Wiele osób zauważyło, iż na poziomie MMA jaki oglądamy w UFC rzadko widujemy klepanie zawodnika po ciosach przeciwnika. David Branch podczas walki z Lukiem Rockholdem postanowił odklepać po uderzeniach ze strony reprezentanta AKA. W wywiadzie dla MMAjunkie.com Amerykanin wytłumaczył swoją decyzję.

Zostałem złapany w pozycji, z której nie mogłem uciec. Próbowałem wytrzymać tyle ciosów ile tylko mogłem, ale w pewnym momencie postanowiłem, że oszczędzę się na inną walkę i wrócę silniejszy. Otrzymałem tyle uderzeń ile tylko byłem w stanie przyjąć. Nie poddałem się ot tak. Odklepałem, ale przed tym przyjąłem naprawdę sporo.

Luke był lepszym zawodnikiem. Pokonał mnie. Nie wszedłem tam żeby zawalczyć ostrożnie. Ciężko pracowałem na ten moment. Myślałem, że moje umiejętności oraz ciężkie treningi będą wystarczające do wygrania z Rockholdem, ale jak widać nie było to prawdą. Mam sporo rzeczy do poprawy.

1 KOMENTARZ

  1. Ja rozumiem, że jak Conor odklepuje duszenie, a sędzia przerywa walkę, bo zawodnik duszony jest nieprzytomny -spoko.Odklepać ciosy -o Jezu co to za poziom, tchórzostwo?Można sobie rzeszę fanów zdobyć jak Tymoteusz Świątek dostając manto, bo narożnik nawet ręcznika rzucić nie potrafi. Tylko chwila? Czy to nie jest młody zawodnik, który już nie walczy? Już jakieś problemy zdrowotne się pojawiły? Kariera szybciej skończona niż zaczęta?Tylko bez tekstów, a BJ Penn powiedział. BJ Penn i Sakuraba kiedyś zginą w klatce/staną się jak ten rosyjski bokser jeśli nieodpowiedzialni promotorzy pozwolą im nadal walczyć…Taka rzesza fanów raczej nie przeleję 10 zł miesięcznie na ich konto w razie mocniejszych problemów zdrowotnych, więc co to za tekst?Jakiś zawodnik z Dani (Kampmann?) przerwał karierę młodo, bo bólach głowy na treningach. Myśle, że rzesza fanów na pewno pomogła mu w zmianie pracy.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.