LorenzoMandel

Niedzielna data gali UFC Fight Night 59 dla wielu wygląda jak pomyłka. Dlaczego? Ponieważ tego samego wieczoru odbywa się mecz finałowy National Football Conference (jedna z dwóch konferencji wchodzących w skład NFL) pomiędzy drużynami New England Patriots oraz Indianapolis Colts. W rozmowie z portalem MMAjunkie.com Lorenzo Fertitta przekonuje, że wybór tego dnia jest niczym inwestycja:

Dokładnie przejrzeliśmy terminarz rozgrywek sportowych i potraktowaliśmy tą datę jak inwestycje w nieruchomość. Ta data jest niczym posiadłość na plaży.

W bostońskim TD Garden Conor McGregor (MMA 16-2) zmierzy się z Dennisem Siverem (MMA 22-9, 1 NC). Trzydzieści mil na południe, na Gillette Stadium odbędzie się wspomniany mecz footballu amerykańskim.

Wspomniany finał konferencji będzie transmitowany przez stację CBS od godziny 6:40 wieczorem czasu wschodniego. Według prongoz mecz będzie oglądało 50 milionów widzów. Z kolei gala UFC Fight Night 59 pokazywana na antenie FOX Sports 1 rozpocznie się od 10 wieczorem czasu wschodniego Wygląda na to, że UFC stoi na przegranej pozycji. Jednak Fertitta jest przekonany, że dzięki innemu meczowi ligi NFL, pokazywanym na antenie FOX od godziny 3:05 wieczorem czasu wschodniego, UFC wyjdzie zwycięsko z tej konfrontacji.

Reklamowaliśmy się już w zeszły tydzień w trakcie meczu Green Bay Packers z Dallas Cowboys, który oglądało 50 milionów widzów. Kolejne reklamy będą emitowanie w trakcie niedzielnego meczu i będą one zachęcały do obejrzenia naszej gali. Ludzie pytają się mnie: „Czemu zaplanowaliście walkę Conora Mcgregora na niedzielną galę pokazywaną przez Fox Sports 1”? To nasza luksusowa posiadłość na plaży. To wyjątkowa okazja wykorzystania głównej stacji FOX do promocji naszych transmisji na kanale FOX Sports 1.

Gdy rozpocznie się główna karta gali UFC Fight Night 59, mecz pomiędzy Patriots oraz Colts powinien dobiegać w końcu. Gdyby jednak spotkanie miało się przedłużyć, to i tak McGregor z Siverem wejdą do klatki po końcowym gwizdku. Zdaniem Dany White’a nawet przy bezpośrednim starciu na wizji i przy bliskim sąsiedztwie obu imprez UFC i tak wyprzeda arenę TD Garden. Sztuka ta nie udała się przy okazji dwóch poprzednich gal: UFC Fight Night 26 oraz UFC 118.

Gdy kilka dni po niedzieli Fertitta z Daną otrzymają wyniki oglądalności okaże się, czy rywalizacja z footballem amerykańskim się opłacała. Na dzień dzisiejszy jednak Lorenzo jest przekonany, że ta decyzja była słuszna:

Wystarczy spojrzeć na ilość reklam emitowanych na antenie FOX. Będą przerywali transmisję finału konferencji by uzmysłowić ludziom, że właśnie odbywa się nasza gala. Ten przekaz będzie docierał do około 50 milionów widzów.

 

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.