję drugiej strony za nim zacznę oceniać 😉

 9. No tak, ale prawo jest prawem. Bardziej o to mi chodzi. Skoro był aktualny kontrakt to nie można sobie tak po prostu odejść bo jest lepsza okazja. Nie wnikając w kwestie gdzie jest lepiej itd. Umowa to umowa i tyle.

  To jest w chuj nieprofesjonalne i dlatego chciałbym też poznać wersję drugiej strony za nim zacznę oceniać 😉

  Tu się zgodzę, ale dobrze wiemy że JKRS

 10. No tak, ale prawo jest prawem. Bardziej o to mi chodzi. Skoro był aktualny kontrakt to nie można sobie tak po prostu odejść bo jest lepsza okazja. Nie wnikając w kwestie gdzie jest lepiej itd. Umowa to umowa i tyle.

  To jest w chuj nieprofesjonalne i dlatego chciałbym też poznać wersję drugiej strony za nim zacznę oceniać 😉

  Haha, naprawdę uważasz, że ktokolwiek przejmuje się zakazem konkurencji, albo tym, że firmę się zmienia, jak się zdarzy lepsza okazja? Człowieku, może dziesięć czy dwadzieścia lat temu każdy chuchał na pracodawcę, dziś… Cóż. Dziś jest na szczęście inaczej. Zresztą skoro o niego nie dbali, to o chuj kredki łamać? Poza tym maja przecież 149 innych zawodników… :deniroclap:

 11. Zresztą skoro o niego nie dbali, to o chuj kredki łamać? Poza tym maja przecież 149 innych zawodników… :deniroclap:

  :beczka::mamedwhat:

 12. Gorzej jak przegra i dodatkowo dostanie rachunek od ksw. Taki czarny scenariusz

  I bardzo prawdopodobny

 13. Forma dobra, choć bez przygotowania pod konkretnego przeciwnika… Zobaczymy. Mam nadzieję, że wygra.

  Zaraz przyjdzie Usada i forma zniknie.

 14. Przydałoby się podpytać Dawida o to co mówił Lewandowski w sprawie jego kontraktu. Martin mówił, że prawnicy już wysłali pismo do Dawida i UFC bo ten miał aktualny kontrakt z KSW.

  Może po walce na spokojnie, chociaż jakaś forma pisemnego zapytania do Dawida? Fajnie byłoby znać sprawę od drugiej strony.

  @Cloud

  W wywiadzie dla innego portalu Dawid mówił, że nie może się wypowiadać w tej sprawie. Jego menago ogarnia sprawy kontraktowe.

  Czyli można śmiało stawiać, że szykuje się oświadczenie:antonio:

 15. Zaraz przyjdzie Usada i forma zniknie.

  Dobra, to inny czarny scenariusz.. Dawid przegra, dostanie rachunek od ksw a później go dojebie usada i zawiesi.

  Kurwa David coś Ty odjebał

  :enterthehorwitch:

  KSW to nie FEN że można sobie jaja robić, a co do Aziza to on nie złamał kontraktu jak David że zawalczył dla innej organizacji. Żaden zawodnik jeszcze nie odjebał takiej kiwki więc jestem ciekaw jak to się rozwinie

 16. Dobra, to inny czarny scenariusz.. Dawid przegra, dostanie rachunek od ksw a później go dojebie usada i zawiesi.

  Kurwa David coś Ty odjebał

  :enterthehorwitch:

  KSW to nie FEN że można sobie jaja robić, a co do Aziza to on nie złamał kontraktu jak David że zawalczył dla innej organizacji. Żaden zawodnik jeszcze nie odjebał takiej kiwki więc jestem ciekaw jak to się rozwinie

  Chyba przeceniasz KałSW

 17. Chyba przeceniasz KałSW

  Kontrakt to kontrakt, wszyscy tu mają bekę z ksw ale nie zapominajmy że zarabiają miliony i stać ich na dobrych prawników, nawet na najlepszych w Polsce. Poza tym jako największa organizacja w Polsce i w Europie, będą chcieli udowodnić że nie warto tak z nimi lecieć w chuja.

 18. Dokładnie tak samo uważam, dlatego u mnie wiekszy szacunek mają rodacy którzy po "coś" są w mma a  nie gwiazdy domowego podwórka jak Mamed "król Januszy" "mistrz wszechwag"

  Gotuje mnie jak ktoś ze znajomych nie znający nawet Liddella czy Marka Colemana zaczyna mi pierdolić podczas dyskusji że Mamed to by rozkurwił każdego na planecie

  Oooo… mam dokładnie tak samo! Jest masa znawców MMA, których wiedza ogranicza się tylko do znajomości trzymanych pod wiecznym kloszem supermistrzów z KSW. A co bardziej lotni wiecznie pieprzą, że jakby Ci mistrzowie poszli do UFC to TOP 5 mają w zasięgu.

 19. Oooo… mam dokładnie tak samo! Jest masa znawców MMA, których wiedza ogranicza się tylko do znajomości trzymanych pod wiecznym kloszem supermistrzów z KSW. A co bardziej lotni wiecznie pieprzą, że jakby Ci mistrzowie poszli do UFC to TOP 5 mają w zasięgu.

  LOL, no kobiety pokazują, że nie masz racji. Na faceta, który to pokaże, jeszcze trochę poczekamy, ale już niedługo. W sumie Tybur już się ociera/ł o top5. Wracaj do ławki, dwójka. Starałeś się, wyszło jak zwykle.

 20. Oooo… mam dokładnie tak samo! Jest masa znawców MMA, których wiedza ogranicza się tylko do znajomości trzymanych pod wiecznym kloszem supermistrzów z KSW. A co bardziej lotni wiecznie pieprzą, że jakby Ci mistrzowie poszli do UFC to TOP 5 mają w zasięgu.

  Nie zgodzę się z Tobą. Fani krs1 nie znają określenia TOP 5 bo w tej organizacji ten zwrot nie istnieje.

 21. LOL, no kobiety pokazują, że nie masz racji. Na faceta, który to pokaże, jeszcze trochę poczekamy, ale już niedługo. W sumie Tybur już się ociera/ł o top5. Wracaj do ławki, dwójka. Starałeś się, wyszło jak zwykle.

  Widzę, że Twoje czytanie ze zrozumieniem kuleje, chłopcze. Mój wpis dotyczył mistrzów KSW, którzy w oczach „znawców” MMA po ewentualnym przejściu do UFC wygraliby z TOP 5. A nie polskich zawodników w UFC. Chyba, że mi umknęło i Tybur jest mistrzem KSW. Także kompletnie nie wiem o czym do mnie piszesz. Każdy polski zawodnik, który spróbował sił w UFC ma mój szacunek i nie powiem złego słowa na jego ambicję sportową. A co do kobiecego MMA to mnie ono kompletnie nie zajmuje. Chciałeś błysnąć, ale powinieneś zacząć od nauki czytania ze zrozumieniem.

 22. Widzę, że Twoje czytanie ze zrozumieniem kuleje, chłopcze. Mój wpis dotyczył mistrzów KSW, którzy w oczach „znawców” MMA po ewentualnym przejściu do UFC wygraliby z TOP 5. A nie polskich zawodników w UFC. Chyba, że mi umknęło i Tybur jest mistrzem KSW. Także kompletnie nie wiem o czym do mnie piszesz. Każdy polski zawodnik, który spróbował sił w UFC ma mój szacunek i nie powiem złego słowa na jego ambicję sportową. A co do kobiecego MMA to mnie ono kompletnie nie zajmuje. Chciałeś błysnąć, ale powinieneś zacząć od nauki czytania ze zrozumieniem.

  Dobrze,tato,już wracam do przedszkola. A wytłumacz przy okazji mi,po co ci z dupy tytuł "purysta językowy".

 23. Ciężko nie lubić Davida, oby jakos udało mu sie ograć Robertsa.

  Racja, od ogórka odklepanego łatwo przez Borysa stał się pelnoprawnym zawodnikiem MMA na naszych oczach, za to ma wielu fanów, tak myślę .

 24. Racja, od ogórka odklepanego łatwo przez Borysa stał się pelnoprawnym zawodnikiem MMA na naszych oczach, za to ma wielu fanów, tak myślę .

  Jesli chodzi o walke z Borysem to warto pamietac w jakich okolicznosciach do niej doszlo, w sumie bardzo podobnych jak ten dzisiejszy debiut. Wowczas myslalem, ze jest nawet w stanie zagrozic Borysowi, mylilem sie. Dzisiaj tasmanski jest moze gwiazda, ale to David zawalczy tam,  gdzie brutalnie zweryfikowany przez  klubowego kolege Zawady Borys, jeszcze jakis czas temu, bardzo chcial sie znalezc. Tym bardziej mocno bede trzymal kciuki za Sagata, bo kazda taka historia, zakonczona jakims sukcesem, otwiera kolejne oczy na to gdzie faktycznie jest, cytujac samego Davida, prawdziwa  liga mistrzow MMA.

 25. Dobrze,tato,już wracam do przedszkola. A wytłumacz przy okazji mi,po co ci z dupy tytuł "purysta językowy".

  Ciężko Ci cokolwiek wytłumaczyć, więc zostawię Cię z tą zagadką. Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Najpierw robisz z siebie idiotę pisząc odpowiedź na posta, który dotyczy czegoś innego, a teraz

  z powodu braku argumentów przypieprzasz się do rangi. Nie rób offtopu jeśli nie zamierzasz prowadzić merytorycznej dyskusji.

 26. Ciężko Ci cokolwiek wytłumaczyć, więc zostawię Cię z tą zagadką. Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Najpierw robisz z siebie idiotę pisząc odpowiedź na posta, który dotyczy czegoś innego, a teraz

  z powodu braku argumentów przypieprzasz się do rangi. Nie rób offtopu jeśli nie zamierzasz prowadzić merytorycznej dyskusji.

  Dlaczego? Wytłumaczyłeś bez argumentów, bym wracał do przedszkola. Zgodziłem się,choć to forum, więc powinieneś odświeżyć znaczenie tego słowa. Ja z kolei pytam, na chuj ci taka etykieta, skoro w twoich postach mnóstwo zapożyczeń, wyrazów obcego pochodzenia, itd, itp… Rozumiem, że fajnie banować jak się nie ma czym bronić, ale spróbuj. W końcu to forum mieszanych sztuk walk… Walcz, dzieciak :tellmemore:

 27. Przede wszystkim nie mam z Tobą po co i o co walczyć. Widząc Twoje narastające podniecenie na myśl o tej „walce” najlepiej zrobię nie dając Ci tej satysfakcji. Zostałeś zgaszony w pierwszej odpowiedzi, ponieważ nawet nie czytasz tego, co piszę. Teraz sugerujesz, że wysłałem Cię do przedszkola, co także nie pojawiło się w żadnym moim poście. Nie widzę zatem sensu prowadzenia z Tobą polemiki w żadnym zakresie, gdyż nie czytasz ze zrozumieniem oraz wymyślasz treść moich odpowiedzi. Jestem na tym forum, by prowadzić rozmowy z ludźmi, którzy mają coś do zaoferowania, a nie walczyć z Twoimi imaginacjami. Ty natomiast uczepiłeś się mnie, niczym mały piesek nogawki. Nie odpiszę Ci już na następną wiadomość, więc spróbuj zaczepić kogoś innego. Życzę Ci udanego, dalszego czytania moich postów, które jak widzę z lubością śledzisz. Masturbuj się jednak nimi w samotności.

 28. LOL, no kobiety pokazują, że nie masz racji. Na faceta, który to pokaże, jeszcze trochę poczekamy, ale już niedługo. W sumie Tybur już się ociera/ł o top5. Wracaj do ławki, dwójka. Starałeś się, wyszło jak zwykle.

  Kiedy Tybur byl w KSW? Druga kwestia ktory z fanow "januszy" wg wie kim jest Marcin Tybura . Z kobiet w KSW tylko Karolina jest kins w UFC o ile sie nie myle

 29. Przede wszystkim nie mam z Tobą po co i o co walczyć. Widząc Twoje narastające podniecenie na myśl o tej „walce” najlepiej zrobię nie dając Ci tej satysfakcji. Zostałeś zgaszony w pierwszej odpowiedzi, ponieważ nawet nie czytasz tego, co piszę. Teraz sugerujesz, że wysłałem Cię do przedszkola, co także nie pojawiło się w żadnym moim poście. Nie widzę zatem sensu prowadzenia z Tobą polemiki w żadnym zakresie, gdyż nie czytasz ze zrozumieniem oraz wymyślasz treść moich odpowiedzi. Jestem na tym forum, by prowadzić rozmowy z ludźmi, którzy mają coś do zaoferowania, a nie walczyć z Twoimi imaginacjami. Ty natomiast uczepiłeś się mnie, niczym mały piesek nogawki. Nie odpiszę Ci już na następną wiadomość, więc spróbuj zaczepić kogoś innego. Życzę Ci udanego, dalszego czytania moich postów, które jak widzę z lubością śledzisz. Masturbuj się jednak nimi w samotności.

  Spox, "purysto" językowy. Z językiem w czyjej dupie?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.