Gunnar Nelson wróci do oktagonu UFC na gali UFC 286 w Londynie. Jego rywalem będzie Daniel Rodriguez. Informację na temat kolejnego zestawienia dodanego do rozpiski angielskiej gali, która będzie transmitowana w systemie PPV podał Marcel Dorff z Eurosport.

Nelson (18-5-1 MMA) w ostatnim pojedynku wrócił do oktagonu UFC po długiej przerwie i pokonał Takashiego Sato przez poddanie w marcu 2022 roku na gali UFC w Londynie. Był to dla niego powrót do klatki MMA po ponad 2-letniej przerwie od startów. 16 z 18 zwycięstw w karierze Islandczyk zdobywał przez KO/TKO lub poddania.

Rodriguez (17-3 MMA) w ostatniej walce przegrał z Neilem Magnym przez poddanie. Do walki z Magnym wchodził po czterech wygranych z rzędu. W swojej karierze pokonywał m.in. Li Jinglianga, Kevina Lee czy Mike’a Perry’ego. 12 z 17 wygranych w klatce MMA zdobywał przez skończenia przed czasem.