Ilir Latifi (MMA 14-5) zanotował świetny występ w boju z Ovince’em St-Preuxem, którego podał gilotyną już w pierwszej rundzie. Szwed po tym zwycięstwie poczuł się bardzo pewny siebie – na tyle, że postanowił rzucić wyzwanie mistrzowi swojej dywizji, Danielowi Cormierowi.

„”DC” jesteś legendą, jesteś mistrzem. Mam do Ciebie dużo szacunku, zawalczmy o pas mistrzowski. Obojętnie w jakiej wadze – półciężkiej czy ciężkiej. Jesteś legendą i nikt tego Tobie nie odbierze” – powiedział Latifi w rozmowie z Jonem Anikiem tuż po walce na UFC on FOX 28.

Ilir wygrał pięć z ostatnich sześciu pojedynków, co na pewno zbliżyło go do boju o tytuł. Wątpliwe jest jednak to, że Ultimate Fighting Championship już teraz da mu szansę zdobycia najważniejszego trofeum. Cormier bowiem ma już zaplanowaną walkę w wadze ciężkiej ze Stipe Miocicem, a w kolejce do boju o złoto kategorii półciężkiej stoi m.in. Alexander Gustafsson.

2 KOMENTARZE

  1. Gdzie Ilir Latifi a gdzie Janek …a chyba każdy pamięta ich walkę… szkoda, że nie potoczyło się inaczej 🙂

  2. Nie ma w tej kategorii wagowej nikogo kto mógłby Cormierowi zagrozić. Ćpun, sterydziarz pewnie znowu jak wróci to coś nawywija a Daniel młodszy nie będzie. Jeszcze max 2 lata i koniec kariery. No chyba, że niejaki Tomasz Narkun przejdzie do UFC to bierze od razu pas 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.